blessuretijd in rouw spot' 31 Terneuzense Boys weer bijzonder productief Ruime zege Zierikzee IJzendijke rekent af met Philippine: 1-4 Basisplaats Karakteristiek maandag 7 december 2009 Paul Telussa had in de topper tegen Spakenburg voor Regilio Pi nas een plek in de basis ingeruimd, Hij is een speler met explo siviteit", aldus de oefenmeester van Hoek. „Hij is iemand die het verschil kan maken. Bovendien was Regilio op de training na drukkelijk aanwezig geweest." door Jan Dagevos SPAKENBURG - Er werd met deuren geslagen en er werd gefoeterd. Voor Hoek was de 2-1-nederlaag bij Spakenburg zaterdag moeilijk te verteren. „Omdat we wel recht op een punt hadden", vond trai ner Paul Telussa na afloop. Het gelijkspel leek in de slotfase van het topduel in de hoofdklasse B ook een uitgemaakte zaak. Hoek moest dan wel vanaf de 78e mi nuut met tien man opboksen te gen Spakenburg (Gideon Imagbu- du had zijn tweede gele kaart ont vangen); de Zeeuws-Vlaamse for matie had het duel onder controle en gaf geen kans meer weg. De blessuretijd brak Hoek echter op. Bij een uitval in de 93e minuut over rechts, kwam de bal voor het doel. Iedereen miste, behalve uit blinker Harry Zwarthoed. Hij schoot bij de tweede paal de bal in het doel, bezorgde de thuisclub zo drie belangrijke punten en liet Hoek achter met een fikse kater. „Het is verschrikkelijk zuur als je op die manier nog onderuitgaat", zei middenvelder Stijn Mahieu na derhand. Spakenburg-Hoek was een wed strijd met twee gezichten. Voor de pauze was de thuisclub heer en meester, terwijl na rust Hoek de opponent in verlegenheid bracht met aanvallend voetbal. „We heb ben de wedstrijd toen weten te kantelen", vond Telussa. De weder opstanding van Hoek kwam na een dramatisch slechte eerste helft. Van alle aanvallende inten ties kwam niets terecht in de eer ste 45 minuten. Hoek was niet een maal dreigend en produceerde slechts twee schoten, die ook nog eens richting misten. Dat was in schril contrast met de thuisploeg. Spakenburg hanteerde een hoog tempo, combineerde sterk en deed de defensie van Hoek voortdurend wankelen. De beweeglijke en technische vaardige Harry Zwarthoed en de fysiek ster ke Ruben Wilson bezorgden Ferry Alfons en Jurgen Landuyt over werk. Vooral de diepe ballen op de twee spitsen verrasten Hoek nogal eens. Daar kwam bij dat Gideon Imgabudu zijn verdedigende taak vaak veronachtzaamde. Aanvoer der Duncan van Moll van Spaken burg wist niet wat hem over kwam. Hij was voortdurend aan speelbaar en kon het spel verdelen. Er waren zaterdag 22 minuten ge speeld toen Spakenburg al vijf prachtige kansen had gecreëerd. Ruben Wilson kopte twee keer over en zag eenmaal Hoek-doel- man Lieven de Veirman met het been redden. De uitblinkende goa- Spakenburg-Hoek 2-1 (1-0). 23. Duncan van Moll 1-0, 52. Stijn Ma hieu 1-1 (strafschop), 90+3. Harry Zwarthoed 2-1. Scheidsrechter: J.A.M. Stange (Zevenbergen). Rode kaart (2x geel): 78. Gideon Imagbu- du (Hoek). Gele kaart: Ruben Wilson, Ivo Rottiné (beiden Spaken burg), Stijn Mahieu (Hoek). Aantal toeschouwers: 1500. Hoek: Lieven de Veirman, Geert Bosschaart, Jurgen Landuyt, Ferry Alfons, Michael Koné; Regilio Pi nas, Gideon Imagbudu, Stijn Ma hieu, Thomas Ragut; Hoessein Bou- zambou (83. Tim Faassen) en Josi- mar Pattinama. Niet Ferry Alfons, maar Stijn Ma hieu nam zaterdag de., strafschop. Alfons had twee keer op rij gemist. lie redde verder knap bij een door braak van Michael Samuel en een inzet van Maarten Woudenberg. Toch moest óók hij het antwoord schuldig blijven toen Duncan van Moll in de 23e minuut de bal in eens op de slof nam. De bal zeilde prachtig in de hoek: 1-0. Spakenburg kon daarna niet door drukken en hield Hoek in leven. De Zeeuws-Vlaamse equipe gooi de na rust het roer om en ging met drie spitsen spelen. Regilio Pi nas, die in de eerste helft vanaf het middenveld had geopereerd, werd naast Hoessein Bouzambou en Jo- simar Pattinama in de aanval ge posteerd. Spakenburg schrok ervan en zag Hoek in de 52e minuut al langszij komen. Michael Koné rukte op links op, ging het strafschopgebied binnen en duikelde over het uitge stoken been van Ivo Rottiné. Scheidsrechter Stange zag er een penalty in en Stijn Mahieu schoot van elf meter raak: 1-1. „Het geloof kwam weer terug", vond Mahieu. Hoek speelde fri vool in die fase en leek in de 59e minuut zelfs op 1-2 te komen, maar Pattinama schoof de bal in uitgelezen positie naast het doel. Zelfs de uitsluiting van Imagbudu (hij kreeg in de 78e minuut na een onnodige overtreding op het mid denveld zijn tweede gele kaart) bracht Hoek niet van zijn stuk. De ploeg bleef ook met tien man bru taal de aanval zoeken. „Iedereen had vrede met de 