32 Wim van Sparrentak sprint Alwin Vermeulen eruit in laatste meters van de Stelleloop Rugbyers Tovaal kunnen veldoverwicht tegen sterk Tilburg niet verzilveren Overwinning geeft Sranang meer lucht Smerdiek te sterk voor Odysseus'91 Ruime nederlaag Oostkapelle bij CSW Ottens wordt nieuwe trainer van Breskens Kaderspelers laten twee steekjes vallen Stormvogels wint vierpuntenwedstrijd maandag 7 december 2009 VALKENSWAARD De zaalvoetballers van FM Sranang verschaften zich in de onderste re gionen van de hoofdklasse wat meer lucht. De ploeg behaalde een zwaarbevochten overwinning in de uitwedstrijd tegen het onderaan- staande Valkenwaard. Na een 2-2-ruststand nam de Goese ploeg met twee treffers afstand. Ji had Azzagari scoorde tweemaal. Moortje El-Uarichi en Ugur Kahve- ci troffen elk eenmaal doel. FM Sranang nadert dankzij de over winning de onderste helft van de middenmoot. SINT MAARTENSDIJK De voetbalsters van Smerdiek de den op eigen veld goede zaken te gen Odysseus'91: 3-0. Voor rust hield keepster Wendy de Wilde Smerdiek op de been. Na rust stelde de thuisclub orde op zaken. Uit een strafschop zorgde Mandy Roels voor 1-0. Diezelfde Roels mocht even later nog een keer aanleggen vanaf elf meter na dat Angelique Hage was gevloerd: 2-0. Smerdiek produceerde daarna nog een derde treffer. Na een fraaie aanval rondde Debby Doornen be heerst af: 3-0. WILNIS De voetbalsters van Oostkapelle moesten hun meerdere erkennen in CSW: 5-1. De wedstrijd begon hoopgevend voor de Walchenaren. Op aangeven van Marieke Kwast te kende Shamila Hamers voor 0-1. Kort daarna kwam CSW vanuit een strafschop langszij. Kort voor rust leverde een scrimmage de 2-1 op. Een blunder van keepster Joska Lamper resulteerde na de pauze in 3-1. De bezoeksters moesten daarna nog twee tegentreffers incasseren. BRESKENS Voetbalclub Breskens heeft een op volger voor de vertrekkende trai ner Robbie de Muijnck. Henk Ot tens is met de zondag-vierdeklas ser een periode van één seizoen overeengekomen. Ottens behoorde in de jaren tachtig als aanvaller tot een gouden generatie voetballers van Breskens. Na zijn actieve car rière was hij onder meer trainer van Terneuzen, Aardenburg en Ar- nemuiden, waar hij nu aan zijn der de en laatste seizoen bezig is. UITSLAGEN ZAALVOETBAL Regio Walcheren. Eerste klasse: Hydrofa 1 - VAW 1 7-6, TCV 1 - Sloga 3-6, Milano/Bistro - Engiplast/Uiterton 1 5-3, Meiveld - SC Baskens- burg 9-5, Garderen/Dekker 1 - Domburg ZV 1 2-7, PSVW - Akkerdaas 5-2. Tweede klasse: Engiplast/Uiterton 2 - No Spang 3-12, Garderen/Dekker 2 - Westkapelle 1 4-12, Hiwako - TSA Brandpreventie 10-2, Ba- derie - Geen Idee 1 1-11, WZP - Murre/de Vis ser 5-5, TA Control Systems - Domburg ZV 2 5-3. Derde klasse: Damen/Schelde - Arnemuiden 2 10-1, Schinkel ass - Torna 2-2, Westkapelle 2 - Thermo products 4-5, AFC - Woontrend Zee land 4-3, Varian BV - Arnemuiden 1 2-4, FC Laurens - Voskamp boys 3-11 Vierde klasse: Hydrofa 2 - TCV 2 3-5, Geen Idee 2 - Jobse timmerwerken 6-5, VAW 2 - Domburg ZV 3 3-1, Zeeuwsche Stryders - Don risicobeheer 8-3, Draadkrabbers Dekker/Tramper 4-2. KOUDEKERKE - De korfballers van Stormvogels waren zaterdag in de Walcherse derby in de der de klasse te sterk voor Seolto. In een 'vierpunten wedstrijd' deelde de ploeg uit Westkapelle (gele shirts) de eerste klap uit, maar het Vlissingse Seolto ging met een voorsprong rusten, na de pauze pakte de thuisploeg het initiatief terug en liep punt voor punt weg van Seolto. De zege be zorgde Stormvogels de eerste punten van de competitie, Seolto wacht daar nog steeds op. Scores Stormvogels: Arjen Schoe 4, Linda de Witte 3, Loura Kleinepier 2, Frank Peene en Sander Koole 1. Scores Seolto: Anniek Reijnierse 4, Ralf Dourlein, Dennis Goedegebuur en Maurice Brul 1. foto Ruben Oreel door Hans Markusse GOES - Een gehandicapt Tovaal nam het op een doorweekt veld op sportpark Het Schenge op te gen het