321 sport Van Sparrentak heeft langste Handballers Delta Sport 2 maken zich Rentmeester blijft maar geen illusies voor de derby met EMM winnen in ZK dammen fè gss i m Overwicht van Tovaal onbeloond Ottens wordt nieuwe trainer van Breskens De derde uitvoering van de Stelleloop in Ouwerkerk werd zaterdag een prooi voor Wim van Sparrentak. Hij troefde Alwin Vermeulen in de eindsprint af. maandag 7 december 2009 GOES - Een gehandicapt Tovaal nam het op een doorweekt veld op sportpark Het Schenge op tegen het hooggeplaatste Tilburg. De Goe- senaren speelden het grootste ge deelte van de wedstrijd op de helft van de tegenstander, maar verloren toch: 7-12. De wedstrijd van eerste klasser Oemoemenoe tegen Utrechtse RC werd afgelast. Tovaal nam meteen het initiatief maar kwam door zwak tackelwerk in de defensie al vroeg op achter stand: 0-7. Uit een uitbraak ver grootte Tilburg de voorsprong na rust tot 0-12, maar de thuisclub knokte terug. Eerst gaf Egon Gee- ratz een penalty-kick net te weinig vaart mee en niet lang daarna zag hij een try afgekeurd. In de 65e mi nuut vond Jan-Joost Wiebrens Jan Otte op enkele meters van de try- lijn waarna Egon Geeratz kon sco ren. De conversion was een koud kunstje en de spanning was terug: 7-12. Tovaal ontwikkelde nog een slotoffensief, maar de felbegeerde try leverde dat niet meer op. BRESKENS - Voetbalclub Breskens heeft een opvolger voor de vertrek kende trainer Robbie de Muijnck. Henk Ottens is met de zon dag-vierdeklasser een periode van één seizoen overeengekomen. Ottens behoorde in de jaren tach tig als aanvaller tot een gouden ge neratie voetballers van Breskens. Na zijn actieve carrière was hij on der meer trainer van Terneuzen, Aardenburg en Arnemuiden, waar hij nu aan zijn derde en laatste sei zoen bezig is. Lieven van Belzen is aan zijn laat ste seizoen bezig bij Volharding, dat uitkomt in de vijfde klasse B van het zondagvoetbal. Na drie jaar vindt Van Belzen, die overi gens samen met het bestuur op zoek gaat naar een opvolger, het tijd dat er een ander gezicht voor de groep komt te staan. STELLELOOP Vijf lopers legden de 10 Engelse mijl af binnen een uur. Vorig jaar waren dat er vier, het jaar daarvoor zes. s m&m mm door Wim Kakebeeke MIDDELBURG - De handballers van Delta Sport 2 maken zich geen illu sies voor de derby komende zon dag met EMM. „Die pot is voor EMM", zei Jaco Vleeshouwer na weer een nederlaag. Ditmaal was Dongen met 23-17 te sterk. Na zes wedstrijden wachten de Zierikzee- se reserves nog altijd op de eerste zege. EMM won op vertrouwde bo dem met 20-18 van Heerle 2. EMM-Heerle 2 20-18: „Ik ben blij dat de druk nu een beetje van de ketel is", zei keuzeheer Hans Die- rickx na de magere zege. „Het is prettiger om op deze wijze naar de derby toe te werken." Aanval lend zal de tweedeklasser dan wel zorgvuldiger met de kansen moe ten omspringen dan tegen Heerle. Voor de pauze had EMM de Bra banders al het zwijgen kunnen op leggen, maar het spel werd ont sierd door slordigheidjes: 10-10. Pas in de staart van het duel slaag de EMM er alsnog in een klein gaatje te slaan: 19-16. Scores EMM: Marcello Tax 5, Jordy Loo en Ben Alexandere 4, Harold van Zwieten en Wally Houtepen 2, Prosper Minnaert, Jerry Aertssen en Mayron Bouwmeester. Dongen-Delta Sport 2 23-17: Het Zierikzeese team zit al weken in de hoek waar de klappen vallen. En daar kwam ook nog eens de lange uitschakeling van aanvoerder Rick Evertse (achillespees) bij. Om niet met één wisseltje af te hoeven reizen, werden drie B-junioren aan de groep toegevoegd. De veer tienjarige spelers Ruben Bos, Koen de Bruijn en Tim Vleeshouwer weerden zich kranig. „Natuurlijk komen ze door hun leeftijd kracht en body tekort. Maar ze pakken het leuk op", vond Jaco Vleeshou wer. Het beste van het spel van Delta Sport zat in de eerste helft (12-11). Na de pauze werd het gaatje met Dongen alleen maar groter. Niet echt rustgevend met de derby te gen EMM in het vooruitzicht. „We moeten er alles aan doen om niet af te zakken", zei Vleeshouwer. „Dat duw- en trekwerk een klasje lager is niet te doen voor die jonge gasten. Onze enige doelstelling is een spelsysteem neerzetten waar in we die jonge gasten steeds meer speeltijd kunnen geven. En wat de derby betreft: die pot is voor EMM. Ze staan er veel beter voor. Dat zie je wel aan de stand." Scores Delta Sport: Jordy Niemans 7, Leon van de Zande 4, Danny Wassink 3, Koen de Bruijn 2 en Jan Groenen dijk. 'S-GRAVENPOLDER - Aan de zege reeks van Martijn Rentmeester in het Zeeuws damkampioenschap kwam ook in de zesde ronde geen eind. Zijn oudere zus Rianka gaf zaterdag aanvankelijk goed partij, maar toen ze in het middenspel de verdediging van een voorpost niet goed aanpakte, raakte ze een schijf kwijt. Daarna bleek winst een peulenschil voor de titelhou der. ïohnny de Leeuw blijft met twee punten achterstand de belangrijk ste achtervolger. Zijn tegenstander Piet Allaart verspeelde al in de ope ning knullig een schijf Na minder dan twee uur spelen had de Goese- naar de twee punten op zak. Daaf Kasse blijft derde na een zege op Arjo Kousemaker, die in tijdnood in een gemene combinatie liep. In de degradatiezone deed Kees de Jonge goede zaken. Zijn concurren ten verloren en zelf won de Sou- burger van Jaap Veerhoek, die in tijdnood verkeerd sloeg en met le ge handen achterbleef In de promotieklasse blijft Wim Koppejan de dans leiden. Het boeiende duel met zijn achtervol ger Danny Wattel eindigde na een aantal offers in een gelijkspel. los de Wild' won van Han van de Vel de en heeft nu net als Wattel een punt achterstand op Koppejan. Aart Slager doet het nog steeds uit stekend in de eerste klasse. Zater dag pakte de man uit Scherpenisse tegen Paulan van Nes al zijn vijfde zege in dit kampioenschap. Nico de Winter, die met wat geluk van Gerben Hoek van Dijke won, is met twee punten achterstand de enige achtervolger. In de tweede klasse zijn de beste papieren voor Piet Walraven. Hij heeft nu zeven punten uit vier partijen. Wim van Sparrentak (links) en Alwin Vermeulen domineerden zaterdag in de Stelleloop. Het eindschot van Van Sparrentak bezorgde hem uiteindelijk de overwinning. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 50