z sport 133 tweede plek Korfballers Luctor en BKC machteloos Mannen en vrouwen Scheldesport wachten nog steeds op eerste zege 't Bierwinkeltje slaagt er niet in te winnen Tiende nederlaag voor vrouwen Terneuzen Kleine thuisnederlaag De Geslootene Boom Zaamslag moet liefst tien treffers slikken Signtex/De Sutter aan kop door ruime zege Ellen Briquet vliegt over de hindernissen Surprise blijft uit voor driebanders van Dallinga maandag 7 december 2009 'A/let die tijd van binnen de drie uur ben ik meer dan tevreden' De individuele winnaar Erik Coossen door Wim de Vos terneuzen - Hij kon het niet met een geloven, maar toen hem van verschillende kanten duidelijk ge maakt werd dat zijn ploeg zaterdag tweede geworden was in de Dow Aflossingsmarathon in Terneuzen, schreeuwde hij het uit van blijd schap. Road Running Axel van coach An ton Wattel behaalde min of meer verrassend die klassering (in 2.29.34) achter de ongenaakbare Belgische ploeg van Racing Club Gent. Individueel ging de zege op nieuw naar Erik Goossen uit Ter- neuzen. Road Running Axel (RRA) reikte vorig jaar tot de vijfde plaats. Wat is eigenlijk de succesformule van deze ploeg? „In de eerste plaats moet je een aantal sterke lopers in je ploeg hebben. Wat ook belang rijk is dat er een juiste balans moet zijn", vertelde Wattel. „En je moet je ogen het hele jaar de kost geven. Resultaten bekijken van lopers uit de regio. En als er dan een constan te vorm is, die atleet benaderen. Dat is tot nu toe aardig gelukt. Zo heb ik vandaag ook alweer iemand gezien die we volgend jaar best kunnen gebruiken. Met hem kun nen erbij kunnen we misschien toch weer een paar minuten snel ler lopen, want ik moet eerlijk zeg gen dat deze tweede plaats naar meer smaakt." Hulstenaar Marcel Mangnus liep zaterdag bijvoor beeld 18.02 minuten over de ronde van 5200 meter. „En wij hadden er ééntje bij die ruim twintig minu ten gelopen heeft", zei Wattel. RRA had echter ook een goud haantje in huis. Startloper Niek den Exter uit Terneuzen kwam als eerste terug en liep, naar later bleek, de snelste tijd over de 5200 meter. Als enige kwam Den Exter door JaapJan Ritsema terneuzen - Hun beperkte zege ningen tellend moeten de korfbal lers van Luctor en BKC na speel ronde vier in de zaal concluderen dat beide ploegen moedeloos on deraan de vierde klasse bungelen. Zowel Luctor als BKC verzamelde nog geen enkel punt. Ook de doel- saldi van de teams zijn veelzeg gend. De Terneuzenaren legden er 51 in het mandje, maar zij incas seerden ook al 73 treffers. Bij BKC staat de teller tot dusverre op 31 scores. De ploeg uit Breskens incas seerde er inmiddels al 98. De tegenstanders KVK (Kapelle) en Atlas (Ritthem) legden zater dag een bekend patroon bloot: één helft konden de Zeeuws-Vlamin gen redelijk in de buurt blijven qua scores, na rust stelden de te genstanders snel orde op zaken. uit op een tijd van minder dan ze ventien minuten, zestien minuten en 49 seconden om precies te zijn. Met uitzondering van Edwin de la Ruelle, twee rondes in elk zeven tien minuten, kwamen de overige deelnemers boven de achttien mi nuten uit. Daar lag het verschil met de Belgische winnaars, Racing Club Gent. Slechts twee van hen kwamen boven de achttien minu ten, de rest bleef daar onder. Een Zeeuws-Vlaamse zege viel er ook te noteren. Dat was die van Erik Goossen. Hij liep de volledige afstand van 42 kilometer en 195 meter in zijn eentje. Van de ruim twintig individuele lopers realiseer de de Terneuzenaar de snelste tijd: twee uur 55 minuten en tien se conden. „Met die tijd ben ik meer dan tevreden. Net bij eerdere mara thons dit jaar had ik me als doel ge steld om binnen de