hooggeplaatste Tilburg. De Goesenaren speelden het grootste gedeelte van de wedstrijd op de helft van de tegenstander, maar verloren toch: 7-12. De wedstrijd van eersteklasser Oemoemenoe te gen Utrechtse RC werd afgelast. Tovaal nam meteen het initiatief maar kwam door zwak tackelwerk in de defensie al vroeg op achter stand: 0-7. De Goesenaren wisten de Tilburgers wel vast te zetten op eigen helft, maar ontbeerden stoot kracht om het overwicht in pun ten uit te drukken. Na rust moest Tovaal verder zon der Sjoerd van Benthem, maar bleef toch domineren. Uit een uit braak vergrootte Tilburg de voor sprong tot 0-12 en leek het duel ge speeld, maar de thuisclub knokte terug. Eerst gaf Egon Geeratz een penalty-kick net te weinig vaart mee en niet lang daarna zag hij een try afgekeurd door scheids rechter Fuchs. In de 65 minuut vond Jan-Joost Wiebrens Jan Otte op enkele meters van de trylijn waarna Egon Geeratz wist te sco ren. De conversion was een koud kunstje en de spanning was terug: 7-12. Tovaal ontwikkelde nog een slotoffensiefi maar de felbegeerde try leverde dat niet meer op. KWADENDAMME - De dubbel in de kadercompetitie leverde 's Lands Welvaren niet de verwachtte volle buit af Tegen zowel Nieuw Ru- broek Griffioen als Wellse Vaert werd gelijkgespeeld. Puntendelingen waarop weinig viel aan te merken. Hooguit een kanttekening dat vrijdag een slech te partij van Sjaak Walhout verlo ren ging en zondag een goede van Jan Goudzwaard werd gewonnen. Kopman Peter de Bree liet twee prima overwinningen aantekenen. door Sjaak Sinke OUWERKERK - Wim van Sparren- tak uit Sint Laurens was zaterdag het sterkst in de Stelleloop, het Zeeuws kampioenschap over 10 en gelse mijl (16 kilometer). In de sprint versloeg hij Bevelander Al- win Vermeulen. Huub van Noor den uit Yerseke werd derde. Ma rianne de Kok uit Lewedorp was niet te kloppen bij de vrouwen. Kort na de start ontstond er een kopgroepje van vier met Alwin Vermeulen, Huub van Noorden, Wim van Sparrentak en junior Tommy Staal uit Zierikzee, die de halve afstand liep. Staal moest hal verwege de eerste ronde gas terug nemen waarna de drie koplopers het 5 km-punt passeerden in 16 mi nuten en 30 seconden. De achter volgende groep keek tegen een steeds grotere achterstand aan. Na de eerste ronde van 5 EM moest Van Noorden zijn twee mede vluchters laten gaan. In de laatste hectometers probeerde Vermeulen weg te komen, maar Van Sparren tak had net iets meer snelheid in huis en won zijn eerste Zeeuwse ti tel in 56 minuten en 19 seconden, bijna twee minuten boven het par- coursrecord van Wim Nieuwkerk. De atleet uit Fijnaart beperkte zich tot het coachen van zijn vriendin Liesette Antheunisse op de 5 EM. „De conditie is er wel maar de snelheid nog niet", aldus een wat teleurgestelde Vermeulen. „Ver meulen heeft het meeste kopwerk gedaan, maar mijn eindsprint was beter", liet Van Sparrentak weten. Edward de Leng uit Biggekerke werd vijfde en was de laatste loper die onder het uur finishte. Hij werd kampioen bij de masters H45. Theo den Herder (AV'56) werd kampioen H55 en Joop Las- seur hield de eer voor Delta Sport hoog bij de masters H65. Marianne de Kok kwam met een kleine vijf minuten voorsprong als eerste vrouw over de meet en werd kampioen D35. „Ik snap niet waarom er vorige week in Nisse (waar ze door ziekte moest af zeg gen), ruim 600 deelnemers aan de start kwamen en hier maar 125, ter wijl het parkoers net zo mooi is als in Nisse", vroeg De Kok zich hard op af Leonie Ton (Delta Sport) fi nishte als tweede overall en eerste bij de senioren: „Dit is mijn laatste medaille als senior", liet ze een beetje mistroostig weten. In janua ri gaat de winnares van Kustmara- thon 2009 de rijen bij de masters D35 versterken. Tommy Staal was de snelste op de 5 Engelse mijlen bij de mannen, Lisette Antheunise de snelste vrouw.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 80