Winterstop in driebanden Delta naar de zege >ort 39 Invaller Mathieu Vlerick stuwt Salm steelt de show in Stal de Kroo Nipte zege Van Ewijk maandag 7 december 2009 door Peter Snelders HULST - Via een ijzersterke tweede helft walste het mannenhockey team van Olympia over thuisploeg Mistral heen. Met voor zich spre kende winstcijfers (8-i) sloten de Terneuzenaren in de vierde klasse de hockeycompetitie voor de win terstop af De andere Zeeuwse teams moest met verlies genoegen nemen. Het mannenteam van Goes ging in die zelfde vierde klasse kansloos on deruit (2-12) tegen Zundert. De vrouwen van Vlissingen en Olympia verdedigden zich naar be horen maar konden het niet bol werken tegen respectievelijk Liber ty en Bommelerwaard. De wedstrijd van het vrouwen team van Rapide tegen koploper Hudito was maar een kort leven beschoren. Door de hevige regen val kwam het veld onder water te staan en werd het duel na de eer ste helft gestaakt. Hudito leidde op dat moment met 1-0. De wedstrijd wordt op zondag 28 februari uitge speeld. Omdat het duel van de vrouwen van Rapide afgeblazen werd, kwa men ook de mannen in de thuis wedstrijd tegen Warande niet in actie. Vrouwen. Tweede klasse. Rapi- de-Hudito (gestaakt bij 0-1 van wege wateroverlast): Al na drie minuten werd de thuisploeg met een achterstand geconfronteerd. Niet goed uitverdedigen werd ge nadeloos afgestraft. Daarna bood Rapide vrijwel gelijkwaardig tegen stand. Voor beide doelen ontston den enkele kansjes, maar er werd in die eerste helft niet meer ge scoord. De gestage regenval zorgde ervoor dat het veld bij de doelwis- seling niet meer bespeelbaar was. Derde klasse. Liberty-Vlissingen 3-0 (1-0): De eindcijfers gaven niet geheel de juiste verhoudingen weer. Vlissingen was technisch minder dan de nummer twee van de ranglijst, maar compenseerde dat tekort via veel werklust. Op ba sis daarvan hield de ploeg lang stand. Pas kort voor de rust scoor de Liberty fortuinlijk 1-0. In de tweede helft begon de vele arbeid aan de conditie van Vlissingen te knagen. Tussen de 52e en 57e mi nuut scoorde Liberty twee keer. Vierde klasse. Bommeler- waard-Olympia 4-1 (2-0): Qua veldspel ontliepen de teams elkaar weinig. Het verschil zat vooral in de scherpte voor het doel. Waar Olympia diverse scoringskansen om zeep hielp, scoorde de thuis ploeg wel. Keepster Nienke Oggel hiel door enkele knappe reddin gen Bommelerwaard nog van een ruimere score af. De tweede treffer viel snel na de eerste en was zeer dubieus. Kort na de rust liet de thuisploeg 3-0 aantekenen. Olym pia veerde even op toen Leontien Dingenouts 3-1 liet noteren. Kort daarna werd het echter 4-1 en was het een gelopen koers. Mannen. Vierde klasse. Mis tral-Olympia 1-8 (0-2): Een men taal sterk Olympia nam maar heel even gas terug. Dat bood thuis ploeg Mistral wel de gelegenheid om kort voor de rust aansluiting (1-2) te krijgen. Na het nodige over leg kwam een herboren Olympia terug in het veld en walste het over de thuisploeg heen. De Ter neuzenaren waren niet compleet en konden de wat grieperige Ing- var Neve maar gedurende twee korte perioden opstellen. Dat was voldoende voor de technisch vaar diger aanvaller om vier keer te sco ren. In het openingskwartier liet hij twee fraaie doelpunten met de backhand noteren en in de twee de helft was het opnieuw twee keer raak. De overige treffers van het team uit Terneuzen werden ge maakt door Floris Groeneveld (2x), Sander Vermeeren en Gijs Schueler. Goes-Zundert 2-12 (0-8): Het rela tief jeugdige Goes, met diverse A-jongens in het team, heeft het