PZC Naturisten willen niet weg voor haven Balans WALCHEREN 14 en 15 13 19 STRUCTUURVISIE Vereniging protesteert tegen toekomstplan gemeente voor watergebonden bedrijven Ritthem Een ontbrekend bord of een verzameling borrelglaasjes Vanaf morgen 8 december 9.30 uur UITVERKOOP DELSCHER. Laptop en sleutels gestolen bij inbraak Oorzaak van brand in slaapkamer onbekend almanak Maandag 7 december 2009 Vlak na de zomer vragen ze al of er weer een ijsbaan komt Robin Peters is de jongste veilingmeester van Nederland Tip? walcheren@pzc.nl door Maurits Sep RITTHEM - De naturistenvereniging Zeelandia vreest voor haar voortbe staan. Als de gemeente Vlissingen het plan voor een insteekhaven bij Ritthem doorzet, kan dat het ein de betekenen van de camping en dus de vereniging, schrijft het be stuur van Zeelandia in een protest brief aan het gemeentebestuur. Het plan voor een insteekhaven (aan de oostzijde van de Buitenha ven) staat in de structuurvisie 2020 die de gemeente heeft ge maakt. Het zou een jachthaven kunnen worden met watergebon den bedrijvigheid, blijkt uit de structuurvisie Op sommige schetsen zou het ter rein van de vereniging zijn afgegra ven en onder water gezet, consta teert het bestuur van Zeelandia ge schokt. Na 2013 zou er geen plaats meer voor Zeelandia zijn. Deze haven met bedrijvigheid be dreigt dus de toekomst van de ver eniging, die sinds 1977 is gevestigd op de vormalige stortplaats van Ritthem. Het verenigingsterrein De Belt omvat onder meer een camping. De naturisten wijzen de gemeente er fijntjes op dat alleen al deze camping (met vijftig plaat sen) jaarlijks ruim een kwart van de toeristenbelasting van alle Vlis- singse campings opbrengt. De toerstenbelasting wordt be taald aan de gemeente, die daar van weer investeringen in de re creatie kan doen. En als het gemeentebestuur echt een haven wil aanleggen op de plek van de naturistencamping moet niet alleen die camping weg, maar moet ook de oude stort plaats worden afgegraven. Dat gaat om 350.000 kuub afval, waar schuwt Zeelandia. Ook als de insteekhaven niet wordt gegraven, moet de vereni ging weg, heeft zij te horen gekre gen van de gemeente. Er zal im mers overlast zijn van de activitei ten in de buurt. Maar Zeelandia wil niet weg. En overlast? „Wij zijn wel wat gewend", schrijft het bestuur. Mochten het protest niks uithalen en de vereniging toch weg moeten uit Ritthem, dan eist zij dat de ge meente een andere plek aanbiedt en Zeelandia schadeloos stelt. Zij vindt die vraag niet onredelijk. Im mers: „Ruim dertig jaar al voorziet de vereniging in een behoefte, zon der noemenswaardige financiële steun van de gemeente Vlissin gen." KOUDEKERKE - Op menige kersttafel zullen dit jaar 'nieuwe' oude serviezen prijken. Want op de elfde serviesbeurs in Koudekerke zijn weer veel borden en schalen aangeschaft. Ge bloemd, gestreept of effen. Als volledig ser vies, maar vooral ook losse stukken. „Veel mensen komen kijken of ze die paar ontbre kende stukken kunnen vinden", vertelt André Bil van het Blauwe Hof, waar de beurs plaats vond. „En wat dacht je van die man die er straks was", lacht zijn vrouw Ellen, die de beurs organiseert. „Een verzamelaar van bor relglaasjes. Hij had er 85, maar zijn vitrine was omgevallen en zijn hele verzameling was stuk. Hij is hier opnieuw begonnen en heeft zestien glaasjes gekocht." foto Ruben Oreel Grote Markt 11-13, Goes www.delscher.nl VLISSINGEN Bij een woninginbraak in de Al- bert Cuijplaan in Vlissingen zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag een laptop en sleutels gestolen. De bewoonster ontdekte de inbraak toen ze 's morgens beneden kwam. Zaterdagavond is ook ingebroken in een woning aan de D. Kodde laan in Zoutelande. Voor zover be kend, zijn daar echter geen spullen meegenomen. ARNEMUIDEN De brandweer tast in het duister over de oorzaak van een woning brand in Arnemuiden. Zaterdaga vond werd een brand gemeld in de Langstraat. Die was ontstaan in de slaapkamer waar een elektrische deken op een bed lag. De bewoner wist volgens de brandweer zeker dat de deken niet aan stond. „Wat de oorzaak wel is, weet ik niet", al dus officier van dienst E. Lems. Tip? redactie@pzc.nl Een onzer collega's is afgelopen week na een gedwongen periode van inac tiviteit weer op de redactieburelen verschenen. Een maand geleden kwam hij bij een aanrijding met een andere fietser zo onfortuinlijk ten val dat hij daar een gemeen deukje in zijn schedel bij opliep. Goede zorgen in het ziekenhuis en thuis hebben hem gelukkig weer snel op de been geholpen. Ook zijn collega's toonden zich zeer bezorgd en informeerden bijna dage lijks of alles wel goed ging en of ze hem niet moesten helpen. Een wat nuchterder ingestelde colle ga maakte zondag de balans op: „Ik hoor dat het goed gaat. Dat is dus een kopzorg minder."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 59