adem in Ouwerkerk 33 All Ready staat weer met lege handen Piet Verschure mist doel in finale driebanden Winnende eindsprint van korfballers Tjoba Heijkoop snelste atleet Delta Sport Hockeyers HSD heersen in Breda maandag 7 december 2009 AV. DELTA SPORT SCHOUWEIM-DUIVELAND Sebastiaan Heijkoop kroonde zich zaterdag tot de snelste loper van Delta Sport. In de eerste twee edities was die clubeer weggelegd voor Arjan Beije, die telkens tweede werd. In 2007 achter Niels Koole, vorig jaar achter Wim Nieuwkerk. Heijkoop had precies een uur nodig voor de 10 Engelse mijl. door Sjaak Sinke ouwerkerk - Wanneer je op Sin terklaasdag een wedstrijd gaat lo pen, maak je altijd kans om jezelf een mooi cadeau te geven. Dat overkwam Wim van Sparrentak van Dynamica die na 10 Engelse mijlen als eerste over de finish in Ouwerkerk kwam. Hij klopte Al- win Vermeulen (AV'56) in de eindsprint. Daardoor kwamen twee masters H35 op de plaatsen één en twee overall binnen. Trim mer Huub van Noorden blijft het goed doen: hij werd derde. Marian ne de Kok (Dynamica) was niet te kloppen bij de vrouwen. Na het startsignaal, onder aan de dijk van de Oosterschelde, ont stond er al snel een kopgroepje van vier met Alwin Vermeulen, Huub van Noorden, Wim van Sparrentak en junior Tommy Staal (Delta Sport) die de vijf Engelse mijlen voor zijn rekening nam. Achter de kopgroep volgden John ny Ravia (Delta Sport), Sebastiaan Heijkoop (Delta Sport), Pieter Klem (Flakkee), Edward de Leng (Dynamica) en Wilko tie Vos (AV56). Tommy Staal moest halverwege de eerste ronde gas terugnemen waarna de drie koplopers het 5 ki- lometerpunt passeerden in 16 mi nuten en 30 seconden. De achter volgende groep keek tegen een steeds grotere achterstand aan. Na de eerste ronde van 5 EM in 27 mi nuten moest Van Noorden zijn twee medevluchters laten gaan. Op de Boterhoekseweg, tussen de velden met spruiten, probeerde Vermeulen een gat te slaan, maar Van Sparrentak liet zich niet gek maken en klampte simpel aan. In de laatste hectometers probeer de Vermeulen weer weg te ko men, maar Van Sparrentak had Pieter Klem op weg naar de vierde plaats. foto Ronald den Dekker net iets meer snelheid in huis en won zijn eerste Zeeuwse titel in 56 minuten en 19 seconden, bijna twee minuten boven het parcours- record van Wim Nieuwkerk (Fij naart) die zich deze middag zich tot het coachen van zijn vriendin op de 5 EM. „De conditie is er wel, maar de snelheid nog niet", liet de wat te leurgestelde Vermeulen, die nog kreeg af te rekenen met pijn in de zij, weten. Begin volgend jaar start hij zijn marathontraining om te proberen de marathon van Zeeuws-Vlaanderen weer op zijn naam te schrijven. „Vermeulen heeft het meeste kopwerk gedaan, maar mijn eindsprint was beter", concludeerde Van Sparrentak. Van Noorden moest zich in de slot- kilometer nog flink reppen om zich Pieter Klem van het lijf te houden. „Ik heb veel getraind van de week en kreeg daardoor behoor lijk zware benen", liet de wielren nende hardloper uit Yerseke we ten. Klem ging tegen het einde steeds beter lopen, howel hij de avond voor de wedstrijd genoten had van een uitgebreide maaltijd en wat glazen wijn. Klem veroverde wel de Zeeuwse titel bij de man nen senioren, waar er slecht twee van aan de start stonden, terwijl er voor Van Noorden niet veel meer overbleef dan de eerste plaats bij de trimmers. De tweede trimmer was Niels Goudswaard (Zierikzee) die slecht zeven secon den boven het uur finishte en daar mee menig wedstrijdloper achter zich hield. Edward de Leng (Dynamica) was