s sport 131 ongrijpbaars L„,»« Doelpunt in blessuretijd van Harry Productief Zierikzee in punten naast koploper Gemiste kansen komen Goes duur te staan maandag 7 december 2009 wedstrijden om het tij te keren. Komende z ater- - I week later staat het inhaalduel met SSV65 in Zwarthoed dompelt Hoek in rouw Oosterland geprogrammeerd. Hoek-middenvelder Stijn Mahieu (links) wint in de lucht van Spaken burg-verdediger ivo Rottiné. foto Peter Lous door Klaas Verspoor OOSTERLAND - Ondanks zijn schat aan ervaring staat Duiveland-trai- ner Henk Schouten voor een raad sel, want Duiveland verloor in de tweede klasse E voor de vierde keer op rij. In Oosterland troefde Zwaluwe Schoutens ploeg met 4-1 af Duiveland heeft 'het' sinds de bekeruitschakeling tegen Kloetin- ge niet meer! Maar wat 'het' nu precies is, daar zijn Schouten en diens assistent Thomas de Ridder nog niet achter. „Wat is dit nu vandaag? Op de trai ning vliegen de vonken er soms van af en maken ze soms ruzie om een ingooi", aldus Schouten. „Dan moeten we soms met zijn tweeën scheidsrechter spelen", vulde De Ridder aan. Feit is dat wanneer Duiveland aanvallend geen potten kan breken, het nauwelijks kan leu nen op de defensie. Schouten sloot zich bij die woorden aan. „Er vallen voor rust twee goals uit het niets. Dat is frustrerend. Het is on grijpbaar als je niet weet waar het aan ligt. Waarom komt het er nu aanvallend niet uit?", vroeg de trai ner zich hardop af. Duiveland heeft te maken met de mysterieuze krachten. Na de 0-5 te gen Kloetinge volgden nederlagen tegen Bruse Boys, waarin de perio- detitel verspeeld werd, Arnemui- den en Wieldrecht. Aanvankelijk leek de ploeg tegen Zwaluwe het juiste spoor te hebben gevonden, want binnen een kwartier schoot Dennie ie Comte uit een hoek schop van Barry Steenpoorte Dui veland naar de 1-0. Le Comte: „Ik had ook even dat gevoel." En ver volgens: „Maar daarna krijgen we twee lullige goals tegen. Triest hoor. Zelf ben ik ook uit vorm. Maar als we niet scoren, dan hoe ven we toch niet per se te verlie- door Rudy Boogert Z1ERIKZEE - Door de 4-0-overwin- ning op MOC'17 nestelde Zierik- zee zich gisteren naast Halsteren aan de kop van de ranglijst in de derde klasse A. Daarbij dient wel te worden aangetekend dat Halste ren een wedstrijd minder heeft ge speeld en een aantal achtervolgers ook. „Maar die ploegen moeten eerst de punten nog pakken", con cludeerde Zierikzee-coach Marco Groeneveld. Zierikzee kende een vliegende start. Binnen een kwartier leidde de ploeg door een benutte straf schop van Ben Verwest. Hij mocht aanleggen omdat Ricky Bevelan der 'binnen de zestien' onderuit was gehaald. „We hadden vaker moeten scoren in de eerste helft", vond Groeneveld. „Maar we waren voorin nier vast genoeg: veel bal zen?" Vanaf de zijlijn zag Schou ten zijn ploeg, die zonder de ge schorste Leen IJzelenberg speelde, na de 1-0 nauwelijks kansen creë ren. Automatismen én zelfvertrou wen ontbreken momenteel, in- speelpasses komen niet aan, ballen springen van de voet en tegenstan ders krijgen de goals soms op een presenteerblaadje aangeleverd. In de 35e minuut was dat het geval bij de 1-1. Zwaluwe kreeg een vrije trap, Rudi Koster verzuimde voor opruiming te zorgen en even later lag de bal voor de voeten van