Zwart hoed zorgt voor zwarte 301 sport »t>mtag Gedisciplineerd Terneuzense Boys f-"'.!1'".vecht moeiteloos langs Dinteloord: 0-4 ongrijpbaars Goes mist scherpte in afwerking en verliest Rademakers prolongeert schaaktitel Hoek leed zaterdag zijn tweede neder- laag. De Zeeuws-Vlamingen gingen in J00t raak uit een Jafschop Mah,/U is de man van de pena(tyJ,s Spakenburg in blessuretijd onderuit: 2-1 nu Ferry Alfons twee keer op "j vor,afelfmetcr heeft 9emist: w HOOFDKLASSE B r-\ r-7 a 7-1 Stijn Mahieu maakte zijn tweede competitietreffer voor Hoek. Hij maandag 7 december 2009 OOSTERHOUT - In de tweede klasse E van het zondagvoetbal verloor Goes de uitwedstrijd bij Ooster hout, de nummer elf van de rang lijst: 3-1. De Bevelanders waren sterker, maar blonken vooral uit in het missen van kansen. De ploeg van trainer Kees van der Sluijs kwam nog wel op voor sprong toen Shannon Braafhart de bal binnenkopte uit een hoek schop van Robin de Pagter: 0-1. Binnen een minuut stond het ech ter alweer gelijk: 1-1. Dat was te vens de ruststand. Net als in de eerste helft waren de beste kansen voor de bezoekers, die echter onzorgvuldig waren in de afwerking. De thuisploeg kwam in de 60e minuut op een 2-1-voorsprong en bouwde deze snel daarna verder uit tot 3-1. Goes zette nog wel aan, maar ook nu stond het vizier niet op scherp bij de mogelijkheden die de ploeg nog kreeg. Oosterhout-Goes 3-1 (1-1). Shannon Braafhart 0-1. VLISS9NGEN - Maarten Rademakers heeft net als vorig jaar het Peperno- tentoernooi gewonnen. De scha ker van Het Witte Paard uit Sas van Gent hield in de hoogste cate gorie Joey van de Braak net achter zich. Maarten Rademakers heerst al ja ren in het Zeeuwse jeugdschaken. Nadat Joey van de Braak en Rade makers in het hele toernooi bei den slechts een half puntje had den afgestaan, moesten ze het in de laatste ronde tegen elkaar opne men. De Zeeuws-Vlaming trakteerde zijn Goese concurrent op een ne derlaag en verwees hem naar twee de plaats. Rademakers' broer Ste ven werd derde. In de B-groep maakten de Belg Ian Vandelacluze en Souburger Tim de Jonge de dienst uit ten kos te van de grote favoriet, Terneuze- naar Renzo Ducarmon. Vandela cluze greep de overwinning door in de laatste ronde De Jonge te ver slaan. Ducarmon greep de derde plaats. De C-groep werd gedomineerd door schakers van De Pion uit Roosendaal. Robin van Trijp was daar duidelijk de beste. Koen Rie men s werd op afstand tweede voor Zierikzee-speler Kedem Gut kind. Ook de D-groep kende een Roosendaalse winnaar: Robin Ver beek won met een honderdpro- centscore. Lydia Dubbeldam werd tweede, voor Bas de Feijter. De E-groep werd een prooi voor de Belg Rupert Hoop uit Aalter. Hij rekende af met Rutger Snijders van De Pion. Derde werd Tomas Meeuwse, Eliza de Jong werd vier de. door Peter van Kouteren DINTELOORD - Terneuzense Boys pakte na de teleurstellende neder laag van drie weken geleden op ei gen veld tegen WGZ de goede draad op vreemde bodem weer op. De formatie van Karl Vergou wen was opnieuw productief en versloeg staartploeg Dinteloord met 0-4. De Zeeuws-Vlaamse eer steklasser nam daardoor verder af stand van de degradatiezone. Terneuzense Boys boekte tegen de hekkensluiter na overwinningen op Schelluinen en Nieuw Lekker- land de derde zege in een reeks van vier wedstrijden. „Dit was no dig", zei aanvoerder Kees Duiteme- ijer. „Het is een goede uitslag en dik verdiend. We zouden graag naar boven willen kijken, maar op dit moment kunnen we dat nog niet." Ook trainer Karl Vergouwen waar schuwde voor euforie. „Net als Dinteloord staan wij in het rechter rijtje, maar zij waren van een an der niveau. We hebben goede za ken gedaan, maar moeten wel met beide benen op de grond blijven staan." De trainer roemde opnieuw de teamdiscipline. „De taken zijn goed uitgevoerd", zei hij. „In het eerste half uur hebben we goed ge voetbald. In de tweede helft heb ben we compact gespeeld en op de counter geloerd." Terneuzense Boys troefde vanaf het eerste fluitsignaal de thuis ploeg op alle fronten af. „Ze had den moeite met onze pressie", stel de Vergouwen vast. „Dat ging der tig minuten lang goed. Daarna gin gen we tot de rust mee met het ni veau van Dinteloord." Dat gebeurde nadat Ruud Hooge- steger de oranjehemden al op 0-1 had gezet. Ali Eryürük verdubbel de de marge ruim een kwartier na rust uit een vrije trap, die hij recht streeks binnen schoot. Ruud Hoogesteger legde met zijn tweede treffer het duel een kwar tier voor tijd in een beslissende plooi. Jeroen van den Broeke be paalde in de slotfase de eindstand uit een strafschop op 0-4, nadat Randy van Overmeeren onderuit was gehaald. Biratetaordl-Teirneuzense Boys 0-4 (0-1). 15. Ruud Hoogesteger 0-1, 65. Ali Eryürük 0-2, 75. Ruud Hoogesteger 0/3, 89. Jeroen van den Broeke (straf schop) 0-4. Scheidsrechter: M. Jobse (Middelburg). Gele kaart: Pieter van Est, Richard van Beek, Mark van de Kas- teele (allen Dinteloord), Kees Duiteme- ijer (Terneuzense Boys). Rode kaart (80. twee keer geel): Gokhan Ersahin (Terneuzense Boys). OOSTERLAND - Ondanks zijn schat aan ervaring staat Duiveland-trai- ner Henk Schouten voor een raad sel. Zijn ploeg verloor zaterdag in de tweede klasse E voor de vierde keer op rij. In Oosterland troefde Zwaluwe Duiveland met 4-1 af Duiveland heeft 'het' sinds de be keruitschakeling tegen Kloetinge niet meer. Maar wat dat precies is, daar is Schouten nog niet achter. Feit is dat wanneer Duiveland aan vallend geen potten kan breken, het achterin nauwelijks kan leu nen op de defensie. Duiveland kwam via Dennie Le- comte op 1-0, maar daarna vielen de twee treffers van Zwaluwe uit het niets. Na de 1-3 van Jordy Bol- laart kort na de pauze speelde Dui veland een verloren wedstrijd. Duiveland - Zwaluwe 1-4 (1-2). 14. Dennie Ie Comte 1-0, 35. Jordy Bollaart 1-1, 40. Joey Konings 1-2, 52. Jordi Bol laart 1-3, 90. Pim Schonk 1-4. Hoek-middenvelder Stijn Mahieu (links) wint in de lucht van Spakenburg-verdediger Ivo Rottiné.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 78