Caroline wil bij clubje horen media Caroline Tensen (45) wordt bij de NCRV lekker aan het werk gehouden. Aan Rivka Groenier vertelde ze dat ze zich thuisvoelt bij de zender. Mede dankzij de menselijke programma's die ze er mag presenteren. \nedia@wegener.nl 39' 024-3650570 Zaterdag 5 december 2009 I,? Nee, ze is niet verge ten hoe ze zich vijf jaar geleden voelde: behoorlijk mis kend. Ze presenteer de de quiz Eén te gen too bij de Tros en dat was het. Hoe hard ze ook riep dat ze meer wilde. „Het is net of ik dood bloed", zei ze zelfs in een inter view. Nu, terwijl DNA Onbekend lekker scoort, is ze alweer bezig met de opnames van acht afleve ringen Zo Vader Zo Puberzoon, het bekende televisiespelletje dat voor de vijfde keer opnieuw is uitgevon den. In het voorjaar beginnen de opnames voor een tweede reeks Familieberichten waarin ze zoekt naar de verhalen achter aankondi gingen in de krant, gevolgd door een nieuwe serie Eén tegen 100. Het is duidelijk, de NCRV waar ze vorig jaar een tweejarig contract te kende, zet vol op haar in op scoor- zender Nederland 1. Met menselij ke, warme programma's die pre cies in haar straatje passen. „Ik heb de luxe dat ik dingen mag maken die ik leuk vind", zegt Tensen. ,Ja, het totaalplaatje klopt weer." De leuke programma's kwamen toevallig tegelijkertijd op haar af „Op een gegeven moment was ik nog bezig met de afronding van het uitgestelde De 100: Singles, toen kwam Familieberichten erbij en begon ik ook al aan DNA Onbe kend. Ik heb de telefoonnummers van de producers aan elkaar gege ven met de mededeling 'jullie zoe ken het maar met elkaar uit, ik hoor 's avonds wel wat ik de vol gende dag ga doen'. Een kwestie van tijdelijk de kiezen op elkaar. Je Familieberichten is een zeer arbeids intensief programma, maar ook daar haalt Tensen voldoening uit. „Ik kom echt bij de mensen thuis, iets wat ik heel belangrijk vind." El ke keer verbaast ze zich weer over het vertrouwen dat haar geschon ken wordt. „Ze geven ons zo al hun familiefoto's mee, fantastisch. Je krijgt een heel mooie kijk in het leven van andere mensen." In het tweede seizoen wordt de werkwijze iets aangepast, juist om dat Tensen de neiging heeft zich overal vol in te storten. Bij de op names komt een betere verdeling tussen luchtige en zware onder werpen. „Drie begrafenissen ach ter elkaar draaien, trek ik niet. Dan kom je in een negatieve spiraal." Het luchtige Zo Vader Zo Puber zoon, dat in de twee weken rond kerst en oud en nieuw dagelijks wordt uitgezonden, is een welkom tussendoortje. „Ik pies tijdens de opnames in mijn broek van het la chen. Ik heb zelf een enorme pu ber thuis, dus het is een feest der herkenning. Als Ron Brandsteder (haar vroegere teamcaptain bij Wie ben ik?, red.) aanschuift, is het feest weer compleet." Privé is voor moederkloek Tensen juist een rustiger periode aangebro ken. Haar oudste dochter Lotte is net uitgevlogen. „Opeens heb je een huishouden met z'n drieën en als mijn vriend Peter weg is, ben ik zelfs alleen met mijn zoon Bob." Hoewel ze het zwaar had met het vertrek van Lotte - „ik zag er vreselijk tegenop en het was pre cies zoals ik verwacht had" - ziet ze er inmiddels ook de voordelen van in. „Het maakt het soms ook wel wat makkelijker. Het scheelt in de was en de boodschappen. En ik ben gelukkig heel veel in Amster dam waar ze met drie meiden een huis deelt, dus ik kan haar vaak ge noeg zien." Ja, ze zit goed in haar vel momen teel, zegt Tensen. „Je wordt ouder en dan kun je dingen toch wat makkelijker parkeren. Je pikt de be langrijke dingen eruit, het wordt al lemaal wat luchtiger. Als ik maar af en toe lekker op vakantie kan, is het goed." DNA Onbekend, donderdag, Nederland 1, 20.30 uur. Zo Vader Zo Puberzoon, 21 decem ber, Nederland 1, 19.30 uur. Reageren? redactie.media@wegener.nl bent verplicht alles te geven en dat doe ik ook, maar ik heb ook nog een gezin. Gelukkig heb ik een goe de hulp in de huishouding. Zon der haar zou ik het niet redden." Nu het al bijna tien jaar langs zen ders zwervende Eén tegen 100 van RTL 4 naar de NCRV is verhuisd, voelt Tensen zich pas echt thuis. „Ik