dag Hoek S! 31 Handbalsters EMM nemen revanche voor wanprestatie van vorige week Zierikzee in punten naast koploper Road Running Axel verrast met tweede plek Basisplaats MZVC slaat na rust hard toe in Wemeldinge maandag 7 december 2009 Paul Telussa had voor Regilio Pinas een plek in de basis ingeruimd. „Hij is een speler met ex plosiviteit", aldus de trainer van Hoek. „En hij kan het verschil maken. Bovendien was Regilio op de training nadrukkelijk aanwezig." door Jan Dagevos spakenburg - Er werd met deuren geslagen en er werd gefoeterd. Voor Hoek was de 2-1-nederlaag bij Spakenburg zaterdag moeilijk te verteren. „Omdat we wel recht op een punt hadden", vond trai ner Paul Telussa na afloop. De puntendeling leek in de slotfa se van het topduel in de hoofdklas se B ook een uitgemaakte zaak. Hoek moest dan wel vanaf de 78e minuut met tien man opboksen te gen Spakenburg (Gideon Imagbu du kreeg zijn tweede gele kaart), de Zeeuws-Vlaamse formatie had het duel onder controle en gaf geen kans meer weg. De blessuretijd brak Hoek echter op. Bij een uitval in de 93e minuut miste iedereen de bal behalve uit blinker Harry Zwarthoed. Hij be zorgde de thuisclub zo drie belang rijke punten en liet Hoek achter met een fikse kater. „Het is ver schrikkelijk zuur als je op die ma nier nog onderuitgaat", zei mid denvelder Stijn Mahieu. Spakenburg-Hoek was een wed strijd met twee gezichten. Voor de pauze was de thuisclub heer en meester, terwijl na rust Hoek de opponent in verlegenheid bracht. De wederopstanding van Hoek kwam na een dramatisch slechte eerste helft. Van aanvallende inten ties kwam niets terecht. Hoek was niet eenmaal dreigend en produ ceerde slechts twee schoten, die ook nog eens richting misten. Spakenburg hanteerde een hoog tempo, combineerde sterk en deed de defensie van Hoek voortdurend wankelen. Er waren zaterdag 22 mi nuten gespeeld toen Spakenburg al vijf prachtige kansen had ge creëerd. Hoek-doelman Lieven de Veirman verrichtte enkele reddin gen, maar moest het antwoord schuldig blijven toen Duncan van Moll in de 23e minuut de bal in eens op de slof nam: 1-0. Spakenburg kon hierna niet door drukken en hield Hoek in leven. De Zeeuws-Vlaamse equipe gooi de na rust het roer om en ging met drie spitsen spelen. Regilio Pi nas werd naast Hoessein Bouzam- bou een Josimar Pattinama in de aanval -geposteerd. Spakenburg schrok ervan en zag Hoek in de 52e minuut langszij komen. Mi chael Koné rukte op links op, ging het strafschopgebied en duikelde over het uitgestoken been van Ivo Rottiné. Scheidsrechter Stange zag er een penalty in en Stijn Mahieu schoot van elf meter raak: 1-1. „Het geloof kwam weer terug", vond Mahieu. Hoek speelde fri vool in die fase en leek in de 59e minuut zelfs op 1-2 te komen, maar Pattinama schoof de bal in uitgelezen positie naast het doel. Zelfs de uitsluiting van Imagbudu (hij kreeg in de 78e minuut na een onnodige overtreding op het mid denveld zijn tweede gele kaart) bracht Hoek niet van zijn stuk. De ploeg bleef ook met tien man bru taal de aanval zoeken, „ledereen had vrede met de 1-1", aldus Telus sa. Harry Zwarthoed dacht daar in de 93e minuut echter anders over. „Er is geen man overboord", vond Telussa. „Ik ben tevreden over de wijze waarop de ploeg zich tot dus verre heeft gemanifesteerd. Volgen de week krijgen we Sparta Nijkerk op bezoek en dan moeten we te gen de koploper maar de punten pakken." Spakenburg-Hoek 2-1 (1-0). 