zeeland 129 Officier boos op advocaat Kantoai en een malse pee ad Zoek de zon op! X Canarische Eilanden Tenerife ZAAK TOTH Rechtbank hoort rechercheur Palingvissers mogen weer Zeeland 'krijgt eigen bronwater SU PERL AST WllNUT El Playa de las Americas App. Columbus*** 8 dagen o.b.v. logies www.oad.nl/aanbiedingen REIZEN zaterdag 5 december 2009 deur Engel Reinhoudt Een herinnering uut vroeger daegen, (een dagje ouwer bin 'k helaas): Ze kwaem op een dag de schouwe vaege, 't was in de weke voe Sinterklaas. Mö j' in december schouwen vaege? In het voorjaer doe je dat. Mae het most wè in die daegen, wan m' ao een schouwbrandje ehad. Ik ao as kind daèvan gin wete en ik vond het ok mae gek, Op een ochtend, 'k za 't noait vergete, zat 'r een zwarte vent op dek. Die ao ok nog een ogen ocd op en ao een balie an een koord. Die liet 'n in de schouwe zakke en toen docht ik 'moedermoord'. Ik oarden moeder knoerard roepe, ik vloog naè d'r toe en ard Ze stoeng a buten op de stoepe en was as Zwarte Piet zö zwart. Ze ao es even motte kieke of a t'r vee uut de schouwe kwam En dat was dus het geval ee, pikkezwart was ze d'r van. 't Was eigen schuld, wan om tc kicken, ao ze de zak opzieë edaen Die ao de man voe de schouwe ebonde om roet in uus tegen te gaen. Toen het kerwei eindelijk eklaerd was en de man z'n koffie dronk Kwam 'r een moment van groat begrip ee, toen 'n an mien wat aandacht schonk De schoorsteênvaeger die vertelden dat 't was vanwege Zwarte Piet Die most goed deur de schouwe kunne aars rocht'n misschien de weg wè kwiet Ik most zeker m'n schoene zette mie wat oai en een malse pee Deur braaf te wezen, goed op te letten, ao j' kans dat 'n d'r dan wat snoep in dee. Dezelfden dag gieng ik nog zeure om lekkers voe dat witte paerd Mae moeder zei 'da's aol mae onzin, flauwekul, gin mieter waerd 'k Dust 'r niks mï van te zeggen, mae 't zat noe eênmal in m'n aod Ik zou in stilte wè spullen zoeke en ik ieuw m'n eigen groat. An de wegkant vond ik peeën en die nam ik stilletjes mee Nae a 'k 'r tiene op'eraèpt ao, 'k mie de zekel kantoai 'esnee Pee voe pee 'k mee 'esmokkeld en stak ze diep' onder 't kammenet En het oai dat dee 'k in proppen vergezeld van schietgebed Dat ei zeker vee eholpe wan gin mens eit het ezie Mae wanneer most ik m'n schoene zette, jammer, mae dat wist ik nie 't Begon op d'n duur in uus te stienken, moeder zei: ,,'t Is kattestront" Ik dust natuurlijk niks te zeggen en ik ieuw dan ok m'n mond Nae nog es zoeke bin z'evonde, de meêste peeën glad verdroogd Drieë were d'r alf ontbonde en mien ze toen af edröögd Aoltied mö 'k het nog wee oare a 't sinterklaastied is in 't land "Mö je nie om sukerpeeën of oai g'n aele langs de kant?" Voe mien is Sinterklaas gin feêst mï, in vuuf december 'k gin zin Wat a'k voele a 't Sinterklaas is? Dan 'k'r aoltied de pee nog in. door Emile Galon MIDDELBURG - Officier van justitie M. Overmeer werd gisteren boos op raadsman M. Dunsbergen. Zij verweet hem dat hij het DNA-on- derzoekbureau IFS in diskrediet probeerde te brengen. Het speelt in het onderzoek naar de dood van Ilonka Toth een cruciale rol. Op basis van onderzoeken door IFS meent de officier namelijk te kunnen bewijzen dat een 54-jarige Vlissinger de man is die de Toth (42) vorig jaar juli om heeft ge bracht op de Noorderbegraafplaats in Vlissingen. Afgelopen maandag, tijdens de officiële laatste dag