om titel Zeeland' zeeland 133 Nét niet bij de beste vijf leraren PvdA en WD: splits Delta en Evides :aal voor de 'Bes- ijpög in de race. Koen Koutstaal weet scheikunde écht goed uit te leggen grapjes Bartjan Zandee zingt liedjes in de les zaterdag 5 december 2009 Kunststof kozijnen Isolerende beglazing Amesteinweg 27, Middelburg WWW.versluisenwilleboer.nl in voor een de Engelse >lijk, beweert Oli idee over. Je It hij. „Als leerlin- lats van saai, dan dus hoger bij re- kwaliteiten, zeg- m daarom luiste ren wij ook naar hem", mailt Adrienne. „Als we iets niet snappen, heeft hij altijd nog honderd manieren om het uit te leggen. Daardoor krijg ik vertrouwen in hem", ver telt Mandy. Shelton is niet alleen leraar Engels. Hij bege leidt ook jonge topsporters van het Scheldemond Colle ge. Uiteraard moet je dan zelf ook sportief zijn: Shelton heeft ooit op hoog niveau aan karate gedaan, kan goed basketballen, houdt van zwemmen, squashen, voetballen en volleyballen. SMS: PZCLERAAR SHELTON (spatie) jouw postcode (spatie) jouw huisnummer. Of e-mail jouw keuze naar leraar@pzc.nl. Naam: Bartjan Zandee (29) uit Goes Vak: Engels School: Calvijn College in Tholen Hij geeft Engels, maar regelmatig pakt Bartjan Zandee zijn gitaar om een liedje te zingen in de les. „Het is goed voor het Engels en ik vind het leuk om met die gasten te zingen'-, zegt de Goesenaar. Zandee heeft humor, hij is gezellig én hij heeft een leuk lokaal, vinden zijn leerlingen. Bovendien kijkt hij altijd op tijd de proefwerken na, mailt Naomi. Verschillende Thool- se leerlingen geven aan dat je goed met Zandee kan pra ten. „De omgang met de leerlingen vind ik het leukste van mijn vak", zegt Zandee. „Ik streef ernaar om met el ke leerling een band op te bouwen. Deze nominatie voelt als erkenning." Toch stopt Zandee over een paar maanden met het leraar schap. Hij gaat werken met alcohol- en drugsverslaafden bij Stichting De Hoop in Dordrecht. „Ik wil wat beteke nen voor mijn medemens in nood." De PZC-wisselbeker zou een mooi afscheidscadeau zijn, vinden de leerlingen van klas 4A. SMS: PZCLERAAR ZANDEE (spatie) jouw postcode (spatie) jouw huisnummer. Of e-mail jouw keuze naar leraar@pzc.nl. door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Energiebedrijf Delta en waterbedrijf Evides moeten voor januari 2011 worden ge splitst. Dat vinden de PvdA en WD in de Tweede Kamer. Kamerleden Helma Neppérus (WD) en Jan Boelhouwer (PvdA) hebben op nieuw vragen gesteld over de rela tie tussen Delta en Evides. In sep tember vroegen ze minister Cra mer of het klopt dat inkomsten van Evides uit de levering van drinkwater bij Delta als onbelast dividend terechtkomt en dat Delta daarmee de kosten van andere acti viteiten omlaag brengt. Neppérus: „Ik heb van de minister begrepen dat dat zo is en dat vind ik onge lukkig. Minister Cramer was in de brief aan de Kamer duidelijk. Hoe wel de constructie niet tegen de wet is, wil ze dat Delta en Evides uit elkaar worden gehaald. Ze vindt het niet nodig om de nieu we Drinkwaterwet aan te passen, omdat er al over splitsing wordt ge sproken. Maar het blijft onduide lijk wanneer er wordt gesplitst. WD en PvdA vinden dat een da tum moet worden geprikt." Uit onderzoek in opdracht van de provincie bleek onlangs dat split sing nu onverantwoord, maar zo dra het kan, wel wenselijk is. Nep pérus: „Als er goede redenen zijn om de splitsing uit te stellen, dan hoor ik dat graag van de minister. Wellicht zijn er argumenten, maar die wil ik kunnen wegen." s en Peter Nicolai perleraar, die de sommen en formu les altijd nóg een keer uitlegt, als je daarom vraagt. „Door hem is wis kunde een leuk vak geworden", mailde een scholier. Maar zelf stelt Ingels er geen prijs op om in de schijnwerpers te staan. Hij bedank te vriendelijk voor de eer. Bartjan Zandee neemt zijn plaats in. Geschiedenisleraar Bas Remijn van het Ostrea Lyceum, die de verkie zing vorig jaar won, mag nog heel even genieten van de PZC-wisselbo- kaal in zijn klas. Wie neemt de be ker van hem over? Het woord is weer aan de scholieren! Vanaf vandaag kan iedereen met een sms of een e-mail stemmen op zijn of haar favoriete leraar. De do cent met de meeste fans krijgt op vrijdag 19 december de beker uitge reikt in de aula van z'n school. Naam: Koen Koutstaal (39) uit Hulst Vak: Scheikunde School: Reynaert College in Hulst Zit je bij een les scheikunde, krijg je ineens de opdracht om een vlaggenschip tekenen! Het kan zo maar gebeuren in de klas van Koen Koutstaal. „Zo grappig om tussen het serieuze werk ook iets leuks te doen!", vindt Anne. Kout staal wordt niet alleen gewaardeerd om zijn humor, maar ook om zijn looks, Belgische accent en behulpzaamheid. Zijn verslaving aan Fisherman's Friends nemen z'n leerlin gen op de koop toe. „Bij hem in de klas voel je je heel erg op je gemak. Als je problemen hebt, dan heb je altijd het gevoel dat hij achter je staat", zegt Rosalie. En Koutstaal is óók nog eens deskundig. „Scheikunde is geen makke lijk vak, maar hij weet het echt goed uit te leggen", mailt Laura. Olav: „Ik wil scheikundeleraar worden en dat komt door hem. Hoe hij lesgeeft en met leerlingen omgaat, is gewoon geniaal." Koutstaal: „Ik probeer tijdens de les wat over mezelf te vertellen. Het klinkt cliché, maar het is leuk om op deze manier iets terug te krijgen." SMS: PZCLERAAR KOUTSTAAL (spatie) jouw postcode (spatie) jouw huisnummer. Of e-mail jouw keuze naar leraar@pzc.nl. De redactie ontving enthou siaste fanmails voor 51 ver schillende leraren en lera ressen. Als je de scholieren mag ge loven, dan verdienen ze de wissel beker allemaal. Degenen die nét buiten de boot vielen: Mevrouw Buijsse van het Zwin College in Oostburg is 'heel erg te vertrouwen', zorgzaam en 'super lief, zeggen haar leerlingen. Aardrijkskundeleraar Arthur Ca- pel, die ook lesgeeft op het Zwin College, is 'vet aardig' en zorgt voor 'een hele fijne lekkere werk sfeer' in de klas. En dan kan je ook nog eens met hem lachen. Meneer Bozon van het Goese Ly ceum kan de stelling van Pythago ras uitleggen als de beste. Ook gaat hij goed gekleed, is behulpzaam, houdt orde én is grappig. Meneer Van de Kerckhoven van SSG De Rede in Terneuzen is be roemd om zijn woordgrappen. Hij heeft bovendien humor en zet zich in voor de 'fuivencommissie' van de school. versluis willeboer HA/'CVmaIL U*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 77