Eindelijk vaste stek voor Knotten wilgen goed voor ovenkoeken 141 eland Verkoop moeizaam Balans Grondprijs Haven blijft ongewijzigd Kap aantal bomen in de binnenstad Kerstconcert in de Protestantse Kerk almanak Terneuzenaar botst tegen lantaarnpaal Oefening helikopters bij zweefvliegterrein Geen gewonden bij kop-staartbotsing IN ZEELAND 1. Gezin gered uit brandend huis. 2. Grote actie tegen ontpoldering. 3. Ongelukken met vuurwerk. EN VERDER Bouwleges in Sluis verreweg de hoog ste in Zeeland. Man botst tegen lantaarnpaal. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto lui l»i|i|llBiM'ril'"i'l'fïl AARDENBURG De grondprijs voor 21 te bouwen woningen aan de Haven in Aarden burg blijft gehandhaafd op 150 eu ro per vierkante meter. Deze grond prijs was in december 2007 vastge steld. In de hernieuwde exploitatie- opzet blijft de grondprijs ongewij zigd, laat het college in een voor stel aan de gemeenteraad weten. In de eerste fase zijn inmiddels negen oude huizen gesloopt en vindt thans met proefsleuven archeolo gisch onderzoek plaats. TERNEUZEN De gemeente Terneuzen wil een aantal bomen in de binnenstad kappen. Op de Rosegracht ver dwijnt een wilg omdat die niet meer veilig is. Er komt geen boom voor in de plaats. Ook een esdoorn op het Molenzicht verdwijnt om dat de wortels de fundering aantas ten. Op het Ravelijn verdwijnt een berk. In de Tholenstraat leveren de moerbeibomen problemen op. De wortels tillen de stoep op. Een her plant wordt onderzocht. HOEK In de Protestantse Kerk Hoek is za terdagmiddag vanaf 14.30 uur een kerstconcert van de muziekvereni ging ENZK (Elk naar zijn Krach ten) uit Hoek. Het concert is met gastspelers van muziekverenigin gen Geduld Overwint uit IJzendij- ke en Eikels worden Bomen uit Westdorpe en met medewerking van het koor Cantate Deo. Het con cert staat onder leiding van diri- gente Jenny Clauws-Lambrechts. Een onzer collega's is afgelopen week na een gedwongen periode van inac tiviteit weer op de redactieburelen verschenen. Een maand geleden kwam hij bij een aanrijding met een andere fietser zo onfortuinlijk ten val dat hij daar een gemeen deukje in zijn schedel bij opliep. Goede zorgen in het ziekenhuis en thuis hebben hem gelukkig weer snel op de been geholpen. Ook zijn collega's toonden zich zeer bezorgd en informeerden bijna dage lijks of alles wel goed ging en of ze hem niet moesten helpen. Een wat nuchterder ingestelde colle ga maakte zondag de balans op: „Ik hoor dat het goed gaat. Dat is dus een kopzorg minder." 'We zijn geen gesticht waar de kok gaat bepalen wat er 's avonds op tafel komt. De mensen moeten zelf boodschappen doen en zelf koken.' De keuken in de gloednieuwe huisvesting van de dag- en nachtopvang aan de Stationsweg in Terneuzen. Teamlei der Rob de Bruyckere (rechts) is trots op het bereikte resultaat. foto Mark Neelemans door Wilma Valk BRESKENS - Voor de bakkers van ouderwetse ovenkoeken in grote authentieke bakovens zijn ze on misbaar, musters van wilgentak- ken. Zaterdag werden aan de Gole- poldersedijk in Breskens wilgen ge knot. De opbrengst komt weer ten goede aan de bakkers bij het Vlaamse Erfgoed en het Amelia- hof Negen vrijwilligers van Natuurbe schermingsvereniging het Duum- pje kwamen omstreeks negen uur bij elkaar voor het kortwieken van ruim veertig wilgen: „Het gewaai, de kroon van de boom, kan te lang en te dik worden", vertelde Petrus van 't Westeinde van het Duumpje. „Dan vangen de bomen te veel wind en kunnen de tron ken schade oplopen." „Van een boom kunnen wel vier tot zes musters gemaakt worden," wist Sjaak Herman, een van de vrijwilligers. Ondanks een buitje af en toe gingen de knotters door te laat in de namiddag: „Jammer genoeg is toch niet alles gelukt", al dus Herman. „Van de veertig ge plande bomen bij Petrus en langs de dijk zijn er nog een paar over gebleven. Hiervoor hebben we een extra knotdag ingelast op 23 janua- maandag 7 december 2009 OOSTBURG - Het in 2008 opgelever de bedrijventterrein Stampers- hoek-Zuid in Oostburg ligt er groen bij. Tot op heden is nog geen vierkante meter bouwgrond uitgegeven. Voor circa 12.500 vierkante meter (circa 24 procent van de uit te ge ven grond) lopen er opties van vijf belangstellende ondernemingen. Het dagelijks gemeentebestuur handhaaft de huidige prijzen, res pectievelijk, 80, 85 en 90 euro per vierkante meter. Dit gelet op de concurrentiepositie en de prijzen op andere bedrijventerreinen. De raad stelt de exploitatieopzet eind deze maand vast. TERNEUZEN Een 21-jarige Terneuzenaar reed za terdagmiddag met zijn auto tegen een lantaarnpaal. Hij reed over de Hoofdweg, komende vanaf de N61, en raakte door het natte wegdek in een slip. Vervolgens botste hij aan de linkerzijde van de rijbaan tegen een lantaarnpaal. Omdat onder zijn auto twee gladde achterban den zaten, kreeg hij daarvoor een proces-verbaal. De auto raakte bij het ongeval flink beschadigd. De bestuurder bleef ongedeerd. AXEL Helikopters van de luchtmacht en een compagnie van de Luchtmobie le Brigade oefenen van 8 tot en met 10 december onder meer in de omgeving van het zweefvliegter rein in Axel. In de middag oefenen vier Apache gevechtshelikopters, twee Chinook- en twee Cougar transporthelikopters en twee Duit se Bölkow helikopters. In de aange wezen vlieggebieden mogen mili taire helikopters zo laag vliegen als voor de oefening noodzakelijk is. TERNEUZEN Bij een kop-staartbotsing op de N61 raakten zaterdag rond 14.30 uur twee personenauto's bescha digd. Enkele auto's stonden te wachten voor het verkeerslicht op de kruising met de Guido Gezellest- raat. Een achterop komende 45-jari- ge Amersfoortse wilde afremmen. Maar in plaats op de rem te trap pen, gaf ze gas en reed achterop de auto van een 54-jarige man uit Axel. Niemand raakte gewond. Tip? redactie@pzc.nl Door vrijwilligers van het Duumpje

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 16