sport 133 Onherkenbaar Fortis laat de punten liggen Tjoba zet zich over frustraties heen Amazones op dreef in springwedstrijd Rentmeester blijft foutloos op ZK Vlissingse basketballers behalen derde zege maandag 7 december 2009 door Roeland van Vliet GOES - Het jonge, nog relatief mak kelijk uit evenwicht te brengen Tjo ba heeft zaterdag knap veerkracht getoond. De ploeg uit 's-Heer Hen drikskinderen raakte in de eerste helft gefrusteerd door het eigen spel en de al te strenge scheisrech- ter, maar slaagde er na rust in al die gevoelens overboord te gooien. Daardoor werd er toch nog gewon nen: 24-20. Tjoba begon goed tegen Albatros, de ploeg uit Zwijndrecht die voor aanvang van het duel op gelijke hoogte stond. In een volgepakt Sportpunt Zeeland kwam de thuis ploeg op 4-1. Maar al snel trad het verval in. De groen-witten werden steeds slordiger in de passing. Alba tros profiteerde, kwam langszij en zette Tjoba vlak voor rust zelfs op een 10-12-achterstand. De scheidsrechter, Jaap van Gastel uit Zierikzee, had een helpende hand in die opleving van de gas ten. Hij gaf wat al snel vrije ballen en strafworpen aan Albatros. „Aan vallende fouten van de tegenstan der werden door hem steeds als verdedigende fouten van ons uitge legd", vond Tjoba-trainer Chris van Put. Het scheidsrechtersduo dat voor de wedstrijd aangewezen was, bleek zaterdag verhinderd. Daardoor werd een andere arbiter opgeroepen, die het ook nog zon der een assistent moest doen. „Het is nu al de tweede week dat er geen lijnrechter bij onze wedstrijd is", vertelde Van Put. „En als zo'n invaller dan het niveau van de over gangsklasse net niet aankan en ook geen hulp mee krijgt, dan wordt het heel zwaar voor hem. Helaas werden wij daar de dupe van. Want door zijn onevenwichtige fluiten raakten mijn spelers nog ge- frusteerder dan ze al waren." Vooral in het vak van Gerben van Boven, Marcel de Dreu, Johanneke Vleugel en Manon Braam gingen de koppies hangen. Sander Harin- ck liep al warm en leek door Chris van Put ingebracht te gaan worden om wat rust te brengen. Maar wonder boven wonder her stelde Tjoba zich. De acht basis krachten stapten over de frustra ties heen en de zorgden ervoor dat ze in de korfzone minder in de pro blemen kwamen. Het gevolg was een sprong van 14-17 naar 19-19. „Toen wist ik dat het goed zou ko men", zei Van Put. „De ploeg was op dat moment een trein die niet meer te stoppen was." De zege van Tjoba was verdiend. Van Put was trots op de veerkracht van zijn ploeg. „Voor de vierde week op rij zijn we teruggekomen in de wedstrijd." Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 6, Gerben van Boven en Marcel de Dreu 5, Niels Westmaas 3, Esmee Walraven 2, Esther van Boven, Manon Braam en Carina Westmaas 1. ZAALKORFBAL TOP voelt zich benadeeld door scheidsrechter door JaapJan Ritsema GOES - De korfballers van Fortis waren zaterdag onherkenbaar in de uitwedstrijd bij Bolnes. Terwijl de eersteklasser uit Oost-Souburg vorige week tegen TOP tot het gaatje ging, was het nu gelaten heid troef: 13-12. TOP verloor in ei gen sporthal van Vitesse: 14-15. Bolnes-Fortis 13-12: Nog zo gewe zen op het belang van deze partij door coach Wisse, haalde Fortis haar niveau bij lange na niet in Ridderkerk. Wisse's conclusie: „We hebben niet verdiend om te winnen vandaag." Bij 10-10 roken de Souburgers des ondanks aan de winst, maar door een gebrek aan overtuiging kon Bolnes toch aan het langste eind trekken. Scores