nakers op de schaats s Cup I Oft 35 maandag 7 december 2009 in de eerste divisie de sterkste in de negende wedstrijd om de Marathoncup. foto Harm de Boer Ik vind het niet meer maatschappelijk verantwoord dat een club bij de lokale overheid aanklopt en dat de gemeenteraad weer tonnen in een begroting steekt. Daar ben ik tegen." Michael van Praag, voorzitter van de KNVB en bestuurslid van de Uefa. In de Volkskrant. „Mensen om me heen, daar word ik vaak moe van. Ik heb hier geen enkele sociale verplichting naar naaste buren toe of zo. Dat was vroeger thuis, op de boerderij even buiten Rouveen, ook zo." Oud-schaatsster Gretha Smit houdt van rust. In De Tele graaf. „Van de landen die ik niet had willen treffen, stond Portugal bo venaan. Voor de rest vind ik het een poule die er slechter uit had kunnen zien." Joris Mathijsen in AD over de WK-loting. Je kunt er moeilijk over gaan doen en naar huis verlangen, maar wat heeft het voor zin? Bovendien ben ik bezig aan een missie. Ik wilde toch topkeeper worden?" Feyenoord-doelman Darley heeft geen last van heimwee naar vaderland Brazilië. In VI. „Ik ben nu honderd keer drukker dan Henk. Maar dat moet je wel kunnen. Ik zie Henk niet in een feesttent in drie kwartier vijfhon derd handjes in de lucht krijgen." Schaatser Erik Huizebosch werd tweede in de Elfsteden tocht van 1997, maar is nu drukker dan winnaar Henk An- genent. In De Pers. Barcelona moet vlucht afbreken De voetballers van Barcelo na hebben zaterdag hun vlucht naar La Coruna voor de uitwedstrijd tegen Deport- ivo moeten afbreken. Door een storing kwamen de zuur stofmaskers in het toestel naar beneden. Na reparatie op de luchthaven van Barcelo na kon de ploeg alsnog ver trekken. In tegenstelling tot andere Spaanse ploegen reist Barcelona pas op de dag van de wedstrijd. Veel hinder ondervond Barce lona verder niet van het oponthoud. Het won met 1-3. Oranje pas in halve finale tegen Duitsers Nederland speelt tijdens het WK voetbal in Zuid-Afrika pas op zijn vroegst in de halve finale te gen aartsrivaal Duitsland. Oranje zal ook landen als Frankrijk, Argentinië en Enge land alleen treffen indien het minimaal de halve finale haalt. Kan de poulefase nog relatief makkelijk verlopen, een gevolg van de loting is wel dat Oranje bij het halen van de kwartfinale een zware tegenstander treft: Brazilië, Spanje en Portugal zijn dan de potentiële tegenstanders. Rode kaarten in spelerstunnel In de Schotse competitie deelde scheidsrechter Da vid Somers gisteren zelfs in de spelerstunnel rode kaarten uit. Hamilton won met 2-1 van Hearts, dat de wedstrijd al met negen man eindigde. Op weg naar de kleedkamer werden nog eens drie spelers getrakteerd op een rode kaart. De voetbalbond stelt een on derzoek in naar de voorvallen in de tunnel. Tijdens de wed strijd mocht Hearts-aanvoer- der Michael Stewart na rust gaan douchen. Ploeggenoot Is- mael Bouzid werd even later weggestuurd. Golfer Van der Valk terug naar school Golfer Guido van der Valk vocht dit weekeinde te vergeefs voor behoud van zijn speelkaart op de Aziati sche Tour. De Nederlander eindigde gisteren als 56e in het slottoernooi, de King's Cup in Thailand, en daarmee verdiende hij veel te weinig geld. Van der Valk moest bij de beste vijf eindigen om zijn verblijf in de Aziatische Tour veilig te stellen. Hij kwam nog een kleine 13.000 dollar te kort om in de jaarlijst bij de eerste 65 te eindigen. Hij zal nu terug moeten naar de qualifying school. RUG O le Einar Björndalen heeft zaterdag bij de wereldbekerwed strijden biatlon in het Zweedse Oestersund de 10 kilome ter sprint gewonnen. Het was de 90e overwinning voor de Noor in het wereldbekercircuit. Björndalen kwam tot een tijd van 23 minuten en 30 seconden. De ervaren biatleet dankte zijn eindzege aan een foutloze reeks met het geweer. Landge noot Emil Hegle Svendsen werd tweede en blijft leider in de overall wereldbeker. De Nederlanders Herbert Cool en ]oël Sloof slaagden er niet in om de top honderd te halen. Cool werd 103e en Sloof ein digde twee plekken lager. Beide biatleten moesten ruim vier minuten toegeven op de winnaar. A-rijders. „Een