buitenland 19 Amerika stort zich massaal op 'affaire' Tiger Woods 319 Radicale Harnas kampt met extremisten 'Twee Noren in Congo niet geëxecuteerd' In België 60 procent boetes nooit betaald Tientallen doden bij brand club Indonesië Politie in Berlijn en Hamburg onder vuur Rookverbod Belgische horeca per juli 2014 Groot-Brittannië stopt met 'ufo-lijn' vanaf Per app. zaterdag 5 december 2009 OSLO De twee Noren die in Congo ter dood zijn veroordeeld, worden niet geëxecuteerd. De Noorse mi nister van Buitenlandse Zaken Jo nas Gahr Store zegt deze garantie van zijn Congolese ambtgenoot te hebben ontvangen. De Congolese minister Alexis Thambwe Mwamba liet weten dat in zijn land een moratorium op de voltrekking van doodvonnissen be staat. BRUSSEL Van de boetes die Belgische rech ters opleggen voor overtredingen en misdrijven als te hard rijden, stalking, drugshandel en berovin gen, wordt circa 6o procent nooit betaald. Dat blijkt uit cijfers van minister van Financiën Didier Reynders. Vo rig jaar legden de Belgische rech ters voor 151 miljoen euro aan boe tes op. Daarvan werd 90 miljoen niet betaald, meldt Reynders. JAKARTA Bij een brand in een karaokeclub in Indonesië zijn gisteren zeker twintig mensen om het leven geko men. De ramp deed zich voor in de stad Medan, in het noorden van het eiland Sumatra. De slachtoffers waren vast komen te zitten in een brandend winkelpand. Het doden tal kan nog oplopen omdat er één ruimte is die de brandweer nog niet heeft kunnen betreden. BERLIJN Onbekenden hebben een politiebu reau in Hamburg en een kantoor van de recherche in Berlijn beko geld met verfbommen, molotov cocktails en stenen. In Hamburg staken tien gemasker de aanvallers een politiewagen in brand, beschadigden een andere en gooiden enkele ramen in. Het bureau in Berlijn kreeg molotovcocktails en stoeptegels te verduren. BRUSSEL In de Belgische horeca geldt uiter lijk vanaf 1 juli 2014 een algeheel rookverbod. Als overleg met de horecasector positief uitpakt, kan het rookverbod ook vroeger in gaan. Op dit moment mag in Belgische restaurants al niet worden gerookt, maar in cafés nog wel. Over een to taal rookverbod heerste tot dusver grote verdeeldheid, uit vrees voor banenverlies in de horeca. LONDEN Het Britse ministerie van Defensie heeft het telefoonnummer en bijbe horend e-mailadres voor het mel den van ufo's deze week gesloten. Meer dan vijftig jaar ufo-meldin gen heeft geen bewijs opgeleverd dat buitenaards leven bestaat of dat Groot-Brittannië erdoor bedreigd wordt. De officier die belast was met de meldingen heeft ander werk gekregen. Isaf begon gisteren een offensief in de explosieve provincie. foto Kevin Frayer/AP JERUZALEM - De islamitische ver zetsbeweging Harnas kampt in de Gazastrook, het gebied dat de be weging sinds halverwege 2007 be stuurt, in toenemende mate met extremisten die de radicale Harnas te mild vinden. Dit berichtte het Israëlische dagblad Ha'aretz giste ren op gezag van Israëlische en Pa lestijnse waarnemers. Harnas heeft zich mede dankzij een netwerk van sociale en medi sche voorzieningen in de Ga zastrook genesteld. Maar een groeiend aantal Palestijnen vreest dat Harnas het nu te druk heeft voor de strijd om heel Palestina te bevrijden. Harnas erkent Israël niet. Ook de feitelijke wapenstil stand met de Israëli's doet de repu tatie van Harnas onder extremis ten geen goed. In de afgelopen maanden zijn er verscheidene splintergroepen opgedoken die de 'nalatigheid' van Hamas met ge welddaden willen compenseren. Vorige week bijvoorbeeld vuurden Israëli's op Palestijnen die raketten wilden afvuren. De schutters be hoorden tot de groep Jaljalat (Don der), een van de nieuwe groepjes extremisten, zoals het Leger van de Natie, het Leger van de Islam, de Soldaten van de Metgezellen van God, die de greep van Harnas op de Gazastrook ondermijnen. Waar zoeken lezers naar op de website van de New York Ti mes, misschien wel de beste krant ter wereld? Informa tie over de nieuwe strategie in Af ghanistan? Achtergronden over de gezondheidszorghervorming? Be richten over de gebrekkige werkge legenheid? Nee, nee en nee. De po pulairste zoekterm op de website: Tiger Woods. Het zal even slikken zijn op de re dactie van het deftige dagblad. De enorme fascinatie voor de ver meende buitenechtelijke escapa des van de bestbetaalde sportman van Amerika brengen niet alleen Woods in grote verlegenheid, maar ook de 'serieuze' media in de VS, die het verhaal in eerste instan tie grotendeels links lieten liggen. Feitelijk is er niet veel gebeurd: Woods botste een week geleden met zijn Cadillac tegen achtereen volgens een hek, een paaltje en een boom en moest kortstondig naar het ziekenhuis voor verwon dingen aan het gezicht. Later be dankte hij zijn vrouw die hem be vrijd zou hebben door met een golfclub de achterruit in te slaan. Naast de feiten zijn er natuurlijk de geruchten. Woods zou een bui- tenèchtelijke affaire hebben gehad en het ongeluk werd veroorzaakt na een knallende ruzie waarbij zijn vrouw hem met een golfclub had bewerkt. Inmiddels zijn er drie minnaressen opgespoord en is het aantal flauwe grappen (tref woorden: putten en hole) over de voormalige 'mister perfect' amper nog bij te houden. Het hek is helemaal van de dam sinds de golfer schriftelijk toegaf dat hij zich schuldig heeft gemaakt aan 'zonden'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 9