drie uur te lo pen. Dat is me drie keer gelukt. Al leen in de Kustmarathon ging het langzamer, maar die wedstrijd is dan ook van een geheel ander kali ber", vertelde Goossen, die dit jaar ook in de marathons van Zeeuws-Vlaanderen en Terschel ling onder de drie uur bleef en za terdag zijn twintigste marathon liep. Zijn beste tijd is twee uur en veertig minuten. „Dat was in mijn allereerste marathon." Tevreden was zeker ook voorzitter Jan Boonman van de organise rende Jogging Club Dow. Met zo'n 660 deelnemers werd een nieuwe recorddeelname gehaald. „Het wa ren er toch weer zo'n vijftig meer dan vorig jaar. Waar gaat dit eindi gen?", vroeg allesdoener Boon man zich af Hij assisteerde bij de inschrijving, draaide bardienst maar was ook nog deelnemer. „Vanaf de eerste aflossingsmara thon loop ik al mee met de ploeg van de Dow-afdeling waar ik werk: de Voranol." Luctor-KVK 11-15: Luctor begon goed en hield de bezoekers uit Ka pelle lange tijd op een achterstand. Vanaf 5-6 verloren de Terneuzena ren de controle over de wedstrijd. Na rust (7-9) constateerde coach Peter Durink van Luctor dat de echte spirit om de wedstrijd ten goede te keren ontbrak. KVK speel de geduldig, bouwde de voor sprong gestaag uit en bezorgde Luctor de vierde terechte neder laag. Scores Luctor: Adri de Jonge 4, Davy Jonker en Marjolein Durink 3, Eline Jan sen 1. BKC-Atlas 8-18: Op sinterklaas middag kreeg BKC alles behalve ca deautjes van Atlas. Toonden de jeugdige Ritthemse heren zich voor rust niet overdreven scherp, het venijn zat 'm in de staart. Niets in de weg gelegd door BKC, dat volgens coach Mark Kolijn 'als SAS VAN GENT Het streekduel in de derde divisie driebanden tussen 't Bierwinkeltje en Hoondert/De Waard eindigde op 4-4. Het gelijkspel werd voor de thuisploeg bewerkstelligd door de borden drie en vier. Dat is niet ge bruikelijk voor de thuisspelers, waar met name Leo Schrauwen een vaste puntenverzamelaar is. Fons Baart werd met zijn moyenne van 0.769 kopman voor zijn team, hoewel de tegenstand van Sjaan van Kuijk niet gering bleek (0.666). DEN BOSCH De voetbalsters van Terneuzen ble ven ook na hun elfde duel van dit seizoen hekkensluiter met slechts één punt. De ploeg van trainer Den nis Sanches verloor het uitduel met Wilhelmina met 5-1. Renée van de Berg opende na een half uur spelen de score, maar daarna sloeg Wilhelmina tweemaal toe. Nadat Van de Berg in de tweede helft de lat had geraakt, liep de thuisclub verder weg naar 5-1. door Aector Dooms terneuzen - Bij basketbalclub Scheldesport blijft het wachten op de eerste winstpartijen van de mannen in de hoofdklasse en de vrouwen in de overgangsklasse. Ook in Heerlen moesten de Ter- neuzense basketballers tegen Tracks een nederlaag (70-60) incas seren. De vrouwen van Schelde- sport verloren de uitwedstrijd te gen Octopus met 66-49. Mannen. Tracks-Scheldesport 70-60 (28-33): Coach Peter Vaal reageerde gefrustreerd na de neder laag van Scheldesport in Heerlen. „We komen tekort in de hoofdklas se, omdat slechts zes spelers het ni veau aankunnen. Het wrange is dat er vijf spelers, onder wie twee een pannenkoek in elkaar zakte', benutten de bezoekers in de twee de helft hun snelheid optimaal. Al leen al op basis van doorloopbal- SAS VAN GENT De streekderby in de vierde divisie driebanden tussen de nummers drie en twee - De Geslootene Boom en 's Lands Welvaren 2 - ein digde in 3-5. Een benauwde zege voor de bezoekers dus. Het Belgisch onderonsje op bord één eindigde onbeslist. Benny Vis ser en Erik Klasen verloren van res pectievelijk Nico Peeters en Piet van Essen. Dé zege van Rob Duite- meyer op Kees Verbeek was daar door alleen van statistisch