Fortis: Remco Crucq 4, Niels Bebelaar 3, Patrick Koppejan, Chalana Janisse, Mark Trimpe, Joyce Schoon- aard en Leonie Hoogesteeger allen 1 TOP-Vitesse 14-15: Na een matige eerste helft zat de TOP de nieuwe koploper Vitesse op de hielen. Het spel was een slag beter dan vorige week, maar TOP voelde zich sterk benadeeld door de arbiter van dienst. Op belangrijke momenten Edwin Coppoolse zag zijn ploeg TOP nipt verliezen. besliste de leidsman telkens in het voordeel van Vitesse, waardoor coach Edwin Coppoolse zich 'ge naaid' voelde. Scores TOP: Corné Bezemer 6, Peter van Belzen 3, Petra de Ridder en Wilma de Ridder 2, Jeanine Marijs 1 Vriendenschaar-Swift 9-10: De voortekenen waren niet gunstig. Pech onderweg en een ontbreken de scheidsrechter leidden uiteinde lijk tot een moeizame eerste helft. Door het lage tempo van Vrien denschaar bleven de Middelbur gers lang onrustig, maar kregen in de tweede helft wel grip op de wedstrijd. Bij 6-10 was de buit bin nen, hoewel Vriendenschaar in blessuretijd nog dichtbij kwam. Scores Swift: Matthijs Pagé, Richard Geldof, Paul van de Berg en Roel Kloot wijk 2, Anita Hoekstra en Eefje van de Berg 1 Ondo-Sagitta 9-7: Ondo scoorde niet alleen moeilijk, de ploeg liet zich ook intimideren door Sagitta. Na rust (4-7) repareerde de ploeg uit Sint Laurens de achterstand snel: 8-7. TLvintig doelpuntloze mi nuten en een rode kaart voor coach Hoefkens verder, scoorde koploper Ondo de beslissende 9-7. Scores Ondo: Joris Hoogwerf 2, Ro nald Wisse, Wim Allaart, Robbie Mesu, Sanne Allaart, Anita Geschiere, Lilian van de Linde en Joanne Knol 1. Togo-Ventura Sport 11-14: Na ze ven minuten was het pleit al be slecht: 1-6. Togo bood daarna pri ma weerwerk, maar was niet sterk genoeg om de kloof te dichten en liep daarmee van begin tot eind achter de feiten aan. Scores Togo: Corné van Rooijen en Marten Postema 3, Anouk Hazelaar 2, Mijke Tahapary, André Goossens en Jan kees Goossens 1 door Lucien Roelandt Niels Westmaas (voorgrond) vecht een duel uit met een speler van Alba tros. Zijn zusje Carina Westmaas kijkt toe. foto Willem Mieras HEINKENSZAND - De amazones wa ren zaterdag in de springenwed- strijd in de manege van Stal Ver- mue in Heinkenszand de baas. El len Briquet schreef met Mazzel de klasse L op haar naam. De voor de Schouwse ruiters uitkomende Me lissa van Leenen uit Ouddorp eiste met Wowista in M de overwin ning op en de Brabantse Anouk Schreurs met Caprilli's Time to Beat won de klasse Z. Ellen Briquet maakte haar naam van snelheidsduivel weer maar eens waar. Als eerste in de barrage van de klasse L vloog de amazone mmigssgmsmssmm mssmssmmsssaamsBB^sm, uit Vogelwaarde met Mazzel als een raket in 28.94 over het par cours en bleek uiteindelijk de snel ste. Wilma Stouten uit Seroosker- ke bleef met haar paard Stoutens Zidane ook foutloos, maar was 3,5 seconden langzamer. Daarmee werd ze derde. De Walcherse was desondanks te vreden, vooral omdat ze twee fout loze parkoersen aflegde. Stouten had nog meer reden om tevreden te zijn. In de klasse B was ze met Stoutens Zanagta overtuigend de beste met twee foutloze omlopen en een jurywaardering van 52 stijl- punten. Sandra Strom uit Woensdrecht eis te met Allemaggies met 50 stijlpun- ten de tweede plaats op. In de klasse M was de Zeeuwse hoop gevestigd op Sandy den Ex- ter met Capitalice VM. De amazo ne uit Kortgene leek met een fout loze barragerit en een tijd van 39.18 met Celano-dochter de