Zwarthoed dompelt Hoek in Van de Linde wijst Oostburg de weg 301 ort 21 HOOFDKLASSE B Hoek leed zaterdag zijn tweede competitieneder laag. De Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser ging in en tegen Spakenburg in blessuretijd onderuit: 2-1. mm Ottens wordt nieuwe trainer van Breskens Theo Platjouw pakt titel in het driebanden Goes laat kansen liggen en verliest Vierde nederlaag op rij voor Duiveland Belangrijke punten voor zaalvoetballers MMnnMi Stijn Mahieu maakte zijn tweede competitietreffer voor Hoek. De Belg scoorde vorig seizoen 12 keer. Hoek-middenvelder Stijn Mahieu (links) wint in de lucht van Spakenburg-verdediger Ivo Rottiné. foto Peter Lous maandag 7 december 2009 BRESKENS Breskens heeft al snel een opvolger gevonden voor Robbie de Muijnck, die aan zijn laatste seizoen als trai ner bezig is. Henk Ottens is met de zondag-vierdeklasser een overeen komst voor één seizoen overeenge komen en keert daardoor terug op het oude nest. Ottens behoorde in de jaren tachtig als aanvaller tot een gouden generatie voetballers van Breskens. Na zijn actieve car rière was hij onder meer trainer van Terneuzen, Aardenburg en Ar- nemuiden, waar hij nu aan zijn der de en laatste seizoen bezig is. LE WE DORP Theo Platjouw uit Axel is in Lewe- dorp districtskampioen geworden in de hoofdklasse van het drieban den. Tweede werd Meerten Dallin- ga uit Sluiskil en derde Jaap Hame- ling uit Kwadendamme. Favoriet Platjouw startte met een nederlaag tegen Arie Vink. Daarna klopte hij in de nachtelijke uren Meerten Dal- linga. Alleen André Karelse ontfut selde hem nog een punt. Dallinga eindigde op een punt van de Axe laar. Hij behaalde wel het hoogste toernooi- en partijmoyenne (1.333). OOSTERHOUT Goes ging in de tweede klas van het zondagvoetbal onderuit bij Oosterhout, de nummer elf van de ranglijst. Het duel eindigde in 3-1. Goes kwam nog wel op voor sprong toen Shannon Braafhart de bal binnenkopte uit een hoekschop van Robin de Pagter: 0-1. Binnen een minuut stond het echter al weer gelijk (1-1). Na rust waren de beste kansen voor Goes, maar de thuisploeg scoorde na een uur (2-1). Die voorsprong bouwde het al vrij snel hierna verder uit tot 3-1. OOSTERLAND Duiveland verloor in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal voor de vierde keer op rij. In Oos- terland stapte Zwaluwe als win naar het veld af: 1-4. Duiveland kwam via Dennie le Comte nog wel op voorsprong, maar dankzij Jordy Bollaart en Joey Konings leid de Zwaluwe bij rust met 1-2. Bol laart zorgde kort na rust voor 1-3. Nadat Albert Verhoek (Duiveland) zijn tweede gele kaart had gekre gen, maakte Pim Schonk er in de slotminuut ook nog 1-4 van. VALKENSWAARD De zaalvoetballers van FM Sranang verschaften zich in de onderste re gionen van de hoofdklasse wat meer lucht door een zwaarbevoch ten overwinning. In de uitwed strijd tegen het onderaanstaande Valkenwaard won de Goese forma tie met 2-4. Was het bij de rust nog 2-2, daarna nam FM Sranang met nog eens twee treffers definitief af stand. Jihad Azzagari scoorde twee maal voor FM Sranang. Mo El-Ua- richi en Ugur Kahveci troffen elk eenmaal doel. door Jurgen Naeye CLINGE - Met nog twee minuten op de klok verliet Peter van de Lin de ónder luid applaus het veld. De spits van Oostburg kreeg van zijn trainer en van de meegereisde sup porters een open doekje. De ode aan de 27-jarige aanvaller was be grijpelijk, want met twee goals en een assist had hij een belangrijk aandeel in de overtuigende 4-0-overwinning op Clinge. De zege van de West-Zeeuws-Vla- mingen was er een om in te lijs ten. De bezoekers speelden name lijk ruim een uur met tien man, omdat verdediger Stefan Roche in de 28e minuut tegen zijn tweede gele kaart aanliep. Oostburg stond op dat moment met 1-0 voor door een treffer van Niek Maenhout. De numerieke minderheid veran derde echter weinig aan de spelop vatting. De formatie van trainer Wim Fenijn bleef de bal rondspe len en bleef daardoor de gevaarlijk ste ploeg op het veld. Met vlotte combinaties werd de thuisploeg re gelmatig in verlegenheid gebracht. Uitblinker Van de Linde vond dat zijn team een puike prestatie had neergezet: „Zonder twijfel is dit tot dusverre onze beste wedstrijd van het seizoen. Gelukkig raakten we na die rode kaart niet in pa niek en bleven we voetballen in plaats van de bal lukraak weg te schieten. Het is een aspect waar we op de training veel aandacht aan schenken en dat betaalt zich vandaag uit", zei een tevreden Van de Linde. De thuisploeg startte nochtans voortvarend. Jurgen Ras krulde na twee minuten een vrije trap op de lat en Davy van Puyvelde zag zijn kopbal in de handschoenen van Anthony de Muer belanden. Maar naarmate de wedstrijd vorderde, was het armoe troef bij de Clinge- naren. Zelfs het wegsturen van Ste fan Roche inspireerde de thuis ploeg niet. Passes kwamen niet aan, acties mislukten en doelpogin gen gingen hoog over. De frustra ties- bereikten na een uur wed strijd het kookpunt. Kort nadat Thomas Henry, op aangeven van Van de Linde, de voorsprong had verdubbeld, kwam Thomas Leeg water met gestrekt been in op zijn directe tegenstander. De aanvaller van Clinge kreeg direct rood. Clinge, zonder de geschorste Mi chael de Block en de geblesseerde Bert Buijs (knie), John Slis (lies) en Alessandro Denti (gebroken middenhandsbeentje), sputterde nog even tegen toen invaller Percy Verlinden, één van de weinige spe lers die wél een voldoende haalde, zijn inzet gestopt zag door doel man De Muer. De rebound van Da vy van Puyvelde werd eveneens door de sluitpost van Oostburg ge keerd. Daarna waren het de bezoe kers die het spel opnieuw dicteer den. In het laatste kwartier was de hoofdrol weggelegd voor Van de Linde. Nadat hij in de eerste helft tweemaal in kansrijke positie naast had geschoten, was hij in de 77e en 78e minuut wel succesvol. Eerst gleed hij een voorzet van aan voerder Davy Maes binnen (0-3) en vervolgens strooide hij nog meer zout in de wonden van de thuisploeg door zijn goede optre den te bekronen met een fraai stift- balletje: 0-4. Clinge-Oostburg 0-4 (0-1). 16. Riek Maenhout 0-1, 59. Thomas Henry 0-2, 77. Peter van de Linde 0-3, 78. Peter van de Linde 0-4. Scheidsrechter: N. Ooms (Eindhoven). Rode kaart: Tho mas Leegwater (Clinge), Stefan Roche, 2x geel (Oostburg). Gele kaart: Jean-Ruud de Houck, Davy van Puyvel de (Clinge). Aantal toeschouwers: 100.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 32