Spanning is terug, maar het Opnieuw cruciaal doelpunt Reis 281 sport De Italiaanse competitie beleefde een van haar meest opwindende weekeinden. De strijd is weer open. Racisme blijft echter de sfeer verzieken. VfB Stuttgart ontslaat trainer Markus Babbel Real Madrid wint, Ronaldo krijgt rood United krijgt hulp uit onverwachte hoek Helder kan Doto niet aan punten helpen punten bedraagt het verschil tussen koplo per Inter en achtervolger AC Milan. Num mer drie Juventus heeft vijf punten minder dan Inter. Mario Balotelli verlaat het veld na het met 2-1 verloren duel met Juventus. De aanvaller van Inter werd opnieuw bestookt met oorverdovende racistische spreekkoren. foto Massimo Pinca mmmmmm mm/msm mmmmsmmm mssmst maandag 7 december 2009 STUTTGART VfB Stuttgart heeft afscheid geno men van trainer Markus Babbel. De club maakte het ontslag giste ren bekend. Onder de 37-jarige Bab bel slaagde de Bundesligaclub er niet in een van de laatste acht com petitieduels te winnen. Zaterdag bleef Stuttgart in eigen stadion op 1-1 steken tegen VfL Bochum. Bab bel wordt opgevolgd door de Zwit ser Christian Gross. Hij werkte het laatst in eigen land bij FC Basel. Die club had hij tussen 1999 en 2009 onder zijn hoede. MADRID Real Madrid won zaterdagavond voor eigen publiek van Almeria (4-2). De formatie verloor echter in de slotfase van het duel wel Cristia- no Ronaldo met een rode kaart. De Portugees incasseerde twee gele kaarten en ontbreekt daarom vol gende week tijdens de topper te gen Valencia. Koploper Barcelona won voor het eerst in vier jaar weer eens bij Deportivo la Coruna won (1-3). Sterspeler Messi scoorde twee keer. Zlatan Ibrahimovic stel den de zege van Barcelona in de laatste tien minuten veilig. MANCHESTER Manchester United kreeg zaterdag hulp uit onverwachte hoek. Grote rivaal Manchester City won voor ei gen publiek van koploper Chelsea (2-1), dat de voorsprong op de voor naamste titelconcurrent zag slin ken tot twee punten. Manchester United won namelijk eenvoudig bij West Ham United (0-4). Doelman Shay Given was de gevier de man bij City. Hij stopte in de slotfase een strafschop van Frank Lampard. Carlos Tevez had daar voor de 2-1 binnengeschoten. KATWIJK Glenn Helder heeft zaterdag in het shirt van zaterdag-hoofdklasser Do to zijn rentree gemaakt als voetbal ler. De 41-jarige oud-prof kon zijn ploeg nog niet aan punten helpen. In Katwijk was Quick Boys met 3-0 te sterk. De carrière van Glenn Hel der raakte na zijn Arsenal-tijd in het slop. Hij eiste de krantenkop pen vaker op met zijn bewogen pri- véleven dan met zijn prestaties bin nen de lijnen. Bij Doto is de oud-in ternational nu ploeggenoot van On- no Doeland, ex-speler van onder meer Hoek en Kloetinge. Glenn Helder door Frans van den Nieuwenhof WAALWIJK - Braziliaanse feestmu ziek knalde gistermiddag na af loop van RKC Waalwijk-PSV door de holle catacomben van het Man- demakers Stadion. Jonathan Reis had de speaker van zijn i-pod even helemaal opengezet. De opluch ting bij de spelers was groot dat de wedstrijd tegen de nummer laatst een 0-2-overwinning had opgele verd. Met zijn openingstreffer in de 64e minuut had Reis weer een belang rijk aandeel in de zege. Handig als alleen een echte spits kan zijn, tik te hij een diepe voorzet van Balazs Dzsudzsak achter doelman Ohad Levita. Twintig minuten later ver dubbelde Danko Lazovic de score, ook al uit een assist van Dzsud zsak. De vreugde daarover was ook af te lezen van het gezicht van trainer Fred Rutten. „Het duel van van daag was te plaatsen onder de noe mer 'vervelende wedstrijden'. Als je die weet te winnen, is de blijd schap natuurlijk groot", zei hij. De omstandigheden waren niet in het voordeel van de beter voetbal lende ploeg, vond Rutten. De ont moeting van donderdag met Sparta Praag had zijn sporen nage laten, al was het maar door het ontbreken van de geblesseerde Ot- man Bakkal. Omdat ook Ibrahim Afellay er niet bij was (schorsing), moesten de Eindhovenaren met een andere be zetting op het middenveld aantre den. Dat ging de ploeg vooral voor de rust moeilijk af De wind en de regen maakten het veld bovendien zwaar. Het combi natiespel van PSV kwam niet tot ontplooiing. Rutten noemde de wedstrijd er één die 'uitdaagt om uit de posities te gaan lopen'. De aanvallers Lazovic, Reis en Dzsud zsak bezondigden zich daaraan. „Ze gingen alle drie op jacht naar een doelpunt en trokken teveel naar binnen. De ruimtes die daar uit ontstonden gaven de tegenstan der de kans om te counteren", ana lyseerde Rutten. Anderzijds had PSV met de rust al minstens drie keer kunnen scoren en dan zou dit probleem niet heb ben bestaan. Uitstekende kansen waren niet besteed aan Dzsud zsak, Reis (drie stuks zelfs) en La zovic. Soms was de afronding te onschuldig, soms stond er ineens een RKC-verdediger in de weg om de bal weg te werken. Zonder Afellay en Bakkal was het tempo bij PSV te laag om echt te kunnen verrassen. Ola Toivonen speelde op de plek van Bakkal meer 'in de bal' dan dat hij ruimte maakte en zeifin het strafschopge bied opdook. Timmy Simons is en blijft een controlerende voetballer, niet een tempo-bepalende zoals Afellay. Ook vlak na rust miste Reis (al leen voor doelman Levita) weer een goede kans, alvorens hij toch scoorde. Dzsudzsak voerde het aan tal assists in deze competitie op tot acht. Daarnaast heeft hij er in Europese en nationale bekerwed strijden al vijf op zijn naam staan. De Hongaar is qua effectiviteit de meest succesvolle speler van het seizoen. Achterin speelde Carlos Salcido een sterke partij en had PSV het geluk dat de aanvallers Charlison Benschop en Fred Benson niet zui ver richtten bij de kansjes die RKC kreeg. De grote opluchting bij de spelers van PSV was daarom goed te be grijpen. Op een moeilijke middag nam het drie extra punten voor sprong op Ajax, waardoor deelna me aan de zowel sportief als finan cieel aantrekkelijke Champions League in het seizoen 2010/2011 weer wat dichterbij is gekomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 76