hoog gespannen verwachtingen ook waar te maken. Maar die prestatie bleek uiteinde lijk toch maar goed voor de twee de stek. Tegen Melissa van Leenen en Wowieta bleek geen kruid ge wassen. De amazone uit Ouddorp finishte met de ontketende Cela no-dochter bijna vier tellen sneller dan Den Exter. door Daaf Kasse 'S-GRAVENPOLDER - Aan de zege reeks van Martijn Rentmeester in het Zeeuws damkampioenschap kwam ook in de zesde ronde geen eind. Zijn oudere zus Rianka gaf zaterdag aanvankelijk goed partij, maar toen ze in het middenspel de verdediging van een voorpost niet goed aanpakte raakte ze een schijf kwijt. Daarna bleek winst een peulenschil voor de titelhou der. Johnny de Leeuw blijft met twee punten achterstand de belangrijk ste achtervolger. Zijn tegenstander Piet Allaart verspeelde al in de ope ning knullig een schijf. Na minder dan twee uur spelen had de Goese- naar de twee punten op zak. Daaf Kasse blijft derde na een zege op Arjo Kousemaker, die in tijd nood in een gemene combinatie liep. Martin van Dijk en Kees Rijk de len halverwege het toernooi de vierde plaats. Van Dijk werd stevig aan de tand gevoeld door Jan van de Weteringh, maar knokte zich naar remise. Rijk haalde tegen Niels Roelofsen een damcombina- tie uit, die hem na een ingewik keld eindspel zijn tweede zege in dit toernooi opleverde. In de degradatiezone deed Kees de Jonge goede zaken. Zijn concurren ten verloren en zelf won de Sou- burger van Jaap Veerhoek, die in tijdnood verkeerd sloeg en met le ge handen achterbleef In de promotieklasse blijft Wim Koppejan de dans leiden. Het boeiende duel tegen zijn achtervol ger Danny Wattel eindigde na een aantal offers in een gelijkspel. Jos de Wild won van Han van de Vel de en heeft nu net als Wattel een punt achterstand op Koppejan. Aart Slager doet het nog steeds uit stekend in de eerste klasse. Zater dag pakte de man uit Scherpenisse tegen Paulan van Nes al zijn vijfde zege in dit kampioenschap. Nico de Winter, die met wat geluk van Gerben Hoek van Dijke won, is met twee punten achterstand de enige achtervolger. In de tweede klasse zijn de beste papieren voor Piet Walraven. De voorzitter van de Middelburgse damclub versloeg de jonge Leon de Visser en heeft nu zeven punten uit vier partijen. door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing VLISSINGEN - In de basketbalcompe- titie werd een beperkt programma afgewerkt. De mannen van BC Vlissingen boekten hun derde ze ge in de eerste divisie door in Dor drecht met 76-86 te winnen van Rowic. Hierdoor steeg de ploeg naar de zesde plaats met 6 punten uit 7 wedstrijden. BC Vlissingen begon te slap aan de wedstrijd, waardoor Rowic een 8-o-voorsprong nam. Het team van de coaches Victor Vermue en Arno Franke kwam knap terug, wat resulteerde in een 14-17-voor- sprong na het eerste kwart. In het tweede kwart nam de thuisploeg weer een voorsprong, maar door goed spel van Allard de Jong bleef de schade tot punten. Ruststand 36-32. Daarna was BC Vlissingen scherper, zodat het derde kwart werd afgesloten werd met een 56-57-voorsprong. In het laatste kwart liep de Vlissingse ploeg door scores van Michel Bosters en Allard de Jong uit naar een 76-86 eindstand. Scores BC Vlissingen: Michel Bosters 23, Aliard de Jong 18, Dorde Karadzic 16, Benjamin Steenbeek 10, Sjors van de Poel 8, Dennis de Paauw 6, Emiiio Jangbahadoer 2, Raylin Jimenez 2 en Er- win Hilbert 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 81