Jeugd en Gezin in brede school Toine Poppelaars werkt dagje mee bij sloopbedrijf Sturm en Dekker 25 ÊWGZ Hoge reiskosten waterschap onder vuur Zorgverzekeraar Alle aandacht Sfeervolle keukens zaterdag 5 december 2009 De PZC volgt de ontwikkelingen bij sloopbedrijf Sturm en Dekker, met vestigingen in Oostkapelle (hoofd kantoor), Middelburg en Goes, in de rubriek Sloopwerk. Vandaag afleve ring 20, over het werkbezoek van ge deputeerde Toine Poppelaars. door Carla van de Merbel Poppelaars vroeg begin dit jaar bij de uitreiking van het boek ter gelegen heid van het vijftigjarig bestaan van Sturm en Dekker of-ie niet eens een dagje mee kon kijken in het sloopbe drijf. Dat kon, al moest-ie er wel even op wachten. Deze week was het zover. Directeur André Verheij- ke hees Poppelaars in een Sturm en Dekker-overall en gaf hem een paar werkschoenen en een helm. Er moest gewerkt worden! Poppelaars krijgt eerst uitleg op het recyclingterrein Van Sturm en Dekker in Middelburg, waar sloopafval wordt verwerkt tot her bruikbare materialen. Zo wordt van puin recyclinggranulaat ge maakt, zegt Verheijke. „Zo heet dat met een duur woord. Wij zeg gen gewoon 'hebroken puun'. Dat wordt gebruikt in funderingen." In Vlissingen moet Poppelaars toch echt zelf aan de slag. In de En gelse Wijk is Sturm en Dekker be zig met renovatiesloop: het strip pen van woningen zodat de con structie zichtbaar wordt. Poppe laars helpt mee met het verwijde ren van een plafond. Rond half één is het schafttijd. De zak met boterhammen die Verheij ke 's morgens ook voor zijn gast W Gedeputeerde Toine Poppelaars verwijdert tijdens zijn werkbezoek aan Sturm en Dekker een plafond in Vlissingen. foto Ruben Oreel heeft gesmeerd en het bakje sterke bouwvakkerskoffie worden genut- tig op de oude houten stoeltjes in het verder lege motel 't Groentje in Domburg, waar een asbestploeg van Sturm en Dekker aan het werk is. Ze zijn nog bezig met de voorbereidingen voor asbestverwij dering, maar voor de 'show' moet Poppelaars wel een asbestpak aan, een adembeschermingsmasker op en door de douchecabines. Poppelaars is onder de indruk van de veelzijdigheid van het werk, van de serieuze aanpak en van het enthousiasme van de mensen. „Ze zijn trots op hun werk." OPVOEDEN Nog twijfels over financiering door Maurits Sep VLISSINGEN - Het Vlissingse Cen trum voor jeugd en Gezin komt in de nieuwe brede school in het Mid dengebied. Later wordt ook een de pendance van dat centrum geo pend in de nieuwe brede school in Souburg-Zuid. Elke gemeente krijgt een Centrum voor Jeugd en gezin (CJG), waar ouders en kinderen terecht kun nen met vragen over opvoeden en opgroeien. Ze kunnen er ook vra gen bij wie ze moeten aankloppen voor hulp als ze de problemen zelf niet kunnen oplossen. Vlissingen wil het CJG huisvesten in de Open Wijk School De Com binatie, die in het Middengebied (Bonedijkestraat) komt. Dit com plex gaat in 2011 open. Wanneer de dependance in Oost-Souburg open kan, is nog niet bekend. Volgens B en W van Vlissingen zijn er nog wel wat onzekerheden over de financiering van het CJG. Allereerst zijn voor de bezetting van het centrum extra mensen no dig. Dat gaat per jaar 140.000 euro meer kosten dan waarop was gere kend. Ook valt de huisvesting 40.000 euro per jaar duurder uit, omdat er meer ruimte nodig is voor het consultatiebureau. Dat komt omdat het consultatiebureau aan de Rosenburglaan toch in zijn geheel verhuist naar het CJG. De kosten stijgen verder doordat de GGD de kosten voor huisves ting van de jeugdgezondheidszorg wil overdragen aan de individuele gemeenten. Vlissingen moet dus zelf gaan bepalen hoeveel consulta tiebureaus zij wil betalen. Boven dien wil de gemeente wel een de pendance van het CJG in Oost-Souburg, maar het is nog niet bekend hoe duur dat wordt. Om de kosten voor de gemeente te beperken, doet het college van B en W een beroep op alle organi saties die een plek krijgen in het CJG. Zij betalen nu ook huur voor hun huisvesting en het college wil dat zij dat geld straks ook investe ren in het nieuwe centrum. TERNEUZEN - Het kantoor van fiisic- waterschap Scheldestromen in Ter- neuzen zal geen lang leven bescho ren zijn, vreest Zeeuws-Vlaams wa terschapsbestuurder Paul Wee- maes (PvdA). De reiskosten voor personeel zijn volgens hem te hoog. Die zijn op 400.000 euro per jaar begroot. Bij een beetje finan ciële tegenwind zal het nieuwe wa terschap op de reiskosten willen korten, denkt Weemaes. Het ligt dan al snel voor de hand kantoorac tiviteiten in Middelburg te concen treren ten koste van Terneuzen, voorziet de PvdA'er. Om dit te voorkomen, diende Weemaes in de algemene vergadering van het waterschap Zeeuws-Vlaanderen een motie in, waarin hij pleitte voor een halvering van het reiskos tenbudget. Zijn motie sneuvelde. H Wordt het een prachtige moderne of een stijlvoile klassieke? XX raab X> karcher Waldammeweg 2,4338 PJ Middelburg 'www.raabkarcher.nl Laat u inspireren in onze showroom en ontvang advies op maat Tel: 0118-625055

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 69