de vijfde en laatste loper die onder het uur kon lopen waarmee hij kampioen werd bij de masters H45 met een voorsporng van meer dan twee minuten op Wilko de Vos. Theo den Herder (AV'56) werd kampioen H55 en Joop Las- seur hield de eer voor Delta Sport hoog bij de masters H65. Marianne de Kok kwam met een kleine vijf minuten voorsprong als eerste dame over de meet op de Stelleweg en werd kampioen D35. „Ik snap niet waarom er vorige week in Nisse (waar ze door ziekte moest afzeggen) ruim zeshonderd deelnemers aan de start staan en hier maar 125 terwijl het parcours net zo mooi is als in Nisse", vroeg De Kok zich af in het café-gedeelte van De Stelle. Leonie Ton (Delta Sport) finishte tweede overall en eerste bij de se nioren: „Dit is mijn laatste medail le als senior", liet ze een beetje mistroostig weten. In januari gaat de winnares van Kustmarathon 2009 de rijen bij de masters D35 versterken. Tommy Staal was de snelste op de 5 Engelse mijlen bij de mannen, Lisette Antheunisse was de snelste vrouw. door JaapJan Ritsema SPIJKENISSE - Onder toenemende druk zijn de korfballers van All Ready er weer niet in geslaagd de eerste punten te pakken. De Zierik- zeese tweedeklasser kwam in Spij- kenisse opnieuw scorend vermo gen tekort om de laatste plaats over te doen aan directe tegenstan der Olympia. Daardoor liegt de weinig opbeurende tussenbalans er niet om: nul uit vier. Olympia-AU Ready 10-9: Weinig verheugends had coach Jan Vos- hart na afloop te melden. Hij be gon bij het positieve: „Verdedi gend was het wel weer oke." Om zich meteen te realiseren dat daar geen wedstrijden mee gewonnen worden. Het euvel van All Ready, gebrek aan scorend vermogen, leek in Spijkenisse nochtans lang onbestraft te blijven. Heel de wed strijd stonden de bezoekers uit Zie rikzee Voor. Tot tien minuten voor het affluiten lag de zege binnen be reik (5-7), maar in de catastrofale slotfase blokkeerde AU Ready vol komen en zag Olympia in een op leving langszij komen. Voshart sprak van een doemscenario waar van je de uitkomst op de bank al kon invullen: „Dan wordt het een mentale kwestie en je voelde het onheil'ovcr ons komen." De ploeg verweerde zich nog naar vermogen, maar voelde met de coach de makke mee van het ont beren van een goede wisselspeler. AU Ready wist zich ook nu weer te beperkt door de magere bezet ting. Olympia had er uiteraard geen boodschap aan en ging er met de volle buit vandoor. All Rea dy gefrustreerd achterlatend met de hatelijke nul na vier gespeelde wedstrijden. Een berustende Vos- hart probeert de moed er in te houden: „Het gaat er echt een keer uitkomen. Deze ploeg kan veel be ter. Ik stop in ieder geval al mijn knowhow er in." Scores All Ready: Remy Quist en Jan Willem van Nieuwenhuijze 3, Henk de Graaf 2, Désirée Voshart 1 door Joop van den Oudenhoven LEWEDORP - Piet Verschure uit Nieuwerkerk werd in het districts kampioenschap driebanden hoofd klasse zesde. De titel ging Naar Theo Platjouw uit Axel. Tweede werd Meerten Dallinga uit Sluiskil en derde ]aap Hameling uit Kwa- dendamme. Een doel had Verschure zich voor ogen gesteld en dat was zijn halve degradatie van de voorwedstrijden uit de boeken te spelen. Dat lukte niet. Toch deed Verschure het niet zo slecht tijdens het toernooi, maar het was te wisselvallig. De Nieuwerkerkse docent won drie van zijn zeven partijen hetgeen goed was voor de zesde stek en 0.686 gemiddeld. Tevreden was hij niet echt maar dat is de Schouwse biljarter toch niet snel als het om zijn lievelings- sport gaat. „Als ik puur op tech