PZC Wisselvalligheid breekt AZ op Opgeheven hoofd 38 TJ 38 en 39 Nadal verslaat Berdych in Davis Cup Zaterdag 5 december 2009 Van Marwijk rekent zich nog niet rijk Tip? sport@pzc.nl EREDIVISIE Vitesse wint weer van Alkmaarders: 1-2 ALKMAAR - AZ heeft in de aanloop naar de belangrijke Champions League-wedstrijd tegen Standard Luik een forse tegenvaller moeten incasseren. De ploeg van trainer Ronald Koeman dacht de afgelo pen weken met een reeks goede prestaties weer toe te werken naar de vorm van vorig seizoen, maar liet het gisteren tegen Vitesse lelijk afweten. De Arnhemmers won nen net als vorig jaar in Alkmaar met 2-1. De wisselvalligheid die AZ dit sei zoen zo kenmerkt, kwam tegen Vitesse opnieuw naar voren. De ploeg van Koeman viel in het klets natte Alkmaar na een sterke ope ningsfase ver terug. De thuisploeg had die goede start wel omgezet in een doelpunt, al kreeg AZ daarbij hulp van Frank van der Struijk. De centrumverdediger van Vitesse gleed in de negende minuut op de zompige grasmat knullig uit, waar door Moussa Dembélé een vrije doortocht naar Piet Velthuizen kreeg. De Belg, terug in de basis vanwege de schorsing van Pontus Wernbloom, rondde het cadeautje goed af: 1-0. De Alkmaarders slaagden er echter opnieuw niet in om na een vroege openingstreffer door te drukken. Vijf minuten voor rust verscheen Jeremain Lens nog wel een keer al leen voor Velthuizen, maar de 'man in vorm' bij AZ schoot de bal tegen de voeten van de derde doelman van Oranje. Vitesse, dat ook nauwelijks indruk maakte, bleef daardoor in de wedstrijd. In het eerste kwartier na rust profi teerden de Arnhemmers vervol gens dankbaar van glijpartijen in de AZ-defensie. Bij de gelijkmaker van Lasse Nils- son - de Zweed kopte op aangeven van Rogier Molhoek beheerst raak - was Sébastien Pocognoli onder uit gegaan. Een paar minuten later bleef Gill Swerts niet op zijn be nen staan, waardoor Dalibor Ste- vanovic zo door kon lopen naar het doel van Sergio Romero. De Sloveense international maakte vervolgens geen fout: 1-2. Molhoek had even daarvoor in een vergelijk bare situatie nagelaten hetzelfde te doen. De landskampioen moest daar Moussa Dembele (I) van AZ in duel met Calvin Jong-A-Pin van Vitesse. Dembele zet AZ nog wel op voorsprong, maar de Arnhemmers winnen de wed strijd met 1-2. foto Koen van Weel/ANP door vier dagen voor de confronta tie met Standard Luik toch nog vol aan de bak om een nederlaag te voorkomen. Koeman bracht Mou- nir El Hamdaoui - weer fit na een maand blessureleed - als invaller binnen de lijnen, maar ook de Ma rokkaanse topscorer van AZ kon de gelijkmaker niet forceren. Tien minuten voor tijd stuurde scheids rechter Roelof Luinge Dembélé en Stevanovic na een opstootje met rood uit het veld. Koeman zag daarmee tot zijn ongenoegen al voor de vijfde keer dit seizoen een speler van zijn ploeg uit het veld worden gestuurd. NAC verspeelt punteh tegen Sparta NAC Breda is er gisteravond in ei gen stadion niet in geslaagd om van Sparta te winnen. Het duel ein digde in 2-2. Sparta kwam halver wege de eerste helft op 1-0 door een treffer van Erik Falkenburg. Leonardo maakte in de 68e mi nuut de gelijkmaker voor NAC. Drie minuten later kopte Patrick Zwaanswijk de 2-1 voor de thuis ploeg binnen. Rydell Poepon scoor de daarna voor Sparta. WV-Venlo heeft Willem II pas