Pim Schonk. Het schot van de aanvoer der werd onderweg door Jordy Bollaart van richting veranderd waardoor doelman Kevin Ver boom kansloos was. In de 40e mi nuut mocht Zwaluwe op het rand je van buitenspel verder spelen en schoot Joey Konings de 1-2 bin nen. Le Comte: „We spraken in de rust af om furieus te beginnen." In de 52e minuut stuurde Zwalu we Duivelands bedoelingen in de war, want Jordy Bollaart doofde het Oosterlandse vuurtje (1-3). Daarna speelde Duiveland een ver loren wedstrijd. Le Comte miste, evenals Ronald Zwager, nog een grote kans en doelman Doesburg weigerde te capituleren na op nieuw een inzet van Le Comte. Tot overmaat van ramp verloor Duiveland in de slotfase ook Al- bert Verhoek nog, die in een paar minuten twee keer geel kreeg. Daarna maakte Schonk uit een prachtige counter ook nog 1-4. En ook dat paste precies in het plaatje van het Duiveland van nu: wanho pig op zoek naar vorm. Duiveland-Zwaluwe 1-4 (1-2). 14. Dennie le Comte 1-0, 35. Jordy Bollaart 1 -140. Joey Konings 1 -2. 52. Jordi Bol laart 1-3, 90. Pim Schonk 1-4. Rode kaart (2x geel): 86. Albert Verhoek (Duiveland). Gele kaart: Marcel Zwager (Duiveland). Aantal toeschouwers: 205. verlies, slordig in de kaats." In het eerste kwartier na rust bakte Zie rikzee er weinig van. Maar toen Martijn van Grunsven met een lob voor 2-0 zorgde (op aangeven van Freek Torensma), keerde het tij. Het doelpunt werd wegens ver meend buitenspel hevig betwist door MOC'17. „En vervolgens raak ten ze de kluts kwijt", constateer de Groeneveld. 1\vee minuten later tikte Leon Sin- ke bij de tweede paal een schot an nex voorzet van Ingmar Quist bin nen (3-0) en tien minuten voor tijd bekroonde Frank van der Helm een vloeiende aanval over verschillende schijven met het vier de doelpunt. Met 32 treffers werd Zierikzee met een de productiefste club in de der de klasse. Vorig seizoen trof Zierik zee in de hele competitie 32 keer doel. SPAKENBURG - Er werd met deuren geslagen en er werd gefoeterd. Voor Hoek was de 2-1-nederlaag bij Spakenburg zaterdag moeilijk te verteren. „Omdat we wel recht op een punt hadden", vond trai ner Paul Telussa na afloop. Het ge lijkspel leek in de slotfase van het topduel in de hoofdklasse B ook een uitgemaakte zaak. Hoek moest dan wel vanaf de 78e minuut met tien man opboksen tegen Spaken burg (Gideon Imagbudu had zijn tweede gele kaart ontvangen); de Zeeuws-Vlaamse formatie had het duel onder controle en gaf geen kans meer weg. De blessuretijd brak Hoek echter op. Bij een uitval in de 93e minuut over rechts, kwam de bal voor het doel. Iedereen miste, behalve uit blinker Harry Zwarthoed. Hij schoot bij de tweede paal de bal in het doel, bezorgde de thuisclub zo drie belangrijke punten en liet Hoek achter met een fikse kater. „Het is verschrikkelijk zuur als je op die manier nog onderuitgaat", zei middenvelder Stijn Mahieu. Spakenburg-Hoek was een wed strijd met twee gezichten. Voor de pauze was de thuisclub heer en meester, terwijl na rust Hoek de opponent in verlegenheid bracht met aanvallend voetbal. „We heb ben de wedstrijd toen weten te kantelen", vond Telussa. De weder opstanding van Hoek kwam na een dramatisch slechte eerste helft. Van alle aanvallende inten ties kwam niets terecht in de eer ste 