van de rechtszaak, stelde de raadsman dat IFS niet geaccrediteerd zou zijn om zulke complexe onderzoeken uit te voeren. De rechtbank heropende gisteren onverwachts de strafzaak omdat ze nog een rechercheur wilde ho ren. De verdachte zou tijdens een verhoor namelijk naar de achter kant van zijn broeksband hebben gegrepen toen ter sprake kwam dat Toth, direct na haar dood, ver sleept zou zijn. Volgens het OM vormt dat grijpen het bewijs dat hij wist hoe ze is versleept; aan haar broeksband. Aan de binnen zijde van haar broeksband zijn na melijk DNA-delen gevonden die van hem afkomstig kunnen zijn. Volgens Dunsbergen Wees hij die plek alleen maar aan omdat de ver dachte duidelijk wilde maken waar hij haar tijdens het knuffelen - enkele uren voor haar dood - op het Van Nispenplein had aange raakt. Na dat verhoor van de recher cheur kwam de officier nog terug op de verdachtmakingen van de raadsman aan het adres van het IFS. Ze wees die met klem van de hand en zei dat ze het idee had dat de advocaat de rechtbank bewust op een verkeerd spoor probeerde te zetten. Ze liet ook documenten zien waaruit opgemaakt kan wor den dat het bureau dat soort on derzoeken mag uitvoeren. Duns bergen, op zijn buurt, citeerde uit een mail waaruit zou blijken dat het bewuste commerciële bureau nog steeds niet is geaccrediteerd. Ook herhaalde hij dat de onderzoe ken door dat bureau zelf niet deu gen. De officier zag geen enkele reden om terug te komen op haar eis van twaalf jaar cel tegen de ver dachte, die gisteren niet aanwezig was bij de heropening van zijn rechtszaak. Na een schorsing toon de de officier een inderhaast gefax te verklaring waaruit nog eens on omstotelijk zou blijken dat IFS ge accrediteerde is om specifieke DNA-onderzoeken uit te voeren. Uitspraak 18 december WOLPHAARTSDIJK - „Alles wat er nu nog in de fuiken zwemt, is mooi meegenomen", wijst Marcel van de Kreeke (foto rechts, links vader Kees) op de eerste 25 kilo die gisteren werd gelicht. Op 30 november, de dag dat het twee maanden duren de visverbod op paling afliep, heeft de GOE 5 weer fui ken uitgezet in het Veerse Meer. Van de Kreeke mikt nu zo laat in het seizoen hoofdzakelijk op bot. Volgens Jaap Geleijnse van de Federatie Beroepsvissers proberen de meeste vissers op de valreep van het seizoen nog een graantje mee te pikken. foto Willem Mieras BIGGEKERKE - Zeeland krijgt met in gang van volgende week Zuiver Zeeuws Water, via de biologische boerderij Zeeuws Hof in Biggeker- ke. Uit een bron in de grond wordt het water opgepompt en ge zuiverd. Burgemeester R. van der Zwaag van Veere krijgt volgende week vrijdag de eerste flessen over handigd. Sociale werkplaats LétE verpakt de flessen. Segeersstraat 70 4331JP Middelburg 0110 870 000 inlo@froudmary.eu www.proudmary.eu Mooi zwanger met de feestdagen Bij Proud Mary heb je keus! Van top tot teen in stijl. i Kleding, lingerie, panty's en sieraden. mode cadeau mama café Winnaar KvK startersprijs 2009 ReisnummerVLES54-16 Prijs is vaoafpHjSpp, •(^perii; bèzeftiisg) ind: retourvlucht, transfer, 7 nachten o.b.v. logies, luchthavenbelasting, brandstof- en veiligheidsheffingen. Excl. Calamiteitenfonds en eventuele vluchttoeslagen. Vertrek op diverse data in december. 0900-8482 (0,15pm) of ga naar uw ANVR-reisbureau BESTE PRIJS *)AAQ KWALITEIT £tfU7

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 73