23. Dun can van Moil 1-0, 52. Stijn Mahieu 1-1, 90 (+3). Harry Zwarthoed 2-1. Scheids rechter: J. A. M. Stange (Zevenbergen). Rood (twee keer geel): 78. Gideon Imagbudu (Hoek). Gele kaart: Ruben Wilson, Ivo Rottiné (beiden Spaken burg) en Stijn Mahieu (Hoek). Aantal toeschouwers: 1500. door Wim Kakebeeke middelburg - De handbalsters van EMM namen gisteren revanche voor het zwakke optreden van vo rige week tegen Swift. Toen verlo ren de Middelburgse vrouwen met liefst 30-19 van het laaggeklasseer de Swift. Nu werd het veel sterk ere Jasper Sport op een 21-15-ne- derlaag getracteerd. -De Middel burgse mannen bleven Heerle 2 nipt de baas: 20-18. Vrouwen. EMM-Jasper Sport 21-15: Voor trainer Auke van Hinte was het' gisteren genieten langs de zijlijn. „Als we ons elke week zo re vancheren dan zul je mij niet ho ren", sprak hij na de wedstrijd op gewekt. De uitslag was niet geflat teerd. EMM leverde een prima prestatie tegen de nummer drie van de ranglijst. Dit ondanks de lichte blessures van Mariek Rie- mens en Ariska Tax. Anouk Cas- tenmiller was afwezig. Vooral de flankspeelsters Danielle Carol (6 treffers) en Xaira Nijsen (4 tref fers) speelden zich aanvallend na drukkelijk in de kijker. Van Hinte kon ook weer beschikken over hoekspeelster Cheyenne van Lies hout. Door de derde seizoenszege komt het linker rijtje dichterbij. Scores emm: Danielle Carol en Petula Brasser 6, Xaira Nijsen 4, Ariska Tax en Marieke Riemens 2, Anouk Provoost 1 United Breda 2-Olympus 14-18: Van de hoogst geklasseerde ploe gen in de derde klasse beschikken de Vlissingse vrouwen over de bes te verdediging. Dat voordeeltje kwam de bezoekers gisteren goed van pas tegen de jonge, ambitieu ze brigade uit Breda. Veel ploegen leggen tegen de Brabanders condi tioneel het loodje. „Ik had ze geob serveerd en wist dat dit hun sterk ste wapen was", gaf inte rim-trainer/coach Ron de Waal na afloop aan. Toch leek de tactiek niet helemaal te werken. United Breda leidde halverwege met 10-8. De inzet van de ploeg werd toch nog beloond. Via een tussensprint- je trok Olympus de partij naar zich toe: 11-15. „Geweldig die veer kracht", vond De Waal. „Na van daag moet je geen verstoppertje meer spelen. We gaan voor een plek in de top drie." Scores Olympus: Nona Wielemaker 7, Martje Huiben 4, Anja Minnaard, Wen dy Meerman en Addy van Luijk 2, Ina Engels 1. Mannen. EMM-Heerle 2 20-18: De Middelburgse handballers lijk- ken precies op tijd in vorm voor de derby tegen Delta Sport 2 van komende week. Het zelfvertrou wen kreeg vorige week een flinke injectie door Blauw Wit in eigen huis af te straffen. Tel daar de winst van gisteren tegen Heerle 2 bij op en de conclusie ligt voor de hand. „Ik ben blij dat de druk nu een beetje van de ketel is", sprak EMM-trainer Hans Dierickx na de magere zege. „Het is prettiger om op deze wijze naar de derby toe te werken." Aanvallend zal de twee deklasser dan wel zorgvuldiger met de kansen om moeten sprin gen. Voor de pauze had EMM de Brabanders al het zwijgen op kun nen leggen. Het spel werd echter ontsierd door kleine slordigheid jes: 10-10. Na de pauze was dat beeld niet veel anders. Pas in de slofase slaagde EMM erin een gaat je te slaan: 19-16. Vooral omdat het team hard voor elkaar en het resul taat bleef werken. „In de 6-o-dek- king zat de winst", vond Dierickx. Scores emm: Marcello Tax 5, Jordy Loo en Ben Alexandere 4, Harold van Zwieten en Wally Houtepen 2, Prosper Minnaert, Jerry Aertssen en Mayron Bouwmeester allen 1. EMM 2-Witte Ster 3 14-17: De rou tine won het van de jeugd „We boeken elke week wel een beetje progressie. Maar dit was absoluut niet nodig geweest", vond coach Eef van Ginkel. Het beste van het spel werd voor de pauze afgele verd. De minieme voorsprong bij rust was verdiend: 9-8. Daarna zat het probleem in de aanval. Een kwartier lang werd er niet ge scoord. Scores emm: Tim Schot, Niels Wagen aar, en Wally Houtepen 3, Peter Schmel- zer 2, Kevin Meulmeester, Edwin David- se en Jurjen Tuinstra 1. door Rudy Boogert zierikzee - Door de 4-0-Overwin- ning op MOC'17 nestelde Zierik zee zich gisteren naast Halsteren aan de kop van de ranglijst in de derde klasse A. Daarbij dient wel te worden aangetekend dat Halste ren een wedstrijd minder heeft ge speeld en een aantal