Olympia gaat met goed gevoel Danny Moens treedt terug als voorzitter van de ZLM tour 381 Wonderlijkse zege zeilboot Antilope Roy Bruggeling naar tennistoernooi Goes Jeugdschaatsers in de prijzen in Breda Zege darters Bar de Belt Hans de Meij vertrekt bij Atlas Skiester Vonn neemt leiding in wereldbeker maandag 7 december 2009 coujnsplaat HOCKEY Hevige regenval verstoort wedstrijd van Rapide-vrouwen Het schip Antilope profiteerde za terdag optimaal van de valse start in de Goofies zeilwedstrijd. Antilo pe lag vast op een zandplaat en dreigde de start te missen. Toen die vals was en pas een kwar tier later opnieuw werd gegeven, was het net op tijd aan het vertrek. Schipper Ralph Berkmans profi teerde optimaal en was de snelste van de 87 deelnemende schepen. Zeeuwse zeges waren er voor Jo- han Bol uit Goes met de A Boen en Leen Schipper uit Goes met de Da me de Meuze. goes Roy Bruggeling, de nummer 930 van de wereld, neemt eind deze maand deel aan het Zuidwest lease tennistoernooi. Het nationale rang- lijsttoernooi wordt jaarlijks in Goes gehouden. Bruggeling wordt een grote concur rent van Frank Clausing, de voor malige Zeeuw die in Goes als favo riet van start gaat. Met Bruggeling heeft de organisa tie de toernooiwinnaars van 2007 in huis, want ook Lesley Kerkhove uit Zierikzee neemt aan het evene ment deel. middelburg middelburgers De darters van Bar De Belt hebben in de Superleague van het sterke Havenzicht n Ridderkerk gewon nen: 6-4. Het Souburgse team be stond uit Jelger Tuinstra, Jean-Paul van Acker, Marvin van Eenen- naam, Jesper Pijnen en Frank van Eenennaam. Vooral Jean-Paul van Acker was op dreef. De Zeeuws-Vla ming gooide drie 180'ers. Dankzij de zege rukken de Souburgers op naar de top van het klassement. Bij een zege over veertien dagen op Het Pleintje Stampersgat is de tweede plaats binnen bereik. ritthem Hans de Meij uit Oost-Souburg stopt na afloop van het huidige sei zoen als hoofdtrainer bij korfbal vereniging Atlas uit Ritthem. De Meij is bezig aan zijn zesde sei zoen bij Atlas. Vorig zaalseizoen werd onder zijn leiding het kam pioenschap in de vierde klasse be haald. Promotie bleef echter uit vanwege een verloren beslissings wedstrijd. Momenteel doet de ploeg uit Rit them boven in het klassement mee in de vierde klasse. Zelfs een waterstofzuiger bleek geen afdoende middel om de wateroverlast op het veld van Rapide het hoofd te bieden. Het duel tussen de vrouwen van de Hulster hockeyvereniging en Hudito werd dan ook bij de rust gestaakt. foto Mark Neelemans Drie Zeeuwse junior-schaatsters hebben goed gepresteerd bij de ge westelijke kampioenschappen in Breda. Bij de junioren B werd Nico le Geelhoed uit Zoutelande derde, Annemarie Pasveer uit Arnemui- den werd in dezelfde klasse vierde. Bij de junioren A haalde Anouk Fa se uit Sint Annaland een fraaie tweede plaats. Ed de Looze uit Zie rikzee ging gisteravond op dezelf de kampioenschappen bij de Mas ters aan de leiding. LAKE LOUISE/BEAVER CREEK - Skies- ter Lindsey Vonn heeft dé leiding genomen in het klassement om de wereldbeker algemeen. De Amerikaanse zegevierde vrij dag en zaterdag in Lake Louise op de afdaling en werd gisteren twee de achter de Oostenrijkse Elisa beth Görgl op de super-G. Vonn nam de leiding over van de Duitse Maria Riesch, die zaterdag nog tweede werd maar een dag later op de super-G niet verder kwam dan de vijfde plaats. Het scheelde trouwens niets of Vonn had gisteren haar derde we reldbekerzege in één weekeinde ge pakt. Tussen haar en Elisabeth Görgl was het verschil in de eerste super-G-wedstrijd van het seizoen slechts drie honderdste van een se conde. De skiesters kwamen in actie bij temperaturen van rond de 20 gra den onder het vriespunt. door Koen de Vries MIDDELBURG - Danny Moens treedt af als voorzitter van het or ganisatiecomité van de ZLM tour. De Goesenaar die gisteren zijn 44e verjaardag vierde vindt het tijd om plaats te maken voor aan ander. Moens is dit jaar op de kop af tien jaar voorzitter van het comité. „Als je zo lang met elkaar samen werkt, kunnen er wel eens strub belingen ontstaan", verklaarde de voorzitter gisteren. „Ik ben een planner, een pietje-precies en vind dat bij een grote wedstrijd als de ZLM tour alles tot in de puntjes ge regeld moet zijn. Dat gaf wef eens wat wrijving. De chemie was een beetje verdwenen. Daarom heb ik besloten om plaats te maken voor een ander. Wie weet gaan er ande re deuren open met een andere voorzitter. De wedstrijd komt op niet gevonden. Binnenkort gaat het organisatiecomité met districts consul Jan van Haneghem uit Bors- sele om tafel om naar een opvol ger te zoeken. „Ik heb me bewust nu teruggetrok ken", aldus Moens. „Deze maand beginnen de voorbereidingen voor volgend jaar. Het zou slecht zijn als ik me pas volgend jaar zou te rugtrekken." De ZLM tour is een wedstrijd voor talentvolle wielrenners. Komend jaar wordt hij voor de vijftiende keer gehouden. Hij staat voor zater dag 18 april op de agenda en heeft voor de derde opeenvolgende keer de status van wedstrijd om de UCI Nations Cup, een serie wedstrij den voor landenteams met belofte volle renners. Vorig jaar won de Italiaan Jacopo Guarnieri, dit jaar was de Engelsman Luc Rowe het snelst. Danny Moens de eerste plaats, mijn belang is minder groot." Een opvolger voor Moens is nog

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 28