transfer zit er zeker in. Het zou na dit seizoen moeten gebeuren. Ik rij voor het derde jaar bij de B's. Ik heb me altijd ten doel gesteld om daarna bij de A's te rij den. En zoals het er nu naar uit ziet, gaat het die richting uit." Erwin Mesu heeft niet alleen veel progressie in het schaatspeloton ge boekt, ook mengt hij zich - net als zaterdag in Assen - tegenwoordig in de eindsprints. „Dat kan ik nu ineens ook. Ik heb er veel op ge traind en het gaat echt voortreffe lijk. Het zorgt ook voor meer rust in de wedstrijd. Daarin ga ik niet meer zo hard tekeer als vroeger, omdat ik nu in staat ben om het in de sprint af te maken." In de luwte van zijn oudere broer rijdt ook Niels Mesu meer dan ver dienstelijk mee in de eerste divisie. De nog maar 17-jarige rijder kaap te in de zevende wedstrijd in Hoorn zelfs de eerste prijs weg. Zijn debuut in het marathonpelo ton bevalt hem uitermate goed. „Vorig jaar reed ik nog op de lange- baan, maar dit is toch wat ik het liefste doe. Er keihard aan sleuren, meedoen aan het tactische ploe- genspel en waar mogelijk m'n broer en de ploeg helpen. Dat geeft me veel voldoening", zegt hij tevreden. Toch stipt hij nog een minpuntje aan. „Ik ben al een keer of drie hard onderuit gegaan. Daar uit blijkt dat ik iets scherper moet worden. Voor de rest valt er wei nig te klagen want met m'n zeven tien jaar ben ik al best ver", ver klaart Niels Mesu, die net als zijn broer niet al te ver vooruit wenst te kijken. „Volgend jaar steeds voorin meedoen zou al mooi zijn. Daarna zien we het wel, al draai ik er niet omheen dat ik op termijn ook naar de eredivisie wil." Erwin Mesu richt zich in eerste in stantie op een topklassering in het klassement van de eredivisie. Bo vendien hoopt hij ogen ogen te gooien op het NK marathon op 17 januari in Amsterdam. „Daarna wacht nog de alternatieve Elfste dentocht op de Weisssensee. Ook daar wil ik heel graag een goede prestatie leveren. Bovendien' bele ven we zaterdag een primeur op de baan in Biddinghuizen. Een ronde van vijf kilometer in de bui tenlucht. Daar kijken we allebei heel erg naar uit." alleen werd hij, na een regeerperio de van vier jaar, op het Parijse gra vel onttroond, daarnaast dwong een knieblessure hem zich als titel houder terug te trekken voor Wim bledon. Het gevolg was dat Roger Federer hem als aanvoerder van de wereldranglijst afloste. Voor Nadal was het gedroomde einde van 2009 derhalve een ze gen. Net als voor Albert Costa, die - negen jaar nadat hij als speler in Barcelona met Spanje had geglo rieerd nu als eerstejaars captain de trofee omhoog mocht houden. Met de 'dubbelslag' trad Costa in de voetsporen van wijlen Arthur Ashe, de illustere Amerikaan die in 1981 hetzelfde kunststukje ver richtte. David Ferrer, Albert Costa (coach), Rafael Nadal en Fernando Verdasco (vlnr) vieren de overwinning in de Davis Cup. foto David Ramos/AP Marathon Cup De resultaten van Erwin en Niels Mesu in de eerste negen wed strijd van de Marathon Cup schaat sten in de eerste divisie zijn als volgt (inclusief de deelname van de reserves in de eredivisie): Erwin: Alkmaar: 21e, Heerenveen: 1e, Amsterdam: 13e, Eindhoven: 5e, Deventer: 19e, Den Haag: 27e, Hoorn: 8e, Amsterdam: 2e, Assen: 2e. Niels: Alkmaar: 54e, Heerenveen: 22e, Amsterdam: gevallen, Eindho ven: 30e, Deventer: 44e, Den Haag: 10e, Hoorn: 2e, Amsterdam: 38e, Assen: gevallen. In totaal zijn er 17 wedstrijden. Er worden nog marathons verreden in achtereenvolgens Biddinghuizen (9 december), Breda (12 decem ber) Biddinghuizen (16 decem ber), Haarlem (19 december), Gro ningen (tweede kerstdag), Heeren veen (2 januari 2010), Biddinghui zen (6 januari 2010) en de finale in Hoorn (9 januari 2010) Tot nu hebben 66 rijders in de eer ste divisie punten behaald voor het eindklassement. Niels Mesu staat op de 21e plaats met 34,1 punten. In de eredivisie gaat Bob de Vries uit Haule, zaterdag ook winnaar in Assen, met 234,2 punten aan de leiding. Sjoerd Huisman (Andijk) staat tweede met 185 punten. Daarach ter volgt Kurt Wubben (Pijnacker) met 143 punten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 53