45 minuten. Hoek was niet een maal dreigend en produceerde slechts twee schoten, die ook nog eens richting misten. Dat stond in schril contrast tot de thuisploeg. Er waren 22 minuten gespeeld toen Spakenburg al vijf prachtige kansen had gecreëerd. Ruben Wilson kopte twee keer over en zag eenmaal Hoek-doel- man Lieven de Veirman met het been redden. De uitblinkende goa lie redde verder knap bij een door braak van Michael Samuel en een inzet van Maarten Woudenberg. Toch moest óók hij het antwoord schuldig blijven toen Duncan van Moll in de 23e minuut de bal in eens op zijn slof nam. De bal zeil de prachtig in de hoek: 1-0. Spakenburg kon daarna niet door drukken en hield Hoek in leven. De Zeeuws-Vlaamse equipe gooi de na rust het roer om en ging met drie spitsen spelen. Regilio Pi nas, die in de eerste helft vanaf het middenveld had geopereerd, werd naast Hoessein Bouzambou en Jo- simar Pattinama in de aanval ge posteerd. Spakenburg schrok er van en zag Hoek in de 52e minuut al langszij komen. Michael Koné rukte op links op, ging het straf schopgebied binnen en duikelde over het uitgestoken been van Ivo Rottiné. Scheidsrechter Stange zag er een penalty in en Stijn Mahieu schoot van elf meter raak: 1-1. „Het geloof kwam weer terug", vond Mahieu. Hoek speelde fri vool in die fase en leek in de 59e minuut zelfs op 1-2 te komen, maar Pattinama schoof de bal in uitgelezen positie naast het doel. Zelfs de uitsluiting van Imagbudu (hij kreeg in de 78e minuut ria een onnodige overtreding op het mid denveld zijn tweede gele kaart) bracht Hoek niet van zijn stuk. De ploeg bleef ook met tien man bru taal de aanval zoeken. „Iedereen had vrede met de 1-1", aldus Telussa. Harry Zwarthoed dacht daar in de 93e minuut ech ter anders over. Hij schoot van dichtbij raak: 2-1. „Er is geen man overboord", vond Telussa. „Ik ben tevreden over de wijze waarop de ploeg zich tot dusverre heeft gema nifesteerd. Volgende week krijgen we Sparta Nijkerk op bezoek en dan moeten we tegen de koploper maar de punten pakken." Spakenburg-Hoek 2-1 (1-0). 23. Dun can van Moll 1-0, 52. Stijn Mahieu 1-1, 90 (+3). Harry Zwarthoed 2-1. Scheids rechter: J.A.M. Stange (Zevenbergen). Rood (twee keer geel): 78. Gideon Imagbudu (Hoek). Gele kaart: Ruben Wilson, Ivo Rottiné (beiden Spaken burg) en Stijn Mahieu (Hoek). Aantal toeschouwers: 1500. OOSTERHOUT - Goes heeft de aan sluiting met de kopgroep verloren in de tweede klasse E van het zon dagvoetbal. De ploeg van trainer Kees van der Sluis verloor gisteren de uitwedstrijd bij Oosterhout, de nummer elf van de ranglijst, met 3-1. Goes kwam nog wel op voor sprong toen Shannon Braafhart de bal binnenkopte uit een hoek schop van Robin de Pagter: o-i. Binnen een minuut stond het ech ter alweer gelijk: 1-1, tevens de rust stand. Evenals in de eerste helft waren ook na de thee de beste kan sen voor de bezoekers, die echter onzorgvuldig waren in de afwer king. De thuisploeg kwam in de 60e minuut op een 2-1-voorsprong en bouwde deze al vrij snel hierna verder uit tot 3-1. Goes zette nog wel aan, maar ook nu stond het vi zier niet op scherp bij de mogelijk heden die de ploeg nog kreeg. Barry Hage houdt een aanvaller van MOC'17 van de bal. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 49