PZC Titel heel ver weg voor Ajax 30 en 31 25 Inpakken en wegwezen 34 en 35 Zilveren plak voor Gerritsen Hoek geeft in topper tegen Spakenburg een punt uit handen Maandag 7 december 2009 Erwin en Niels Mesu zijn ook smaakmakers op het ijs Tip? sport@pzc.nl msasBBBfêsm ALKMAAR - Een illusie armer verliet Ronald Koeman zaterdag het stadion van AZ. De trai ner werd ontslagen, nadat AZ de avond er voor tegen Vitesse (1-2) de zevende neder laag van het seizoen had moeten slikken. Koe man nam afscheid van fysiotherapeut Maar ten Gozeling (rechtsboven), stapte in zijn au to en liet de Alkmaarse club achter zich. Dick Advocaat, de bondscoach van België, wordt zijn opvolger. foto's Marcel Antonisse zie ook pagina's 26 en 27 NEDERLAAG IN UTRECHT Voor Amsterdammers dreigt opnieuw een mislukt seizoen door Jop van Kempen UTRECHT - Ajax lijkt afgehaakt in de strijd om het kampioenschap. De Amsterdammers gingen in de Galgenwaard ouderwets onderuit tegen FC Utrecht (2-0) en eindig den het duel met tien man na rood voor Vurnon Anita. „De con currenten verliezen niet." Luis Suarez vond het welletjes. Ter wijl zijn ploeggenoten de meege reisde supporters bedankten, been de de aanvoerder van Ajax met ge bogen hoofd naar de catacomben. Slecht gespeeld, kans op het kam pioenschap verder geslonken en niet gescoord. Douchen. Martin Jol nam kort daarop plaats achter een microfoon. De trainer van Ajax nam ongeveer dezelfde woorden in de mond als in het sta dion van FC Twente, waar zijn team een maand geleden met 1-0 verloor. De gelijkenissen waren treffend. „In de eerste helft waren we iets beter, maar we scoorden niet. Vlak na rust krijgen we een goal tegen en we verliezen de wed strijd. Voetballend kwamen we er niet uit." Waar de kansen voor Ajax (Ismail Aissati) en FC Utrecht (Ricky van Wolfswinkel) voor rust gelijk wa ren verdeeld, werden de Amster dammers in de tweede helft onder de voet gelopen. Ajax speelde bo vendien twintig minuten met tien man. Vurnon Anita kreeg twee keer geel voor overtredingen op Dries Mertens. Net als Eyong Enoh mist hij vrijdag het competi tieduel met NEC. Krachtpatser Jacob Mulenga brak de wedstrijd open. De Zambiaan ging in de 47e minuut voorbij Toby Alderweireld en schoot via het been van Jan Vertonghen raak: 1-0. Van Wolfswinkel kreeg daarna tal van kansen, maar Jan Wuytens kopte uiteindelijk uit een corner ongehinderd de 2-0 binnen. Op een kans van Marko Pantelic na kwam Ajax er in de tweede helft niet aan te pas. Alleen Maar ten Stekelenburg, Jan Vertonghen en invaller Dennis Rommedahl haalden een voldoende. Urby Ema- nuelson was uitblinker, maar hij moest kort na rust worden vervan gen (rugblessure). Het team van Jol is in uitwedstrij den kwetsbaarder dan thuis. Na Ajacied Marko Pantelic treurt na een gemiste kans tegen FC Utrecht. zestien wedstrijden hebben de Amsterdammers 35 punten. Neder lagen bij PSV (4-3), FC Twente (1-0), FC Utrecht (2-0) en een ge lijkspel bij Roda JC (2-2) zorgden voor elf verliespunten. In de Arena tegen Sparta (0-0) liep Ajax ook schade op. Het was Jol verder opge vallen dat Ajax na een reeks van pakweg vijf wedstrijden telkens punten verliest. Het drukke Euro pese programma als excuus opvoe ren vond hij te gemakkelijk. Woensdag kwalificeerden de Am sterdammers zich tegen Timisoara voor de volgende ronde van de Eu ropa League. „Normaal gesproken spelen we op donderdag in Euro pees verband", aldus Jol. Hoewel Ajax dit seizoen opvallend makkelijk scoort, haperen de Am sterdammers opzichtig in de cru ciale wedstrijden. Net zoals in de vorige zes seizoenen, overigens. Als FC Twente en PSV geen pun ten verspelen, doet Ajax al voor de winterstop niet meer mee om de titel. Het gat met koploper Twente bedraagt negen punten, PSV staat zeven punten voor. Jol: „De con currenten verliezen niet." Voor Ajax dreigt zodoende op nieuw een mislukt seizoen. Vijf jaar geleden werd de club voor het laatst kampioen. Wie met een dob belsteen gooit, mag na zes worpen hopen dat er één keer de hoogste score valt. Dat het voor de rijkste club van Nederland geen uitge maakte zaak is dat je eens per zes jaar kampioen wordt, is bescha mend. CALGARY - Annette Gerritsen heeft gisteren bij wereldbekerwedstrij den in Calgary zilver veroverd op de 1000 meter. De 24-jarige Ilpen- damse kwam op de Olympic Oval tot een tijd van 1.14,48 en moest al leen - in een direct duel - de Cana dese schaatsster Christine Nesbitt voor zich dulden: 1.14,03. Het brons ging naar Monique Angermüller uit Duitsland: 1.14,68. Margot Boer werd zesde in 1.15,03. pagina 36 en 37: Kramer weer een klasse apart MEEST GELEZEN 1. Veel afgelastingen amateurvoetbal 2. Dure nederlaag hoofdklasser Hoek 3. Ottens keert terug bij Breskens STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Columns van de broers De Nooijer: www.pzc.nl/columndennisengerard

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 73