moeilijk in de standaardklasse bij de senioren. In de eerste helft werd het team overspeeld. Net na de rust scoorde het tegen via Ge orge Gramsma. Bij de stand 1-10 liet Thijs Verschoore de tweede te gentreffer noteren. door Joop van den Oudenhoven SLUISKIL - In de eredivisie drieban den won Delta/Fast Bouwservice gisteren zijn thuiswedstrijd met 6-2 van Dekker Keukens. Verbrug- ge Terminals verloor bij MCR Me- taalconservering met dezelfde cij fers. Dankzij de overwinning van Delta en het gelijkspel van concurrent Van Donge8cDe Roo loopt de Sluiskilse formatie opnieuw een punt uit op de naaste concurrent. De voorsprong van de koploper uit Sluiskil bedraagt nu vier pun ten op Crystal Kelly en Van Donge 8cDe Roo. Een geruststellende ge dachte. met het duel tegen rege rend landskampioen (Van DongeScDe Roo) in het vooruit zicht. Voor aanvang van de clash met Dekker Keukens waren de voor spellingen somber. Het ontbreken van Eddy Leppens zou tot punt(en)verlies leiden. Het pakte anders uit, vooral dankzij het schit terende optreden van invaller Ma- door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Wilma Salm deed zaterdag in de competi tie om de Klute Trofee goede za ken. De amazone uit Yerseke stuur de in de klasse M2 Zazou naar een afgetekende overwinning. En in de klasse L2 was zij met Arreverderci de beste. Wilma Salm stal in de piste van Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland met de merrie Zazou de show. Zij stuurde de veel uitstra ling tonende en mooi verzameld en gedragen lopende San Re- mo-dochter met 206 punten naar de overwinning. De combinatie bleef hiermee naaste belager Dinja van Liere met Zibbeddy's Way een straatlengte (zestien punten) voor. Salms puntentotaal was goed voor de hoogste dagscore. „Zazou is is thieu Vlerick. Een dag eerder in de eerste divisiewedstrijd nog afge slacht, begon hij gespannen maar scherp aan het duel met Huub Wilkowski. De Brabander kon niets inbrengen tegen de superieur spelende Vle rick. Hij zat erbij en keek er met sombere blik naar. Vlerick was na afloop dolgelukkig: „Dit is mijn beste partij in Nederland tot nu toe. Wat ben ik hier blij mee. Ik heb in elk geval de jongens aan een punt geholpen. Ik moet nu wel met beide voeten op de grond blijven maar even mag ik toch wel zweven. Dat gevoel heb ik nu ten minste. Wat is dit mooi, zeg." En mooi was het zeker, mede om dat op de andere tafel Peter de Backer Jozef Philipoom versloeg en een gelijkspel al zeker was. Toen het nieuws binnen sijpelde dat Van Donge met 4-0 achter stond, grijnsde teamleider Jan Kik ken van oor tot oor. „Ik had op puntverlies gerekend, maar nu geloof ik erin dat we gaan winnen." Een klein uur later zou altijd bereid om voor je te werken. Alles wordt ook steeds beter beves tigd en daardoor laat je weinig punten liggen. Ik heb hoge ver wachtingen van dit paard", vertel de Salm enthousiast. In de klasse L2 trok Salm met de hengst Arreverderci de overwin ning naar zich toe. Zij reed de mooi in balans en met veel afdruk door de baan gaande San Re- mo-zoon met 196 punten naar het oranje erelint. Dat was vier pun ten meer dan Elsine Pelgrom uit Koudekerke met de Ruose- seau-zoon Wiseguy. Wilma Salm: „Ik rij Arreverderci nog maar pas. Hij ging nu voor het eerst mee op wedstrijd. Van een hengst moet je altijd maar afwachten hoe hij zich gedraagt met al die merries in de buurt. Maar het ging prima. Hij was helemaal niet kijkerig. Voor blijken dat het geloof in zijn man schappen terecht was. Henk Ha- braken versloeg na een uitsteken de partij John