niek kan spelen, red ik me wel in het driebanden. Maar te vaak lig gen er patronen waar ik de erva ring voor mis. Daarop zou ik veel meer moeten trainen, maar ik speel liever de klassieke spelsoor- ten." Al was Platjouw vooraf als dé favo riet ingeschat en werd hij ook de nieuwe kampioen, het kostte meer moeite dan gedacht. Hij kende een slechte start, maar herstelde zich voorbeeldig. „Ik ben blij met mijn resultaat, zeker omdat ik veel last van mijn ogen heb. Deze week moet ik worden geopereerd en hoop dat ik dan beter kan zien." middelburg - De korfballers van Tjoba hebben zich in de overgangs klasse in de middenmoot geklas seerd door een 24-20-overwinning op Albatros. De eersteklassers For- tis en TOP verloren beide, terwijl tweedeklasser Swift won bij Vrien denschaar. Volgende week zater dag speelt All Ready zijn volgende wedstrijd, uit bij Swift. Tjoba-Albatros 24-20: Tjoba be gon sterk en kwam op 4-1, maar daarna werd de ploeg slordiger. Al batros profiteerde daarvan en kon zelfs met 10-12 voor komen bij rust. Het achttal uit Zwijndrecht was daarbij wel een handje gehol pen door scheidsrechter Jaap van Gastel, die de bezoekers een aantal discutabele strafworpen en vrije ballen gaf Dit leidde tot grote frustratie bij de thuisploeg. Pas halverwege de tweede helft zétte Tjoba die gevoe lens opzij en begon de ploeg weer echte korfballen. Het team maakte de sprong van 14-17 naar 19-19 en had daarna ook nog een goed eind- schot. „We hebben voor de vierde week op rij veerkracht getoond", zei trainer Chris van Put. Bolhes-Fortis 13-12: Fortis haalde zijn niveau bij lange na niet in Rid derkerk. „We verdienden niet om te winnen vandaag", vond trainer Robin Wisse. Eenmaal terug op 10-10 roken de Souburgers kort aan de winst, maar het gebrek aan overtuiging deed Bolnes toch aan het langste eind trekken. TOP-Vitesse 14-15: Na een matige eerste helft zat de TOP de nieuwe koploper Vitesse op de hielen. Het spel was een slag beter dan vorige week, maar TOP voelde zich sterk benadeeld door de arbiter van dienst. Op aansluitende momen Niels Westmaas (voorgrond) vecht een duel uit met een speler van Alba tros. Scheidsrechter Jaap van Gastel kijkt toe. foto Willem Mieras ten besliste de leidsman telkens in het voordeel van Vitesse, vond TOP-coach Edwin Coppoolse. Vriendenschaar-Swift 9-10: De voortekenen waren niet gunstig. Pech onderweg ert een ontbreken de scheidsrechter leidden tot een moeizame eerste helft. In de twee de helft kregen de Middelburgers pas grip op de wedstrijd. Bij 10-6 was de buit binnen, hoewel Vrien denschaar nog dichtbij kwam. breda - Een bij vlagen uitstekend spelend HSD won gisteren met 5-2 bij Push 11 in Breda. De eindcij fers waren een matige afspiegeling van het werkelijke krachtsverschil. HSD begon furieus en overspeelde de thuisploeg in het eerste kwar tier. Al na twee minuten scoorde Brian van Geer op aangeven van Niels Ritzen. Voordat er zestien minuten om waren stond het al 0-3. Thijs van der Torren en Brian van Geer (op aangeven van Ike Jo- ziasse) namen die treffers voor hun rekening. Daarna kreeg Push kort voor rust door twee treffers zelfs aansluiting. Vervolgens domineerde HSD vrij wel de gehele tweede helft en liet legio fraaie doelkansen onbenut. Tenslotte viel toch de 2-4. Na voor bereidend werk van Brian van Geer zorgde door Ike Joziasse voor dat doelpunt. Niels Ritzen passeer de daarna de doelman en zag de bal naar het lege doel hobbelen. Jo ziasse gaf het laatste tikje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51