321 zeeland Vijf leraren strijde: 'Beste leraar van lexawi, Vogelbescherming trekt bezwaar nog niet in z-viaanderen Een dikke voldoende dankzij Robin Claerhoudt Welke docent wint dit jaar de PZC-bo] te leraar van Zeeland'? Vijf leraren zijn PIÊ wisiHüiniii ffiedte itdtPTfeelatid Win een i-pod touch! Paul Shelton maakt Peter Rhebergen begrijpt zijn leerlingen door Jeffrey Kutterink den haag - De Vogelbescherming beslist woensdag of ze het be zwaar intrekt tegen de derde ver dieping van de Westerschelde. Dat zegt woordvoerder Kees de Pa ter van Vogelbescherming. Minis ter Gerda Verburg (CDA, Natuur) zei donderdagavond in het Kamer debat over de ontpoldering dat drie van de vier milieuorganisaties hun bezwaar tegen de verdieping bij de Raad van State hebben inge trokken. Dat zijn: de Zeeuwse Mi lieufederatie, Natuurmonumenten en het Zeeuws Landschap. De Pa ter: „Vogelbescherming wacht de stemmingen komende dinsdag in de Tweede Kamer af" Minister Verburg probeert Vogelbescher ming nog te overtuigen, zei ze don derdagavond in de Tweede Kamer. Het debat werd door enkele tiental len Zeeuwen gevolgd vanaf de pu blieke tribune. Minister Verburg zei dat binnen twee jaar de dijken van de Hedwi- gepolder kunnen worden doorge stoken. Ze weigerde in te gaan op de brief die de Raad van State naar haar heeft gestuurd. Daaruit blijkt dat de Raad er nog niet van over tuigd is dat het baggeren geen scha de toebrengt aan de natuur. Brengt het schade toe, dan staat de Raad de verdieping niet toe. Ver burg: „Ik doe er alles aan om te zorgen dat de Raad van State een positieve uitspraak doet. Over de brief communiceer ik niet. Het is een processtuk dat niet via de re gionale krant op straat hoort te lig gen." SP, WD en PW dienden moties in waarin wordt gevraagd om de Hedwige niet onder water te zet ten. Dat de moties niet door een meerderheid worden gesteund, we ten de indieners ook. Maar ze wil len zien of CDA'er Koppejan de moties tegen ontpoldering - an ders dan de CDA-fractie - steunt. O op de site van deze krant een compleet verslag van het debat terneuzen - In het kader van het project Asos (Aanpak Structurele Overlast Softdrugs) heeft de poli tie in Terneuzen donderdagavond voor de vierde keer dit jaar een controle gehouden om het soft- drugstoerisme in Zeeuws-Vlaande- ren en de daarmee gepaard gaande overlast tegen te blijven gaan. Tij dens de controle werden vier Bel gen aangehouden die in het bezit waren van softdrugs. Ze werden na verhoor vrijgelaten en kregen ie der een boete van 400 euro mee. zaterdag 5 december 2009 Naam: Robin Claerhoudt (40) uit Huist Vak: Brood Banket en Sport, Dienstverlening en Veiligheid (SDV) School: SSG De Rede in Terneuzen Robin Claerhoudt staat voor de klas in een witte jas. Hij geeft les in het bakken van croissantjes, broodjes en taar ten. Zelfs met een vervelende leraar is dat al geen straf, zou je zeggen, maar Claerhoudt maakt de les nóg leuker, zeggen zijn leerlingen. De boodschap in de fanmails is kort, maar duidelijk: Robin Claerhoudt is altijd vrolijk en spontaan. Hij maakt grapjes en is 'gewoon de aardigste'. En: „Dankzij zijn interessante manier van lesgeven heb ik mijn examens met een dikke voldoende behaald!", ver telt Jeffrey. „Voor mij is meneer Claerhoudt toch al de beste leraar of hij nu deze verkiezing wint of niet." Claerhoudt, getrouwd en vader van twee kinderen, was lange tijd bakker in België, maar smult nu volop van zijn baan als leraar. „In dit vak kan ik mijn creativiteit kwijt. Het is heel leuk om te horen dat de leerlingen me graag mogen." SMS: PZCLERAAR CLAERHOUDT (spatie) jouw postcode (spatie) jouw huisnummer. Of e-mail jouw keuze naar leraar@pzc.nl. door Cornelleke Blok foto's Lex de Meester, Willem Mie De strijd kan nu echt begin nen. Robin Claerhoudt, Koen Koutstaal, Paul Shel- ton, Peter Rhebergen en Bartjan Zandee maken dit jaar kans om de beste leraar van Zeeland te worden. Middelbare scholieren stuurden de afgelopen weken ruim tweehon derd enthousiaste e-mails om hun docent aan te melden voor de PZC-verkiezing. Het waren berich ten met korte kreten, tientallen uit roeptekens, maar vaak ook lange aanbevelingsbrieven. Opvallend: we kregen bijna alleen maar e-mails voor mannen. Het moet toeval zijn, want er zijn hele goede leraressen, weten we. Eerdere edities van de verkiezing werden na melijk gewonnen door Caroline Slieker-Battut (Scheldemond Colle ge in Vlissingen) en Jacqueline Kooij (Pontes Pieter Zeeman in Zie rikzee). Eigenlijk hoorde Raymonc Ingels, die wiskunde geeft op hei Zeldenrust-Steelant College in Ter neuzen ook bij de populairste vijf Volgens zijn leerlingen is hij een su- I Bekijk de video met de vijf leraren op www.pzc.nl. 9 ledereen kan vanaf vandaag stem men op één van de vijf genomi neerde leraren. Als je stemt, steun- je niet alleen je leraar, maar maak je bovendien kans op een i-pod touch, ter waarde van 179 euro! Stemmen kan op twee manieren: via e-mail of sms. E-mail jouw keu ze naar leraard>pzc.nl, voorzien van je eigen postcode en huisnum mer. Sms jouw keuze als volgt naar telefoonnummer 2121: PZCLERAAR (spatie) de achter- naam van je favoriete leraar (spa tie) jouw postcode (spatie) jouw- huisnummer. Dus bijvoorbeeld: PZCLERAAR CLAERHOUDT 4330AB 15. Let op: er telt maar één stem per persoon mee! Je betaalt de standaardkostprijs van één sms van jouw provider. Je ontvangt geen antwoordbericht. De winnaar van de i-pod touch krijgt persoonlijk bericht en wordt in de krant vermeld. Je kunt je stem tot donderdag 17 december 12.00 uur uitbrengen. Naam: Peter Rhebergen (56) uit Kloetinge Vak: maatschappijleer en filosofie School: Pontes Goese Lyceum in Goes Eigenlijk vindt hij het maar niks om zo in de belangstel ling te staan. Maar omdat het de leerlingen zijn, die hem genomineerd hebben voor de verkiezing, doet Peter Rhe bergen toch graag mee. „Dit is een erkenning van wat ik probeer te doen", zegt de leraar maatschappijleer en filo sofie. Hoe politieke besluitvorming werkt? Dat legt Rhe bergen uit door zijn leerlingen te laten nadenken over.de manier waarop ze met hun docenten, ouders of broers en zussen omgaan. En dat waarderen zijn leerlingen. „Hij gedraagt zich als één van ons, en kan ons echt berei ken en daardoor informatie bijbrengen", zegt Nakita. „Door gewoon een leuk gesprek in de klas te voeren en dit te koppelen aan de leerstof, beleef je iedere les weer een supergezellige en ook zeer leerzame les!", vindt Gwendolyn. Daniëlle: „Peter Rhebergen is er altijd voor ie dereen, hij houdt rekening met ieders gevoel en ieders ge loof of cultuur." SMS: PZCLERAAR RHEBERGEN (spatie) jouw postcode (spatie) jouw huisnummer. Of e-mail jouw keuze naar leraar@pzc.nl. Naam: Paul Shelton (30) uit Bergen c Vak: Engels School: Scheldemond College in Vliss Met Paul Shelton kan je lachen. Hij i lolletje in de klas, óf een kaartentruc les. Zelfs als hij hoofdpijn heeft, is hij vier. Shelton zelf heeft er een duid moet lol kunnen hebben in de klas", v gen de lessen herinneren als leuk in onthouden ze de stof beter en scoren petities." Maar Shelton heeft nog me gen zijn leerlingen. „Hij luistert naar oi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 76