Tijssens die het (weer) niet kon laten af te geven op het materiaal, maar nog wel zo eerlijk was toe te geven dat hij zelf de nederlaag in de hand had ge werkt. Jean Paul de Bruijn kon, ge plaagd door een griepje, geen pot ten breken tegen vice-wereldkam- pioen Eddy Merckx, maar voor het eindresultaat deed het niet meer terzake. Verbrugge Terminals verloor in Vlaardingen kansloos van MCR Metaalconservering. Vooral Martin Spoormans trof het niet met een ouderwets ontketende Deen Dion Nelin. Glenn Hofman en Berry Dallinga (vervanger Kees Wittens) verloren eveneens, al waren de cij fers minder hard dan bij Spoor mans. Ronny Daniëls redde de eer met winst op de Fransman Ri chard Bitalis. Het degradatiespook steekt dreigend zijn kop op na het eigen verlies en de winstpartijen van drie concurrenten. een hengst had het van mij best iets pittiger gemogen. Daar hou ik wel van, want dat houdt je scherp. Maar ook dat komt nog wel." Andre Roose was met Edinburg de beste van een strek presterende klasse Li. De ruiter uit 's-Heer Arendskerke stuurde de mooi in balans en met veel rek door het lichaam bewegende zwarte Don Renoir-zoon met 203 punten naar het oranje erelint. De combinatie bleef Marilyn Moerdijk met de ruin Leander-Condios drie punt jes voor. In de klasse Z was Vincent Bol het sterkst. De ruiter uit Nieuw- en Sint Joosland stuurde met een de gelijk gereden proef de ruin Urban K met 214 punten naar de zege. Hij bleef de Vlissingse Cindy van Klooster met Nala drie punten voor. Edzard van Ewijk baant zich een weg door het Nollebos. foto Ruben Oreel door Wim de Vos VLISSINGEN - De ATB-wedstrijd in en om het Nollebos in Vlissingen kende zaterdag een spannende ont knoping. Edzard van Ewijk leek op de zege af te stevenen, maat materiaalpech gooide bijna roet in het eten. Van Ewijk reed in de vijfde wed strijd om de Zeeuwse ATB Cup- vanaf de start aan de leiding. In de slotfase moest hij echter met mate riaalpech (framebreuk) afrekenen en zag zijn voorsprong als sneeuw voor de zon slinken. De toch weer aanwezige Robbert Vleugel kwam steeds dichterbij, om uiteindelijk op slechts zes tellen achter Van Ewijk als tweede te finishen. Chris tel Janssen was opnieuw de sterk ste bij de vrouwen. Edzard van Ewijk kon het' bijna niet geloven dat hij toch nog als eerste was geëindigd. „De wed strijd had niet veel langer moeten duren. Dan had ik het zeker niet vastgehouden. Maar ja, pech kan iedereen krijgen. Dat heb je niet in de hand. Het was op het nippertje vandaag", aldus Van Ewijk, die als geen ander besefte dat hij zijn over winning mede te danken had aan de val die Robbert Vleugel al kort na de start van de wedstrijd maak te. Door de val kwam Vleugel op de veertiende plaats terecht. Zelf dacht hij dat het een gelopen race was. „Als je op die veertiende plaats terecht komt moet je maar zien om weer terug naar voren te komen. Zeker op dit parkoers, waar veel smalle stukken zitten. Plaats voor plaats ben ik opgescho ven en uiteindelijk kon ik dankzij de pech van Edzard nog bijna win nen ook", reageerde Vleugel, die verrassend opnieuw aan de start stond van een wedstrijd om de Zeeuwse ATB Cup. Hij was van plan om in de och tenduren op de weg te gaan trai nen om daarna naar Vlissingen te gaan om de wedstrijd te bekijken. „Maar waarom niet meedoen als je er toch bent", dacht Vleugel en zorgde meteen voor die spannen de ontknoping. Christel Janssen (vrouwen) en Franky Taelman (veteranen) re den in hun categorie van start tot finish aan de leiding.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 87