achtervolgers ook. Zierikzee kende een vliegende start. Binnen een kwartier leidde de ploeg door een benutte straf schop van Ben Verwest. „We had den vaker moeten scoren in de eer ste helft", vond Groeneveld. „Maar we waren voorin niet vast genoeg: veel balverlies, slordig in de kaats." In het eerste kwartier na rust bak te Zierikzee er weinig van. Maar toen Martijn van Grunsven met een lob voor 2-0 zorgde, keerde het tij. Het doelpunt werd wegens vermeend buitenspel hevig be twist door MOC'17. „En vervol gens raakten ze de kluts kwijt", constateerde Groeneveld. Twee mi nuten later tikte Leon Sinke bij de tweede paal een schot van Ingmar Quist binnen (3-0) en tien minu ten voor tijd bekroonde Frank van der Helm een vloeiende aanval over verschillende schijven met het vierde doelpunt. Met 32 tref fers werd Zierikzee meteen de pro ductiefste club in de derde klasse. Vorig seizoen trof Zierikzee in de hele competitie 32 keer doel. door Wim de Vos terneuzen - Hij kon het niet met een geloven, maar toen hem van verschillende kanten duidelijk ge maakt werd dat zijn ploeg zaterdag tweede geworden was in de Dow Aflossingsmarathon in Terneuzen schreeuwde hij het uit van blijd schap. Road Running Axel van coach Anton Wattel behaalde ver rassend die klassering (in 2.29.34) achter het ongenaakbare Racing Club Gent. Individueel ging de ze ge opnieuw naar Erik Goossen uit Terneuzen. Wat is de succesformule van deze ploeg? „In de eerste plaats moet je sterke lopers in je ploeg hebben. Wat ook belangrijk is dat er een juiste balans moet zijn", vertelde Wattel. „En je moet je ogen het he le jaar de kost geven. Resultaten be kijken van lopers uit de regio. En als er dan een constante vorm is, die atleet benaderen. Dat is tot nu toe aardig gelukt. Zo heb ik van daag iemand gezien die we vol gend jaar best kunnen gebruiken. Met hem kunnen erbij kunnen we misschien toch weer een paar mi nuten sneller lopen, want ik moet zeggen dat deze tweede plaats naar meer smaakt." Hulstenaar Marcel Mangnus liep zaterdag bij voorbeeld 18.02 minuten over de ronde van 5200 meter. „En we had den er ééntje bij die ruim twintig minuten gelopen heeft", zei Wat tel. RRA had echter ook een goud haantje in huis. Startloper Niek den Exter uit Terneuzen liep de snelste tijd over de 5200 meter: 16.49. Met uitzondering van Edwin de la Ruelle, twee rondes in elk zeventien minuten, kwa men de overige deelnemers boven De start van de Aflossingsmarathon. de achttien minuten uit. Daar lag het verschil met de Belgische win naars. Slechts twee van hen kwa men boven de achttien minuten, de rest bleef daar onder. Erik Goossen liep de volledige af stand in zijn eentje. Van de ruim twintig individuele lopers realiseer foto Mark Neelemans de de Terneuzenaar de snelste tijd: 2.55.10. „Net als bij eerdere mara thons dit jaar had ik als doel om binnen de drie uur te lopen. Dat is me drié keer gelukt. Alleen in de Kustmarathon ging het langzamer, maar die wedstrijd is dan ook van een geheel ander kaliber." middelburg - In de vierde klasse A gingen zaterdag slechts twee wedstrijden door. In Wemeldinge viel een verrassing te noteren. De hooggeklasseerde thuisclub moest zijn meerdere erkennen in MZVC: 3-5. Heinkenszand klom naar de tweede plaats dankzij een 1-2-zege op Bevelanders. Een matig spelend Wemeldinge vergat te voetballen tegen MZVC'. Toch opende de thuisclub via Pie- ter Bolle de score. Martijn de Vries bracht de bezoekers langszij. Een fraaie lob van Bolle resulteerde in een 2-1-ruststand. Joy Hityahu- bessy zorgde na de pauze voor 2-2, waarna Alexander Bom, Wouter de Vries en opnieuw Hityahu- bessy MZVC op een riante voor sprong brachten. Bolle bepaalde de eindstand op 3-5. Bij 2-5 ont ving Robin van der Linde (Wemel dinge) rood vanwege een overtre ding van achteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 79