Zorg over geld woningbouw 6 December PZC koopzondag D@ Haas van PvdA naar partij Aarden Mop 22 en 23 STADSVERNIEUWING Vlissingen maakt snel afspraken met l'Escaut over oude wijken Intratuin Koudekerke 35 almanak 21 Zaterdag 5 december 2009 Grazers op stand bestrijken nu de hele Manteling door Maurits Sep VLISSINGEN - Woningcorporatie l'Escaut maakt volgende week dins dag afspraken met de gemeente Vlissingen over sloop, nieuwbouw en renovatie van woningen in het Middengebied en rond de Grote Markt. Als die niet snel op papier worden gezet, zou Vlissingen de miljoenensubsidie van het ministe rie kunnen verliezen, vreest wet houder Piet Polderman. Vlissingen heeft van het ministerie van Volkshuisvesting geld gekre gen voor stedelijke vernieuwing. „Dat geld 'hebben we ook al. Maar het is geld voor de periode tot en met 2009. Nou zal het niet zo zijn dat het geld meteen wordt terugge haald als we dat niet voor 1 januari hebben toegewezen aan concrete plannen, maar ik wil het zekere voor het onzekere nemen." In deze crisistijden zijn er gemeen ten genoeg die wel wat extra geld kunnen gebruiken voor hun plan nen. Concurrentie om (nog) niet besteed geld valt dus niet uit te sluiten, beseft de Vlissingse wet houder van volkshuisvesting. Om haast te maken sluit Polder man dinsdag met l'Escaut een con venant en dat wordt deze maand nog voorgelegd aan de gemeente raad zodat die het kan goedkeu ren. En dan is 1 januari net ge haald. Wat er in de prestatie-af spraken staat, wil Polderman niet zeggen voordat het college er dins dag over heeft gesproken. Maar l'Escaut heeft twee maanden gele den al bekendgemaakt dat bijvoor beeld de Engelse wijk wordt Ver dund' van 307 naar 137 woningen. Kleine woningen worden samenge voegd tot grotere huizen. In de Bonedijkestraat worden huizen ge sloopt en nieuwe gebouwd. In het project Groote Markt komen voor de 88 bestaande portiekwoningen net zoveel huizen terug. „Die projecten gaan we formalise ren in contracten", beaamt Polder man. „Wij geven subsidie aan l'Es caut, er is rijksgeld en als gemeen te betalen wij voor de herinrich ting van de openbare ruimte." Polderman omschrijft de plannen als 'dé stimulans voor de stadsver nieuwing in Vlissingen van de ko mende jaren'. „Het gaat echt om verbetering van de kwaliteit van wonen." Dat betekent volgens hem wel dat de investeringen hoog zijn en steeds minder goed zijn terug te verdienen. „De onrendabele top wordt almaar groter. Op den duur kan l'Escaut dit ook niet meer zon der hulp van de overheid. Dit pro bleem heb ik donderdag nog aan gekaart bij minister Van der Laan van Volkshuisvesting, toen hij in Vlissingen was. Ik heb er goede hoop op dat Vlissingen kan mee dingen naar geld voor 40+-wijken, de oude Vogelaarwij ken, mits we met goede plannen komen." masMÊamm Geopend van 12.00 tot 17.00 uur j spectaculaire Bestel uw vuurwerk op www.intratuinvuurwerk.nl [kerstshow/ at w 1 Intratuin Koudekerke Galgeweg 5 (Provinciale weg tussen Vlissingen en Koudekerke) Tel. 0118 551 623 - donderdag en vrijdag koopavond intratuin www.intratuin.nl Bl0f laveert lenig tussen Jacques Brei en Billie Jean Tip? walcheren@pzc.nl door Maurits Sep VLISSINGEN - Bij de PvdA zijn ze hem kwijt, maar de Vlissingse poli tiek is nog niet van Henk de Haas af Op verzoek van Gerard Aarden stelt hij zich beschikbaar voor Pro gressief Ondernemend Vlissingen. „Het is zeer wel mogelijk dat Henk op plaats twee komt", zegt Aar den, die zelf lijsttrekker wordt. Nou hangt het er natuurlijk vanaf hoeveel zetels de POV wint in maart of De Haas in de gemeente raad terugkeert. Maar meer dan raadslid wordt het zeker niet, bena drukt hij. Ook niet als de POV tot de coalitie zou toetreden. „Wet houder wordt het zeker niet. Dat hoofdstuk heb ik zes jaar geleden afgesloten. Een nieuwe situatie vraagt om nieuwe mensen." Aarden en De Haas kunnen het al langer samen goed vinden. De voorman van de POV heeft de ge wezen PvdA'er een jaar geleden al gepolst of hij te verleiden was tot een overstap. „Hij zei toen niet meteen nee. Henk voelde zich al wel thuis bij onze programmapun ten", verklaart Aarden de toenade ring. Onlangs kwam Aarden weer langs. „Bij de PvdA is gebeurd wat er is gebeurd. Nu heb ik ja gezegd. Bovendien heeft hij ons geholpen na de wethouderscrisis. Dus het is ook dienst-wederdienst De Haas, slachtoffer van de ver nieuwingsdrang bij de Vlissingse PvdA, wil wel invloed hebben op het programma van de POV. „Mijn opvattingen veranderen na veertig jaar sociaal-democratie niet." Aarden is juist op zoek naar ervaren politici. „Ik wil die behou den voor de politiek. Vernieuwing zit voor mij meer in de manier van politiek bedrijven, niet in het neerzetten van nieuwe mensen." Tip? redactie@pzc.nl De twee wethouders in Terneuzen zijn oude rotten in het vak. Eerst be stuurden ze jarenlang het mooie stad je Axel, nu doen ze dat al weer een tijd in Terneuzen. Stekelige discussies deren hen niet, hun ervaring waarborgt steevast een overwinning. Moeilijke vragen? Geen probleem. Laatst stond de ene bijvoorbeeld niet met de mond vol tanden na de vraag waarom al het vervuilde Vlaamse water altijd weer via het kanaal in Terneuzen terechtkomt. Antwoord: „Dat komt door de bolling van de aarde." Over een grondaankoop: „Die grond hebben we veroverd op de Spanjaar den." De andere wethouder deze week na een verloren discussie: „Ik voel me een MOP, een manager onverkoop bare projecten." SS tfc Woningcorporatie l'Escaut is in de Slijkstraat van Vlissingen al begonnen met het slopen van oude, kleine woningen. Die moeten voor een 'kwaliteitsslag' die de corporatie samen met de gemeente wil maken, plaats maken voor grotere huizen. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65