Geen parkeerverbod trucks Stedenstunt Istanbul X 27 Fraudezaak heeft geen invloed op havenplan' Jos Schouwenaar uit protest van de lijst 4-daagse vliegreis VERTRAGING Plan voor centrale parkeerterreinen is nog niet rond Sfeervolle keukens Per persoi Laagste prijzen ook. q nooit eerder vertoond Hotel Ersu*** H m zaterdag 5 december 2009 door Rob Paardekam THOLEN - Vrachtwagens kunnen nog gewoon parkeren in de be bouwde kom van de Thoolse ker nen. Een parkeerverbod, dat op 1 januari zou ingaan, is voorlopig uit gesteld, omdat het college het alter natief nog niet rond heeft. Dat alternatief is de komst particu liere parkeerterreinen waar Thool se vrachwagenchauffeurs hun auto straks moeten parkeren. Zeven on dernemers hebben zich bij de ge meente gemeld met de medede ling dat zij op hun terrein wel ruimte zien om een vrachtwagen parkeerterrein in te richten. Zo'n terrein kan overdag gewoon wor den gebruikt door het eigen perso neel, waarna de vrachtwagens er 's avonds en 's nachts kunnen staan. De terreinen komen in Sint-Anna- land, Sint Philipsland, Stavenisse, Sint-Maartensdijk en Tholen. Daar mee liggen ze redelijk verspreid over de hele gemeente. Volgens woordvoerder Ralf Ber- kers van de gemeente Tholen on derhandelt het college momenteel nog met de betrokken onderne mers over de exacte invulling van de parkeerterreinen. De huurprijs die de vrachtwagenchauffeurs straks gaan betalen om hun voer tuig te mogen parkeren, is één van de onderwerpen waarover wordt gepraat. „Natuurlijk is die huur prijs afhankelijk van de inrichting van een terrein", zegt Berkers. „Wil je het omheinen? Komen er camera's? Dat soort dingen zijn al lemaal van invloed op de prijs." In een brief aan de chauffeurs rep te het college onlangs over een mi nimale huurprijs van 150 tot 250 euro per maand. Dat bedrag vin den veel vrachtwagenchauffeurs volstrekt onacceptabel. „Dan pra ten we over drieduizend euro per jaar die je zomaar even moet op hoesten", zegt Peter van de Velde van de chauffeurs vereniging Sint Philipsland. „Dat kan toch niet? Ie dereen heeft profijt van de vracht wagens op de weg. En dan worden we op zo'n manier gepakt." Berkers stelt echter dat over de huurprijs nog helemaal niets vast staat. Het college is nog volop in overleg met de betrokken onderne mers. „We hopen wel dat de prij zen voor de diverse terreinen straks niet teveel uiteen lopen." Het college denkt in het eerste kwartaal van volgend jaar meer duidelijkheid te kunnen geven. KINDEROPVANG OP Dagopvang 9 tot a ja at Buitenschoolse opvang 4 tot Weekenöopvang O tot 12 taai langs van maandag t/m zondag 19.00 uur www.juuRje.nl [Centrum Juultje maakt deel ulivan Stichting Ptokino Tel 0Ï15-6B6100 Locaties: jr. Elke dag een borrel KAPELLE - Jos Schouwenaar uit We- meldinge, tot gisteren lijstduwer voor Gemeentebelang in Kapelle, heeft zich van de tiende plaats la ten schrappen. Hij wil niet op één lijst staan met Peter Ganseman, die op nummer twee is gezet. „Ganseman kan dan wel een stem- menkanon zijn, maar zijn vorige raadsperioden en de tijd dat hij in het college zat, werden geken merkt door voortdurende inciden ten." Schouwenaar, die zelf zes jaar raadslid was, vreest dat de smetten die Ganseman op het bla zoen van de partij bracht, de in vloed op het bestuur van Kapelle zullen beperken als de partij weer voluit met Ganseman in zee gaat. „Hij heeft nu al dingen lopen roe pen, bijvoorbeeld over de SGP, die contraproductief zijn voor een col legiaal bestuur." Schouwenaar blijft wel lid van Gemeentebelang. THOLEN - Elke dag een borrel. „Het is de beste manier om gezond oud te worden", zegt Jacob Hage, die giste ren 103 jaar oud werd. Daarmee is de bewoner van zorgcentrum Ten Anker de oudste inwoner van de ge meente Tholen. Hage zag in 1906 het levenslicht in Sint-Maartensdijk. Daar woonde hij tot zijn 91ste. Toen werd hij in zijn woning op brute wijze overvallen, waar na hij niet meer thuis durfde te wonen. Nu is Ten Anker al twaalf jaar lang zijn thuis. Tot groot genoegen. „Ze vertroetelen me af en toe." foto Tonny Presser SINT-ANNALAND - De bouwfraude affaire, waarbij de directie van pro jectontwikkelaar Willemsen Min- derman is betrokken, heeft geen gevolgen voor de ontwikkeling van de haven in Sint-Annaland. Dat beweert de ontwikkelaar uit Capelle aan den IJssel. Volgens een woordvoerder heeft Willemsen Minderman geen enke le bemoeienis meer met bouw plannen in en rond het havenge bied. „Voor Sint-Annaland is de onderneming Suzannapolder bv opgericht, daar hebben wij al eni ge tijd niets meer mee te maken." De directie van Willemsen Min derman is betrokken bij een grote bouwfraudezaak. Het OM eist an derhalfjaar onvoorwaardelijke cel straf tegen de twee directeuren vanwege onder meer grootschalige witwaspraktijken. Met name pen sioenfondsen zouden hiervan de dupe zijn geworden. De uitspraak door de rechtbank in Haarlem volgt over een paar we ken. Naar aanleiding van deze zaak, trok de fractie van Algemeen Belang Tholen deze week aan de bel over de mogelijke consequen ties voor de Stallandse plannen. Wordt het een prachtige moderne of een stijlvolle klassieke? Laat u inspireren in onze showroom en ontvang advies op maat Waldammeweg 2,4338 PJ Middelburg Tel: 0118-625055 www.raabkarcher.nl Sfeervol hotel met een centrale ligging Aya Sofia, Blauwe Moskee,Topkapi paleis en de Bosporus op loopafstand Reisnummers: CVIS90-02 Amsterdam CVIS91-02 Brussel CVIS92-02 Düsseldorf Prijs is incl. 3 overnachtingen (2 pers bezetting) o.b.v, logies en ontbijt, irt de maanden jan. t/m mrt-, luchthavenbelasting, brandstof en veiligheidstoeslagen en transfer van luchthaven-hotel en v.v. U vliegt met Pegasus vanaf Amsterdam, Brussel of Düsseldorf rechtstreeks naar Istanbul. Exclusief calamiteitenfonds. www.oad.ni/steden 0900-8482 (0,15pm)ofga naar uw ANVR-reisbureau BESTE PRUS KWALITEIT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57