belang. ZOUTELANDE Op bezoek bij De Meeuwen beleef den de voetbalsters van Zaamslag een vervelende middag. In Zoute- lande verloren ze met 10-0. „Het was een meer dan verdiende neder laag", zei trainer Guust de Waele, „maar de uitslag was geflatteerd." Een half uur lang kon Zaamslag de thuisclub aardig partij bieden. Toch stond het bij rust al 5-0. In de slotfase van het duel sloeg De Meeuwen nog vijfmaal toe. versterkingen, naar Scheldesport willen komen. Maar de Basketball Bond houdt dit (voorlopig) tegen. Drie spelers hebben in België ge speeld, maar zijn daar al langer ge stopt. Ze trainen al met de groep mee en zijn al lid van Schelde sport." Vaal heeft zijn hoop op de ze spelers gevestigd, want dan zou Scheldesport zeker overlevingskan sen hebben in de hoofdklasse. Ook tegen Tracks verdedigden de Terneuzenaren een voorsprong bij de rust, maar in de tweede helft kwam de ploeg in de problemen door de te smalle basis. Zo moest Mirsad Eminovic met vijf persoon lijke fouten naar de kant en speel den Rochardi Maduro en Joeri van Aalst door blessures op halve kracht. Scheldesport verspeelde de len won Atlas de partij. Scores BKC: Marti de Vilder 4, Mirthe Faro 2, Sandra de Reu en Anne de Kos ter 1. OOSTBURG Signtex/De Sutter is de nieuwe lijst aanvoerder in de eerste klasse van het Orevo-zaalvoetbal. Het team nam de koppositie over door een ruime 13-3-overwmning op GAOS. Regerend kampioen La Porte D'or won met 5-2 van Trendy Telecom en heeft daardoor nu evenveel pun ten als de koploper. Verder boekte Hinneman Engineering een nipte overwinning op Drie Koningen. In de sporthal De Eenhoorn in Oost burg eindigde het duel in 6-5. HEINKENSZAND Ellen Briquet heeft zaterdag in Heinkenszand een sterk bezette spring wedstrijd in Heinkenszand gewonnen. De amazone uit Vogel waarde schreef met Mazzel de klas se L op haar naam. In de barrage vloog Briquet als een raket in 28.94 seconden over het parkoers. Naar later bleek smeet de Zeeuws-Vlaamse combinatie daar mee voor haar achttien achtervol gers de deur in het slot. voorsprong en eindigde op tien punten van de Limburgers. Uit blinker bij Scheldesport was Da niël Koch. De spelverdeler gaf met vijf driepunters aan in een uitste kende vorm te verkeren. Koch was topscorer met 25 punten. Vrouwen. Octopus-Scheldesport 66-49 (38-16): Scheldesport ver loor het duel met de middenmo ter uit Vught door een slechte eer ste helft. Na rust herstelde de ploeg van coach Martin van Ham zich, maar de kloof viel niet meer te overbruggen. „We hebben veel wedstrijden verloren door een zwakke tweede periode. Ik heb er geen verklaring voor", aldus Van Ham. Marjolein Kruijsse en Pauli ne van den Heuvel scoorden bei den 13 punten. reusel - Het driebandenteam van Dallinga/Polka Print moest zijn meerdere erkennen in de koploper van de eerste divisie De Vrachtkar 1. Het duel eindigde in 6-2. Even leek het erop dat een surpri se mogelijk was toen Berry Dallin ga in zijn duel met Rik van Beers een voorsprong had genomen. De Zeeuws-Vlaming kon die niet vast houden en verloor alsnog. Mathieu Vlerick kreeg in zijn duel met Johan Loncelle weinig gelegen heid zelfvertrouwen te tanken voor het duel van een dag later in de eredivisie tegen Huub Wilkows- ki. Loncelle had weer eens een van zijn bevlogen dagen en veegde de vloer aan met de jonge Vlerick. Loncelle eindigde op 1.730 gemid deld. Vlerick kwam tot 0.730. Jean Paul de Kraker leed een kansloze nederlaag, terwijl Patrick Vasseur goed was voor een kleine overwin ning. De spelers van Luctor (oranje shirts) zetten een aanval op in het thuisduel met KVK. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 35