PZC Fikse subsidie voor groenproject Oud BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 17 21 GEZONDHEID Provincie stelt 372.000 euro beschikbaar aan 'voorbeeldgemeente' Goes Geliefd stukje Yerseke tegen de vlakte Man overlijdt na val met fiets Vanaf vandaag 9.30 uur UITVERKOOP DELSCHER. almanak Het nieuwe hart van 's Gravenpolder is bijna af Ruilwinkel in Goes onthaalt klas als 3500ste bezoeker Dinsdag 8 december 2009 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Luc Oggel GOES - In bomen klimmen, ravot ten en .hutten bouwen, maar ook wandelen of hardlopen. Dat kan straks allemaal langs de Oranjeweg in Goes. De gemeente krijgt een provinciale subsidie van 372.000 euro voor het project Natuur en Gezondheid. Het doel van het project, onder deel van het programma 'Nieuwe Verbindingen' van de provincie, is om de gezondheid van jong tot oud te verbeteren door het creëren van een 'groene omgeving'. Het gaat om park-, recreatie-, speel- en ravotvoorzieningen. Natuur en groen worden bewust ingezet om mensen aan te zetten tot gezond gedrag en actieve vrijetijdsbeste ding. Gedeputeerde Staten verlenen de subsidie, omdat het project prima aansluit bij het streven naar een ge zond en actief Zeeland. Goes dient als pilotgemeente en legt zelf ook nog eens 293.000 eu ro bij, zegt wethouder Sophie van 't Westeinde. De bedoeling is om het gebied langs de Oranjeweg in de richting van nieuwbouwwijk Mannee om te vormen tot een natuurgebied waar kinderen naar hartenlust kunnen spelen, maar waar oude ren net zo goed gebruik van kun nen maken om te wandelen of hard te lopen. De beoogde locatie is nu nog een akkergebied. Goes heeft daar al wat grond in bezit, maar een deel zal nog moeten worden verwor ven. „Het ligt eraan hoe je het inricht, maar het kan echt heel mooi wor den", aldus Van 't Westeinde. Vol gens haar ontbeert Goes op dit moment nog een stuk Vrij' groen om te ravotten. Volgens Van 't Westeinde wordt in januari begonnen met het schrij ven van een plan en kan het een jaar later de realisatiefase in. „Dan is het natuurlijk nog wachten tot dat de bomen wat zijn gegroeid." Het project moet als inspirerend voorbeeld dienen voor andere Zeeuwse gemeenten. YERSEKE - Als kind heeft hij er nog Sinterklaas gevierd, Arjan de Wee van het Kruiningse sloopbedrijf Sinke Groep. Dezer da gen reduceert hij verenigingsgebouw Het Trefpunt in Yerseke tot een paar containers puin. „Tja, het is eerder weg dan dat het er staat", grapte De Wee gisteren. Het beeldbepalende, in 1963 gebouwde Trefpunt aan de Burenpolderweg, een bij veel Yersekenaren geliefd gebouwtje, wijkt voor de nieuwe brand weerkazerne. Die verrijst volgend jaar. Voor de ongeveer drie honderd gebruikers van het Trefpunt is inmiddels vervangen de ruimte geregeld. foto Ronald den Dekker I kijk op www.pzc.nl/bevelanden voor een video iSSSSSS M8B EUHBRH KRUININGEN - Een 76-jarige man uit Kruiningen is gisterochtend rond 11.00 uur overleden nadat hij in zijn woonplaats met zijn fiets was gevallen. De man reed op het fietspad naast de Goversweg toen hij vermoedelijk onwel werd. Re animatie door personeel van twee opgeroepen ambulances mocht niet meer baten. Een huisarts heeft vastgesteld dat de man een natuurlijke dood is gestorven. Het fietspad was enige tijd afgesloten. Grote Markt 11-13, Goes www.delscher.nl Tip? cedactie@pzc.nl De druilerige, maar vrije dag begon voor dat Vlissingse stel (hij 32, zij 27) enigszins kwakkelend. Met nekpijn kwamen ze uit bed, om vervolgens te klagen over hoofdpijn en de buurjongens, die 's nachts zo luidruchtig waren geweest. Na de douche verschenen de zalfjes op de wastafel: zij moest zijn rug in smeren, hij haar schouders. „Oh ja, vergeet vandaag de dokter niet te bel len voor de uitslag van je elleboog." Toen op de deurmat behalve een krant ook nog een brief van de belas tingdienst met de bekendmaking van de eerste storting van de hypothee krenteaftrek bleek te liggen, klonk aan de keukentafel een heel diepe zucht. „We worden oud!" Die constatering zorgde de rest van de dag voor grote hilariteit. De cli max kwam echter later bij een be zoek aan de plaatselijke slijter. „Mag ik jullie identiteitskaarten zien?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19