Broers Mesu ook smaaki Spanje oppermachtig in Davi 34 Wisselvalligheid breekt hockeyheren op tijdens Champions Trophy maandag 7 december 2009 door Noor Tonkens MELBOURNE - De Nederlandse hockeymannen zijn teleurstellend als vierde geëindigd op de Cham pions Trophy in Melbourne, maar het resultaat was dit toernooi van ondergeschikt belang. En dat moet in de toekomst vaker zo zijn. Niet wereldkampioen en olym pisch kampioen Duitsland, niet Eu ropees kampioen Engeland, maar Zuid-Korea bleek deze Champions Trophy de lastigste hobbel voor Nederland. Door in de poulefase één minuut voor tijd van de Korea- nen te verliezen (1-2), verspeelde Nederland een finaleplek. De ploeg van bondscoach Michel van den Heuvel speelde in Austra lië een uiterst wisselvallig toer nooi. De openingswedstrijd werd met goed spel gewonnen van Spanje (3-2), maar een dag later ging Nederland genadeloos over de knie bij Australië (2-7). Ook het slotweekeinde was er een van extremen. Zaterdag won Ne derland verrassend van Duitsland, maar in de strijd om het brons kon de ploeg gisteren Zuid-Korea er weer niet onder krijgen. Hoe wel Nederland met een i-o-voor- sprong de rust in ging en grossier de in kansen, ging de wedstrijd om het brons met 4-2 verloren. Die wisselvalligheid is op allerlei manieren te verklaren. De Cham pions Trophy is een zwaar toer nooi waarbij in acht dagen tijd zes topwedstrijden worden gespeeld. Nederland kende amper een voor bereiding en arriveerde pas dins dag in Melbourne waar het een paar keer kon trainen en nog een oefenwedstrijdje speelde voordat het toernooi op zaterdag begon. Tijd om van de jetlag te bekomen, was er niet en het energieniveau van de spelers was- voor vertrek al niet hoog. De internationals speel den in de competitie de laatste we ken regelmatig twee wedstrijden per week. Bovendien koos de bondscoach er dit toernooi voor om in elke linie een ervaren speler thuis te laten en zo een aantal jonge spelers de kans te geven ervaring op te doen op het hoogste niveau. Resultaat was in dat opzicht van ondergeschikt belang. Toch vindt recordinternational Teun de Nooijer dat het spelen met een ver jongde ploeg niet als excuus mag worden gebruikt voor de wisselval ligheid van de ploeg op deze Champions Trophy. „We zijn hier gewoon met het Ne derlands elftal", zei hij de afgelo pen week al een aantal keer. En hij heeft gelijk, want ook deze jonge ploeg had de fmale kunnen halen als in de poulefase niet vlak voor tijd onnodig was verloren van Zuid-Korea. Van den Heuvel gunde zijn jonge lingen veel speeltijd en maakte zo een begin met de verjonging en verbreding van zijn selectie met het oog op de Olympische Spelen van Londen in 2012. Met name Robbert Kemperman en Billy Bak ker speelden een sterk toernooi. Maar aansluiting vinden bij de top is in het mannenhockey een zwa re opgave voor jonge spelers. Niet in de laatste plaats vanwege de fysieke eisen die internationaal tophockey met zich meebrengt. Van den Heuvel moet de tijd wor den gegund om door te gaan op de weg die hij nu is ingeslagen en dus zal het resultaat vaker onderge schikt moeten worden gemaakt. Want, zo zei oud-international Marten Eikelboom vorige week nog, een international kun je straks in Londen pas opstellen als hij vijftig interlands achter zijn naam heeft staan. Australië wint Finale Champions Trophy: Austra lië - Duitsland 5-3 (1-3). Om brons: Zuid-Korea - Neder land 4-2 (0-1). 