1-1", aldus Telussa. Harry Zwarthoed dacht daar in de 93e minuut ech ter anders over. Hij schoot van dichtbij raak: 2-1. „Er is geen man overboord", vond Telussa. „Ik ben tevreden over de wijze waarop de ploeg zich tot dusverre heeft gema nifesteerd. Volgende week krijgen we Sparta Nijkerk op bezoek en dan moeten we tegen de koploper maar de punten pakken." door Peter van Kouteren DINTELOORD - Terneuzense Boys pakte na de teleurstellende neder laag op eigen veld tegen WGZ de goede draad op vreemde bodem weer op. De formatie van Karl Vergouwen was opnieuw produc tief en versloeg staartploeg Dinte- loord met 0-4. De Zeeuws-Vlaam se ploeg nam daardoor in de eer ste klasse C verder afstand van de degradatiezone. Terneuzense Boys boekte tegen de hekkensluiter na overwinningen op Schelluinen en Nieuw Lekker- Iand de derde zege in een reeks van vier wedstrijden. „Dit was no dig", zei aanvoerder Kees Duiteme- ijer. „Het is een goede uitslag en dik verdiend. We zouden -graag naar boven willen kijken, maar op dit moment kunnen we dat nog niet. We kijken nog steeds naar on der." Ook trainer Karl Vergouwen waar schuwde voor euforie. „Net als Dinteloord staan wij in het rechter- rijtje, maar zij waren van een an der niveau. We hebben goede za ken gedaan, maar moeten wel met beide benen op de grond blijven staan" De trainer roemde op nieuw de teamdiscipline. „De ta ken zijn goed uitgevoerd", zei hij. „In het eerste halfuur hebben we goed gevoetbald. In de tweede helft hebben we compact gespeeld en op de counter geloerd." Terneuzense Boys troefde vanaf het eerste fluitsignaal de thuis ploeg op alle fronten af „Ze had den moeite met onze pressie", stel de Vergouwen vast. „Dat ging der tig minuten lang goed. Daarna gin gen we tot de rust mee met het ni veau van Dinteloord." Dat gebeurde nadat Ruud Hooge- steger de oranjehemden al op 0-1 had gezet. Ali Eryürük verdubbel de de marge ruim een kwartier na rust uit een vrije trap, die hij recht- Gokhan Ersahin: rode kaart. streeks binnen schoot. Kees Duite- meijer: „Ik heb nooit het gevoel ge had dat de gelijkmaker in de lucht hing. Dinteloord heeft maar één kans gehad. Eigenlijk hebben we wat laat gescoord", refereerde hij aan gemiste mogelijkheden van Djamel Buyse, Hoogesteger, Marco Doens en Gokhan Ersahin. Hoogesteger legde met zijn twee de treffer het duel een kwartier voor tijd in een beslissende plooi. Jeroen van den Broeke bepaalde in de slotfase de eindstand uit een strafschop op 0-4, nadat Randy van Overmeeren onderuit was ge haald. Dinteloord-Terneuzense Boys 0-4 (0-1). 15. Ruud Hoogesteger 0-1, 65. Ali Eryürük 0-2, 75. Ruud Hoogesteger 0-3, 89. Jeroen van den Broeke 0-4 (strafschop). Scheidsrechter: M. Jobse (Middelburg). Gele kaart: Pieter van Est, Richard van Beek, Mark van de Kas- teeie (allen Dinteloord), Kees Duiteme- ijer (Terneuzense Boys). Rode kaart (2x geel): 80. Gokhan Ersahin (Terneuzense Boys). ZIERIKZEE - Door een 4-0-zege op MOC'17 nestelde Zierikzee zich gis teren naast Halsteren aan de kop van de ranglijst in de derde klasse A. Daarbij dient wel te'worden aangetekend dat Halsteren een wedstrijd minder heeft gespeeld en een aantal achtervolgers ook. Binnen een kwartier leidde de Zie rikzee door een benutte straf schop van Ben Verwest. In het eer ste kwartier na rust bakte Zierik zee er weinig van. Maar toen Mar- tijn van Grunsven met een lob voor 2-0 zorgde, keerde het tij. TVvee minuten later tikte Leon Sin- ke bij de tweede paal een schot an nex voorzet van Ingmar Quist bin nen (3-0) en tien minuten voor tijd scoorde Frank van der Helm de 4-0 na een vloeiende aanval over verschillende schijven. Davy van Puyvelde (rechts), aanvaller van Clinge, vindt aan de zijlijn Oostburg-speler Niek Maenhaut op zijn weg. foto Mark NeeSemans PHILIPPINE - In de enige wedstrijd die gisteren in de vijfde klasse A van het zondagvoetbal werd ge speeld was IJzendijke met 1-4 te sterk voor Philippine. De ruststand in het duel, dat in het teken van aan- of afhaken stond, was 1-2. Voor de rust waren beide ploegen gelijkwaardig aan el kaar. Adri van Hanegem opende al vroeg de score voor de bezoekers, maar daarna bracht Timmy Goos- sens de stand weer in evenwicht. Nog voor de rust echter nam IJzen dijke via Lodewijk van Keeken op nieuw een voorsprong, met als ge volg dat Philippine na de hervat ting moest komen. De thuisclub had toen ook een optisch veldover- wicht, maar het was IJzendijke dat de wedstrijd vervolgens definitief naar zich toe trok. Lodewijk van Keeken zorgde na een uur spelen voor 1-3 en tien minuten voor tijd was het Martijn Rijckaert die de eindstand op 1-4 bepaalde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 33