'Vlak na de zomer vragen ze al 141 zeeland O Ijsbaan is 'must' voor Zeeland Wijting, veel schar en bot tijdens drukbezette Krabbe-trofee Ijsbaan blijft een wens Dit jaar in Goes geen in Zierikzee schaatsbaan YM^Home schaatsen Belangstelling voor tijdelijke ijsbanen in Middelburg en Vlissingen neemt ieder jaar www.ymhome.nl Missie Maan in Zonnemaire WINTERSCHILDERPREMIE SPUITWERKEN VAN Ijsbanen Walcheren maandag 7 december 2009 styling realisatie i<y Interieuradvies Verkoopstvling Verkoop Realisatie zonnemaire - De 'Missie Maan' doet morgen basisschool de Zon newijzer in Zonnemaire aan. Jan Koeman van sterrenwacht Philip- pus Lansbergen in Middelburg komt 's ochtends vroeg met een grote telescoop naar school om de kinderen naar de maan te laten kij ken. „Ik vertel ze daar dan ook wat over de maan", zegt Koeman. De Missie Maan begint rond kwart over acht. Dan staat de maan nog hoog aan de hemel. De enige voorwaarde is wel, dat het vrij helder moet zijn. Anders wordt het project een dag uitge steld. Het landelijke project Missie Maan is een initiatief van de volks sterrenwachten en verschillende wetenschappelijke instituten. SCHILDERSBEDRIJF PASSENIER TEL. 0118-592717 BINNENDEUREN-MEUBILAIR Maarten Janse www.pzc.nl MEEST CELEZEN 1Veel regen slaat de grond dicht 2. Klink stelt Schouwen gerust 3. Toekomst Krekenfeest onzeker TIPS: schouwen-duiveland@pzc.nl Meer regionieuws op www.pzc.nl/schouwen-duiveland goes - Een permanente kunstijs baan van vierhonderd meter. Dat is volgens Maarten Janse, voorzit ter van schaatsclub SSC De Poel in Goes, een 'must' voor Zeeland. „Zeeland is de enige provincie in Nederland zonder schaatsbaan." Stichting IJsclub-Zeeland doet in opdracht van SSC de Poel een haal baarheidsonderzoek naar een Zeeuwse ijsbaan. Over een aantal maanden is duidelijk of de baan er kan komen. Het enige wat Janse er over wil zeggen, is dat Goes en Borsele ideale locaties zijn. SSC de Poel traint nu op de kunstijsbaan in Breda, maar u en 12 december geeft de club twee schaatsclinics op de ijsbanen in Middelburg en Vlissingen. Daar mee wil lanse de schaatssport pro moten, vooral onder de jeugd. „Zij kunnen de club meer doorgroei mogelijkheden bieden." Volgens Janse zijn er bij strenge vorst genoeg mogelijkheden om op natuurijs te schaatsen. „Maar de Nansenbaan in Goes is echt een superlocatie." Op 10 januari werd daar het Open Zeeuws Kam pioenschap marathon gereden. „Daar wordt nóg over gepraat!" Het is nog veel meer herfst met die harde wind en re gen. Van winterse vrieskou is nog niks te voelen. Maar schaatsen kan al wel; op de tijdelijke ijsbanen in Middel burg en Vlissingen. door Maurits Sep Schaatsen is voor een Ne derlander, zeggen ze, net zoiets als fietsen: je ver leert het nooit. Maar dan moet je het natuurlijk wel ooit ge leerd hébben. Wie nog nooit op schaatsen heeft gestaan, of het na heel veel jaren weer eens wil proberen, kan te recht op de Markt in Middelburg en het Bellamypark in Vlissingen. Vita Event heeft daar ijsbanen neergezet die tot en met 3 januari dagelijks open zijn. Je hoeft niet eens schaatsen te hebben of ko pen; ze zijn gewoon te huur bij de banen Je moet ze trouwens wel hu ren als je zelf alleen maar noren hebt, waarschuwt Patrick Gabriëlse van Vita Event. „Noren zijn niet toegestaan. Dan ga je hard en dat is gevaarlijk omdat er vaak veel kinderen op de baan zijn. Met kunstschaatsen of ijs- hockeyschaatsen ben je wel wel kom." In Vlissingen in ieder geval; daar is de baan vrijdagavond al in gebruik genomen. Door het waar deloze weer was het dit weekeinde echter niet druk. „De wind is het grootste probleem op het Bel lamypark, meer dan de regen." De baan in Middelburg had zater dag open zullen gaan, maar dat lukte niet door technische proble men. Zelfs zondag lukte niet, me de door de regen. Maar vandaag moet er toch geschaatst kunnen worden op volgens Vita Event zelf 'de mooiste ijsbaan van Zeeland'. Vita Event uit Middelburg exploi teert deze winter twee ijsbanen. Voor het vierde jaar heeft het be drijf een ijsbaan op de Markt in Middelburg. Vita Event heeft voor het eerst een ijsbaan in Vlissingen, op het Bel lamypark. Voorgaande jaren stond er een ijsbaan in de Spuikom. De ijsbanen in Middelburg en Vlis singen blijven vier weken staan (tot en met 3 januari), Informatie over openingstijden en toegangsprijzen is te vinden op www.ijsbaanmiddelburg.nl en www.ijsbaanvlissingen.nl. De ijsbaan in Middelburg staat er voor het vierde jaar. Elk jaar kwa men er meer schaatsers op af. Vo rig jaar op zo'n tien- tot twaalfdui zend. Net zoveel als in Vlissingen, waar voorgaande drie jaar een ijs baan in de Spuikom stond en dit jaar voor het eerst op het Bel lamypark. Gabriëlse: „Die stijgen de lijn zet zich al een paar jaar door. Het is steeds bekender dat er ijsbanen zijn. Als de zomer net voorbij is, vragen mensen mij al of er weer een ijsbaan komt. Ze kij ken uit naar schaatsen en koek en zopie. We verkopen vooral sfeer." De komende twee weken zijn be de banen overdag tijdens school tijd vrijwel volledig bezet door leerlingen van lagere en middelba re scholen. Studenten van de sport- opleiding CIOS in Goes hebben lessen voorbereid om kinderen te leren schaatsen. „De schoolkinde ren krijgen een half uur les en mo gen een half uur vrij schaatsen." Gabriëlse hoopt voor de komende weken op beter schaatsweer. „Droog. Koud mag wel. Maar lie ver voorlopig gen echte vorst. Na tuurijs is onze concurrent." Wil je nu wel maar durf je niet? Neem dan een schaatsles. De PZC biedt met de Goese schaatsclub SSC De Poel le zers schaatsclinics aan in Middelburg en Vlissingen. Kijk voor de gegevens in de advertentie elders op deze pagina. zierikzee - Een kunstijsbaan op Schouwen- Duiveland blijft tot nu toe een wens. Al jaren speelt ondernemersvereniging ZZ Neptunus in Zierikzee met het idee om rondom de feestdagen een baan op te bouwen op het Havenplein. Tot nu toe is het daar echter nog niet van gekomen. „Vanwege de hoge kosten", zegt voorzitter Cees Lege- maate van de ondernemersvereniging. Ook dit jaar zal de baan er niet komen. De onderne mersvereniging moet het financieel rustig aan doen dit jaar. „Maar we vinden het nog steeds een mooi plan. Het idee passeert ieder jaar de revue. Het Havenplein in Zierikzee is volgens ons ook zeer geschikt. Een mooie locatie en er zit horeca omheen, dat kan heel leuk worden. We kijken ondertussen ook naar de ontwikkeling van een nieuw type ijsbaan die niet hoeft te vriezen. Dat scheelt behoorlijk in de ener gie." goes - De enige overdekte ijsbaan op de Bevelanden en Tholen is te vinden in Oud-Vossemeer. Van 24 de cember t/m 2 januari ligt er op het dorpsplein een synthetische ijsbaan, ter gelegenheid van het 600-ja- rig bestaan van het dorp. Rien Tholenaar van de Stichting Oud-Vossemeer 600 jaar hoopt dat het niet bij één keer schaatsen blijft. „Als de ijsbaan aanslaat en als de financiën het toela ten, willen we het feestjaar ook weer afsluiten met ij- spret. We hopen dat de gemeente Tholen het initia tief daarna oppakt." In de Zeelandhallen in Goes wordt voor het eerst in drie jaar geen kunstijsbaan aangelegd. „De kosten zijn gewoon niet te dekken", zegt woordvoerder Mau rice Nieuwland van de Zeelandhallen. „De ijsbaan is erg duur en veel sponsors zijn afge haakt in verband met de economische crisis." Nieuwland sluit niet uit dat de ijsbaan in de toe komst terugkeert. door Melita Lanting westenschouwen - Een kleine 160 vissers waren afgelopen zater dag te vinden op het strand bij Westenschouwen. Dik aangekleed tegen de kou met warme jassen, thermobroeken en wollen mut sen. De kustvissers - onder hen ook de nationale top - streden om de Krabbe-trofee. Een internatio nale wedstrijd, georganiseerd door hengelsportvereniging De Krabbe uit Burgh-Haamstede. Strandvissen is een speciale ma nier van zeevissen. Met een werp hengel wordt het aas zover moge lijk de zee ingeworpen. Strandvis sen is een kwestie van veel doen en er gevoel voor krijgen. De beste tijd om te vissen is bij aanvang van opkomend tij. „En je vangt het meeste 's avonds en 's nachts", zegt Ben Nelisse van hsv De Krab be. De meeste vissers hebben nor maal gesproken meerdere hengels staan „Je kan het zo luxe maken als je zelf wilt. Je hebt een stok van acht tientjes tot 800 euro, maar daarmee is niet gezegd dat je met het dure materiaal meer vangt." Tijdens de wedstrijd van zaterdag was maar één hengel toegestaan en de deelnemers kregen van de organisatie ieder twee ons zagers (aas, een soort wormen). De vangst was volgens verschillende vissers maar matig. De meesten hadden na vier uur staan maar een paar vissen aan de haak ge had. Vooral schar, maar ook bot en een enkele wijting. Welke vis voor de kust zwemt, verschilt van dag tot dag. „Twee weken geleden zat hier nog veel wijting, maar nu is het kouder en is de wijting weg." Alle vis die tijdens de wed strijd gevangen werd, is opgeme ten en genoteerd en vervolgens in een grote kuip met zeewater be waard. Na afloop van de wedstrijd werd de vis teruggezet in zee, ge bruikelijk bij wedstrijden. „Nor Vissers in actie op het strand van Westenschouwen. foto Ronald den Dekker maal, als je voor jezelf staat te vis sen, neem je het ook wel mee naar huis." De winnaars van de wedstrijd waT ren Arjan Rijnberg en Bert Heu- kels. Beste Schouwen-Duivelander was Marcel Ilzenbrand uit Zierik zee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 44