PZC Politiek buigt zich over bieb-project SCHOUWEN-DUIVELAND 14 en 15 19 Nog even geduld voor Brouwershaven UITVERKOOP Buren redden Zierikzeeënaar gezin uit huis rijbewijs kwijt almanak Balans Kunstijsbaan blijft vurige wens in Zierikzee 13 Maandag 7 december 2009 Robin Peters is de jongste veilingmeester van Nederland Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl STARTERSWONINCEN Verschillende fracties willen zoeken naar een oplossing voor het conflict door Melita Lanting ZIERIKZEE - Een meerderheid van de politiek op Schouwen-Duive- land wil kijken of er een oplossing te vinden is voor het probleem met de startershuizen (het bieb- project) in Haamstede. Het project is in zwaar weer gekomen door een conflict tussen Zeeuwland en de gemeente. „Wij zijn teleurgesteld", zegt Dick Meulblok (WD). „Er moet toch een oplossing zijn", zegt Brigitte Troost, PvdA. „Als dit flopt komt het nooit meer goed", zegt Theo de Gelder (Groenlinks). Meul blok: Het zou de wethouder sieren als hij handen en voeten kan ge ven aan dit project." Andere frac ties willen de zaak onderzoeken. „We moeten bekijken of we dit in de commissievergadering kunnen bespreken", zegt Wim Stouten van LSD. Hij stelt dit vanavond voor aan zijn collega's. Het starters- project kampt met een begroot te kort van acht ton, het verschil in de kosten die de gemeente moet maken om het gebied in te richten en de opbrengst van de verkoop van de grond. Wethouder Wij nand Renden wil dit niet betalen en legt de rekening bij de initiatief nemers neer. Zeeuwland (partner van de initiatiefnemers) wil dat de gemeente zich aan de afspraak houdt dat de grond voor een gere duceerd tarief wordt verkocht. „Volgens mij is de houding van de gemeente niet conform de afspra ken met Zeeuwland", zegt Troost. „Maar vooral de aankleding van plannen resulteert in het tekort. Dan denk ik: 'mag het ietsje min der mooi'. Kijk of het niet goedko per kan. Niet door meer te bou wen, maar door het minder luxe te maken. Misschien moet je dan als gemeente iets bijpassen, maar acht ton is te veel." SGP-voorman Cees van den Berge wil geen extra geld steken in het project. „Dan schep je een precedent." De initiatiefnemers zien wel kan sen om het goedkoper te maken. Door wat meer huizen te bouwen, maar ook door het gebied wat min der rigoureus op de schop te ne men. „En we kunnen het zelf doen, dan wordt het zeker goedko per. Geef ons de grond maar om niet", zegt Theo Grefkens van de initiatiefgroep. -N BROUWERSHAVEN - Het is enige tijd stil ge weest, maar achter de schermen is hard door gewerkt. Brouwershaven - het eerste project van Innovation Island wat wordt ontwikkeld - staat een flinke impuls te wachten. De zestien- de-eeuwse stadswal die nu nog wat verbor gen ligt wordt beter zichtbaar vanuit de stad en de omgeving. Het rommelige bedrijventer rein aan de rand van het dorp ondergaat een metamorfose. De verpauperde gebouwen ma ken plaats voor woon-werkpanden waar men sen met een bedrijf aan huis terechtkunnen. Ook de haven wordt meegenomen in de plan nen en de bestaande wegen worden logischer met elkaar verbonden. Vanavond kunnen de Vanaf morgen 8 december .9.30 uur DELS CHER. Grote Markt 11-13, Goes www.cfelscher.nl VOGELWAARDE - De familie Kint uit Vogelwaarde is in de nacht van vrijdag op zaterdag ternauwer nood ontsnapt uit hun brandende woning. Het gezin werd door bu ren met ladders uit de woning ge haald. De brand ontstond op de benedenverdieping en greep snel om zich heen. De bewoners zijn naar het ziekenhuis gebracht om dat ze rook hadden ingeademd. inwoners de eerste plannen met eigen ogen zien. Het is nog maar een concept. Begin vol gend jaar is de structuurvisie klaar voor in spraak. Daarna volgen nog alle planologische procedures. foto Ronald den Dekker ssssmmmsamamimmms^mmi&mmmaesmasmmssm Tip? redactie@pzc.nl ZIERIKZEE - Een 33-jarige man uit Zierikzee is zaterdagmiddag zijn rij bewijs kwijtgeraakt. De man reed onder invloed van alcohol de Kee tenstraat in zijn woonplaats in. Hij verloor de macht over het stuur en botste op een geparkeerde auto. Deze wagen schoot door op een andere auto. Uit een ademanalyse bleek dat de man 2,5 maal te veel alcohol op had. Een onzer collega's is afgelopen week na een gedwongen periode van inac tiviteit weer op de redactieburelen verschenen. Een maand geleden kwam hij bij een aanrijding met een andere fietser zo onfortuinlijk ten val dat hij daar een gemeen deukje in zijn schedel bij opliep. Goede zorgen in het ziekenhuis en thuis hebben hem gelukkig weer snel op de been geholpen. Ook zijn collega's toonden zich zeer bezorgd en informeerden bijna dage lijks of alles wel goed ging en of ze hem niet moesten helpen. Een wat nuchterder ingestelde colle ga maakte zondag de balans op: „Ik hoor dat het goed gaat. Dat is dus een kopzorg minder."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 43