'Het kon wel harder, maar het 361 sport SCHAATSEN Sven Kramer heeft zaterdag in Calgary de wereldbeker wedstrijd op de 5 kilometer gewonnen. De veelvoudig wereldkampioen was wederom een klasse apart. Sportman 2009: ti.... |,,t Bruyneel kritisch Kramer, Gal ©f IV6il*3iail «VtaiMü ®üclï, over houding Zonderland zich niet 0pjllg8lt van Contador Naomi van As beste hockeyster ter wereld Kebede snelste in marathon Fukuoka Succesvolle rentree tennisster Henin Slecht weekeinde voor bobsleeteams Veldrijder Stybar .nadert Albert Sven Kramer schaatste niet voluitomdat de voor sprong op zijn rivalen al voldoende was. „Ik denk dat ik op 90 procent van mijn kunnen zat" Sven Kramer (midden) viert zijn overwinning op de 5 kilometer. Ivan Skobrev (I) verrast met een tweede plek. Bob de Jong finisht als derde. foto Jeff Mclntosh/AP maandag 7 december 2009 wwmmmmw.wmrnmmases3S8 mmmssmm MELBOURNE De Nederlandse international Nao mi van As is verkozen tot beste hockeyster van de wereld in 2009. - Dat maake de internationale federa tie FIH gisteren bekend na afloop van de Champions Trophy in Mel bourne. De aanvalster van Oranje moet de eretitel wel delen met de Argentijnse Luciana Aymar. De twee hockeysters kregen in de ver kiezing evenveel stemmen. Voor Van As is het haar eerste uitverkie zing. Bij de mannen ontving de Austra liër Jamie Dwyer de titel. FUKUOKA De Ethiopische hardloper Tsegaye Kebede heeft voor de tweede keer de marathon van Fukuoka op zijn naam geschreven. De 22-jarige win naar van olympisch brons in 2008 zegevierde gisteren in de Japanse y Stad in een tijd van 2 uur, 5 minu ten en 18 seconden. Kebede loste na 33 kilometer zijn laatst overgebleven concurrent en soleerde naar de winst. De 2.05.17 betekende een persoonlijk record en de vijfde tijd van dit jaar op de marathon. In Rotterdam is dit jaar vooralsnog het snelst gelopen. CHARLEROI Justine Henin heeft haar rentree op de tennisbaan dit weekeinde be kroond met de eindzege in het de- monstratietoernooi van Charleroi. De Belgische was gisteren met twee keer 6-4 te sterk voor Flavia Pennetta uit Italië. Zaterdag stond Henin voor het eerst weer op de baan en versloeg ze landgenote Kirsten Flipkens met dezelfde cijfers. De 27-jarige Henin nam in mei 2008 afscheid van de tennissport. ifCESAN A De Nederlandse bobsleeteams heb ben een slecht wereldbekerweek- einde in Cesana achter de rug. Edwin van Calker kwam in de tweemanswedstrijd met inval ler-remmer Arno Klaassen in Italië niet verder dan de 23e plaats. In de viermansslee ging het gisteren iets beter: dertiende plaats. „Een vrese- lijk weekeinde", analyseerde piloot Van Calker. Bij de vrouwen lukte het Esmé Kamphuis en Tine Veens- tra weer niet de olympische nomi natie om te zetten in een definitief startbewijs voor Vancouver. IGORRE De Tsjech Zdenek Stybar heeft gis teren in het Spaanse Igorre de vijf de veldrit om de wereldbeker ge wonnen. Stybar nadert daarmee de Belg Niels Albert tot op vijf punten in de tussenstand. Stybar. vorige week in Koksijde ook al de beste, reed in de slotron- _de weg bij zijn medevluchters Al- bert en diens landgenoot Sven Nys. Albert werd op zes seconden twee de. Nys, die in de slotfase nog op een gedubbelde renner botste, werd op 33 seconden derde. ARNHEM - Schaatser Sven Kramer, dressuurruiter Edward Gal en tur ner Epke Zonderland zijn voorge dragen voor de verkiezing van sportman van het jaar. Dat heeft sportkoepel NOCNSF gisteren be kendgemaakt. Bij de vrouwen gaat de strijd op dinsdag 15 december tussen schaatsster Renate Groenewold, wielrenster Marianne Vos en judo ka Marhinde Verkerk. De Neder landse sportjournalistiek bepaalde de nominaties. De strijd om sportploeg van het jaar gaat tussen de Nederlandse dressuurploeg die op het EK in En geland alle hoofdprijzen binnen haalde (Hans Peter Minderhoud uit Westkapelle was reserve), de vrouwenvolleybalploeg die tijdens het EK in Polen zilver veroverde en de estafettezwemsters die op het WK in Rome de titel grepen op de 4x100 meter vrije slag. door Dennis Kemperman 'S-HEERENBERG - Nicholas Kamaka- ya Manza heeft gisteren de Mont- ferland Run in 's-Heerenberg ge wonnen. De Keniaan bleef twee tellen boven het parkoersrecord. Hij mocht dan gisteren de snelste zijn tijdens de veertiende Montfer- land Run in het Achterhoekse grensstadje 's-Heerenberg, Nicho las Kamakya Manza laat zich door niemand opjagen. De jonge Keni aan (24) beet zich gisteren in een tijd van 42 minuten en 38 secon den stuk op het parkoersrecord van Haile Gebrselassie uit 2007. En bij de prijsuitreiking was Man za in geen velden of wegen te be kennen. Wilfred Murgor (2e in 42.47), Ayele Abshiro (3e, 42.50) en Koen Raymaekers (met een 7e plek de beste Nederlander) ston den toen al in de regen op het po dium te wachten. ,Ik was nog even binnen", grinnikte de winnaar nonchalant, nadat hij in allerijl over het hek was geklommen om alsnog zijn beker in ontvangst te nemen. Dat hij slechts twee tellen tekort kwam voor het parkoersre cord, was hem volledig ontgaan. „Daar was ik helemaal niet megiae- zig." De Keniaanse atleet arriveer de pas zaterdagmiddag in 's-Hee- renberg. „Ik had niet verwacht dat ik zou winnen. Daarvoor leken mijn concurrenten te sterk." Die concurrenten konden de ontketen de Keniaan echter niet bijbenen. Bij de vrouwen ging de zege naar Caroline Cheptonui. De Keniaanse was in een tijd van 49 minuten en 57 seconden veel te snel voor de Roemeense olympisch kampioen op de marathon Constantina Dita (51.36) en de beste Nederlanse, Ilse Pol (51.46). BRUSSEL - Ploegleider )ohan_giruy- neel heeft zich in een interview kritisch uitgelaten over de hou ding van tourwinpaar Alberto Contador. Volgens Bruyneel, afge lopen seizosn' ploegleider van de Spaapse wielrenner, wordt het tijd dat'Contador weer met beide voe ten op de grond gaat staan. „Hij moet begrijpen dat roem slechts tijdelijk is", zei de Belg in een vraaggesprek met tijdschrift Knack. „Alberto is in 2007 als een komeet omhoog geschoten toen hij de Tour won. Hij werd opeens een superster, een God voor Span jaarden. Hij heeft al het geld dat hij wil. Het is niet makkelijk daar mee om te gaan als je een 26-jarige renner bent uit een voorstad van Madrid." Bruyneel was in de afge lopen Ronde van Frankrijk ploeg leider van zowel Contador als ze venvoudig tourwinnaar Lance Armstrong.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 26