2. Reekers 0-1, 44. Seo 1-1, 58. Nam 2-1 (sc), 60. Lee 3-1 (sc), 68. Taekema 3-2 (sc), 69. You 4-2. Om vijfde plaats: Spanje - Enge land 5-2 (3-1). Niels en Erwin Mesu (rechts) hier in actie tijdens de eerste marathon van het seizoen. Erwin Mesu was zaterdag in Assei door René van Stee ASSEN - Een geluk bij een ongeluk wil Erwin Mesu het niet noemen. Feit is wel dat de schaatser en skeeleraar uit Middelburg deze zo mer vanwege een knieblessure veel meer duurtraining op de race fiets dan gebruikelijk achter de rug heeft. „Nu blijkt die min of meer ge dwongen aanpak zich uit te beta len op het ijs. Natuurlijk ben ik weer iets sterker dan vorig jaar, maar het is toch best opmerkelijk hoe goed het gaat. En dat schrijf ik in belangrijke mate toe aan de vele uren die ik op de fiets heb gezeten. Ik ben er natuurlijk blij mee, maar tegelijkertijd is het toch zuur dat die knieblessure m'n skeelersei zoen behoorlijk in de war heeft ge schopt en ik daardoor niet het he le seizoen goed ben geweest", ver telt Mesu. Zaterdag won de 20-jarige Walche- naar in Assen de negende wed strijd om de Marathoncup over honderd rondjes in de landelijke eerste divisie. Een soortgelijk resul taat behaalde hij aan het begin van het seizoen ook in Heerenveen. Die prestatie slaat Erwin Mesu nog iets hoger aan, omdat hij toen echt iedereen achter zich hield. „Dat was zaterdag niet het geval. A-rijder Jaap Ketelaar finishte nog voor me. Hij reed mee in de groep van reserves die niet mocht mee doen in de eredivisie. Die ploegen beschikken namelijk over meer rij ders dan ze mogen opstellen. Van daar", legt Erwin Mesu uit. Zijn eerste plaats in Assen in de eerste divisie (de B-rijders) leverde hem wel het maximaal aantal pun ten voor het tussenklassement op. Daarin staat Erwin Mesu op de tweede plaats, achter Frederik Nauta uit Bolsward. Zijn ploeg BWaste International, waarvoor ook zijn jongere broer Niels rijdt, staat daarentegen aan kop. Het gat met Nauta (209 om 153,2 punten) is redelijk groot. Een po diumplaats aan het eind van de rit lijkt echter bijna zeker, omdat het gat met de nummer vier, Nick Uit hoven uit Babyloniënbroek met 110,1 punten, vrij groot is. Boven dien mikt Erwin Mesu op promo tie naar de eredivisie, ofwel de door Marco Knippen Billy Bakker (I) in duel met de Zuid-Koreaan Sung Hoon Yoon. Oranje ver loor de troostfinale van de Koreanen met 4-2. foto Joe Castro/EPA BARCELONA - Als de Tsjechische tennissers vooraf al verwachtingen koesterden, dan vervloog het sprankje hoop op de openingsdag van de finale van de Davis Cup te gen Spanje. Op vijandelijk terrein werden de verrassende uitdagers van de titelverdediger meteen in de houdgreep genomen. Op het gravel in het volgepakte Palau Sant Jordi bewees Spanje met recht de sterkste 'cupfighter' van de 21e eeuw te zijn. Na 2000, 2004 en 2008 volgde de vierde eindzege in de historie. Niet eer der gebeurde dat met de alleszeg gende cijfers van 5-0. De laatste keer dat een regerend kampioen op herhaling ging, was in 1998. Destijds tekende Zweden voor de mijlpaal. Vooral voor Rafael Nadal moet de hoofdprijs als balsem voor een ge kwetste ziel hebben gewerkt. Normaliter zou de favorietenstatus hem nauwelijks hebben gedeerd, maar ditmaal zal hij toch met eni ge angst naar. de ontknoping van de Davis Cup hebben toegeleefd. Immers, anderhalve week eerder was hij tijdens de ATP World Tour Finals nog tot een bijrol veroor deeld. Slechts een set lang had Rafael Na- dal vrijdag nodig om zich van zijn ketenen te ontdoen en zijn klasse van weleer te tonen. De winst in de eerste akte bevrijdde hem van de immense druk. Vervolgens hield hij, in zijn eerste gravelduel sinds zijn onverwachte nederlaag op Roland Garros tegen de Zweed Robin Söderling eind mei, als van ouds huis. Met de eliminatie van Thomas Ber- dych zette Nadal de toon, waarna David Ferrer en een dag later het koppel Fernando Verdasco/ Felicia- no Lopez het doodvonnis voltrok ken en Nadal en Ferrer gisteren de statistieken inkleurden. Voor Na dal eindigde het jaar zodoende op de manier zoals het was begon nen: met een triomftocht. Tussen zijn eerste machtsgreep op de Australian Open en zijn tweede succes in de Davis Cup zat daaren tegen een periode vol misère. Niet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 36