hoorde, behalve bij de Postco de Loterij, nooit ergens bij, terwijl ik daar wel behoefte aan heb. Ik hoor graag bij een clubje. Boven dien is dit gewoon handiger, ik kan nu niet tegenover mezelf wor den geprogrammeerd." Aan de ene kant is er dus de rust van een professionele thuishaven, aan de andere kant staat ze al maanden op scherp, erkent Ten sen. Zeker bij de opnames van DNA Onbekend leefde ze soms op de toppen van haar zenuwen. „Na drie dagen van opnames reed ik naar huis en zat verkrampt in de auto. Waar die spanning vandaan kwam? Ik denk vooral doordat ik de uitslag van de test ook nooit wist. Je hoopt zo ontzettend dat je het nieuws kunt brengen waar die mensen op hopen. Af en toe ge beurt dat niet." Dan was er natuurlijk het gekra keel over het ethische aspect. „Dat mensen dingen gaan roepen voor dat ze iets gezien hebben, snap ik niet. Je begrijpt toch ook wel dat wij niet stiekem haren uit hoofden gaan trekken." Ze kon de kritiek wel met zelfvertrouwen pareren. „Ik had zes afleveringen opgeno men toen die ophef kwam. Ik stond er heel erg achter en ik wist dat het goed zou komen. Wij ken nen het effect van televisie, dus mocht het zo zijn dat iemand com pleet breekt, dan zenden we het niet uit. Als je met die insteek een programma maakt, is het altijd goed. Ik sta er heel erg achter." Ze is gelukkig dat haar team er met dezelfde passie ingaat als zij. „Voor een aflevering hebben we zelfs ne gen keer een test gedaan. Onze eindredacteur rust niet voordat hij echt alles heeft geprobeerd. Prach tig vind ik dat." Caroline Tensen heeft het er druk mee. Na DNA Onbekend krijgt ze weer een familieprogramma: Zo Vader Zo Puberzoon. foto Roy Beusker/GPD HAPPY DAYS In de serie Heimwee TV worden elke week tv-series uit het verleden belicht die de geur van nostalgie ademen. foto Kippa Het is jarenlang mijn gro te droom geweest: eten in zo'n typische Amerikaanse 'diner'. Met oranje, leren bank jes in treinformatie achter elkaar en milkshakes en hamburgers op het menu. Vriendelijk geserveerd door kok/eigenaar Arnold. Waar om was er in mijn woonplaats geen cafetaria zoals in Happy Days? In de serie werd het Ameri ka van de jaren vijftig afgeschil derd als een puberwalhalla. De high school was kennelijk zo mak kelijk, dat de pubers zich de hele dag bezig konden houden met za ligheden als aan auto's sleutelen, achter meiden aanrennen en sta pels hamburgers eten. Centraal in Happy Days stond de familie Cunningham, een familie uit Milwaukee in het hart van de Amerikaanse middenklasse. Pa Howard was een brombeer met het hart op de goede plek, zijn vrouw Marion een ultieme moe der de Gans met één doel: manlief behagen en haar twee puberkinde ren vertroetelen. Die pubers wa ren zoon Richie en dochter Joanie. Twee braveriken aan wie geen ouder zich een buil kon vallen. Voor de milde rebellie was Arthur Fonzarelli verantwoordelijk, beter bekend als de Fonz. Een twintiger met vetkuif en leren jack zonder fa milie. Alle meiden wilden met hem naar bed en alle jongens wil den in zijn buurt zijn. De Fonz was de baas en liet dat ook duidelijk blijken. Iedere afleve ring riep hij wel iemand ter verant woording. 'In my office! Now!' (Mee naar mijn kantoor. Nul) Dat kantoot was de wc van de diner. Zonder de Fonz was Happy Days nooit legendarisch geworden. Hij was het zout in de pap en werd in korte tijd zó populair, dat er zelfs even overwogen is de serie Fonzie's Happy Days te noemen. Was niet nodig. Ook zonder die toevoeging was duidelijk dat de se rie draaide om deze ultieme macho met piepklein hartje. De serie werd in Nederland in 1977 en 1978 uitgezonden door de Avro, maar werd pas echt populair toen Veronica de draad tussen 1982 en 1984 weer oppakte. In 1996 ben ik voor het eerst in het beloofde land. In een gehucht vlak bij Boston stuit ik op diner Happy Days. Eindelijk gaat mijn jongensdroom uitkomen. Twee kleffe hamburgers en een modder vette milkshake later, ben ik een il lusie armer. De eigenaar gooit cha grijnig de rekening op mijn tafel tje. Weinig Happy Days in deze 'di ner'. Ivar Hoekstra

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 93