in blessuretijd op de knieën gekre gen: 2-1. Keisuke Honda benutte in de slotseconde een strafschop. Willem II was door een verdwaald schot van aanvoerder Arjan Swin- kels op voorsprong gekomen. Adil Auassar bracht VW tien minuten voor tijd op gelijke hoogte. Roda JC en ADO Den Haag hielden elkaar in evenwicht. In een drama tisch slechte eerste helft nam Roda JC een voorsprong van 1-0. Mads junker ontsnapte aan een tackle van Csaba Horvath na een doorkop bal van Morten Skoubo en trapte hard binnen. Kort na de hervatting voerde ADO Den Haag coach Ray mond Atteveld een tweetal wissels door en dat kwam het spel ten goede. Het duurde niet lang of het was dan ook gelijk. Karim Soltani tikte in op een voorzet van Wesley Verhoek. Ze pinkte een traantje weg en liet de linkerhand door haar lange ha ren glijden. Amélie Mauresmo had net verteld dat ze een punt achter haar tenniscarrière zette. Jammer, want door het afhaken van de Francaise wordt de top in het vrouwentennis weer ietsje minder breed. Prachtig tennis speelde ze echter niet. Mauresmo, dat was powerten- nis in een wereld vol gekreun, waar je als liefhebber geen aantekening voor in je agen da maakte. Als ik haar zag spelen dacht ik vaak: zou ze zich vanochtend hebben geschoren? Dat klinkt misschien vreemd, maar je kunt er toch niet omheen dat Mauresmo wel erg veel mannelijke trekken heeft. Ze heeft prachtig lang haar, maar ook bovenarmen waar je bang van kunt worden. Als meisje door Barry van der Hooft van negentien maakte ze bekend lesbisch te zijn. Prima, niks mis mee, en zij durfde er tenminste voor uit te komen. Maar moet dat dan extra benadrukt worden op haar Wikipedia-pagina? Amélie Mauresmo 'is openlijk lesbienne' staat er letterlijk. Alsof ze aanhanger is van een vreemde groepe ring, of een geloof belijdt waar vraagtekens bij mogen worden gezet. Beetje vreemd, maar zo gaat het nu eenmaal nog steeds. Tijdens de tranen van Mauresmo gingen mijn gedachten naar twee voetbalsters die onlangs uit de selectie van het Nederlands elftal werden verwijderd. Persoonlijke rede nen, gaf bondscoach Vera Pauw als verkla ring. Terwijl al lang was doorgesijpeld dat Claudia van den Heiligenberg en Dyanne Bi- to speeksel hadden uitgewisseld. Inderdaad, ze hadden gezoend tijdens een trainings kamp. Het werd bevestigd noch ontkend door Pauw, maar hun gedrag had geen posi tieve invloed op de prestaties, aldus de bondscoach. Wat een gedoe. Ze zijn ver liefd! En met vlinders in je buik ren je een stuk harder. Het is toch ook geen verrassing dat dit een keer gebeurt bij het Nederlands vrouwenteam? Inmiddels is algemeen be kend dat het percentage lesbiennes behoor lijk hoog ligt in het vrouwenvoetbal. So what? Het kan toch eigenlijk ook niet an ders dan dat er in de mannenwereld van Chelsea, Manchester United, Barcelona, Real Madrid en Internazionale homoseksue le voetballers rondlopen. Alleen hoor je daar vrijwel nooit wat over. Het is wachten op de eerste Wikipedia-pagina van een top voetbalier met de tekst 'is openlijk homosek sueel'. Zou die er ooit komen? Waarschijn lijk niet, want dan ben je meteen uitgeran geerd in die zogenaamde machowereld. Je kunt dan met tranen in je ogen vertrekken, door de achterdeur. Niet met opgeheven hoofd, zoals Amélie Mauresmo.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 81