zeeland 123 'Schrappen bouwplannen is te gemakkelijk gezegd Adrie van der Maas lijsttrekker voor SCP Decemberconcert vrouwenkoor Cadans I AGU AR Fysiofit viert 15 jaar met sponsoractieweek Hoge reiskosten bij waterschap onder vuur zaterdag 5 december 2009 B Bureau Kapelle Sluit op termijn. Team J. - gaat samen met Reimerswaal in nieuw pand in Kruiningen. Teamchef: C. van Wely Voormalig bureau Kruiningen Inmiddels gesloopt. Teamchef: C. van Wely Bureau Goes Drie wijkteams: centrum/west, noord/dorpen west, zuid/oost/dorpen oost. Teamchefs: A. van Rees A. Asscheman S. van Tol Goes Kapelle In het bureau Goes zetelt ook districtschef P. Prince. Verder hebben hier de vreemdelingenpolitie en het districtelijk rechercheteam hun uitvalsbasis. Heinkenszand WISSENKERKE Adrie van der Maas, al twee ambts termijnen wethouder in het colle ge van Noord-Beveland, trekt bij de gemeenteraadsverkiezingen in maart volgend jaar de lijst voor de SGP. De Noord-Bevelandse kiesver eniging heeft Cor van de Woestij- ne op de tweede plaats gezet. Van de Woestijne zit sinds 2006 in de gemeenteraad. Zijn fractie bestaat verder uit D. van Eek, die al bij de vorige verkiezingen aangaf slechts één termijn beschikbaar te zijn. De derde plaats wordt ingenomen door A. de Bruine. Op vier en vijf staan H. Poortvliet en J. Bustraan. 'S HEER ABTSKERKE Vrouwenkoor Cadans geeft maan dag 7 december een concert in de kerk van 's Heer Abtskerke. Onder leiding van Emilia Tabachnik-Li zingt het koor, bestaand uit 36 vrou wen, algemene liederen en kerst- muziek. Elena Sajenko begeleidt het koor op de piano en zal daar naast enkele stukken spelen. Het concert begint om 20.00 uur en kost 5 euro. Uw Regionaal Jaguar Centrum BOGAEBS JAGUAR GOES ANTHONY FOKKERSTRAAT 77 4462 ES GOES T. 0113-271 817 www.bogaers-jaguar.nl HEINKENSZAND Fysiofit in Heinkenszand bestaat 15 jaar. Het centrum voor fysiothera pie, medische fitness en (sport)po- dologie houdt daarom een sponsor actie van 7 t/m 11 december. Voor elke gemaakte kilometer op car- dio-toestellen doneert Fysiofit één euro aan de Stichting Spieren voor Spieren. De deelnemer die de mees te kilometers aflegt, wint een jas. In de regio Oosterscheldebekken is de personele bezetting van de politie 150 volledige banen. Het bureau Kruiningen neemt er daarvan 16 voor zijn rekening. Naast de acht bureaus staat er in Nieuw- dorp het politietrainingscentrum, waar ook de verkeerspolitie haar uitvalsbasis heeft. Rölant Quist foto's Willem Mieras en politie Zeeland Tholen Bureau Renesse In vakantieperiodes beperkt open voor publiek. Bureau Tholen Teamchef: J. van den Hoek Kruiningen J Zierikzee Bureau Zierikzee Drie wijkteams: midden, oost en west. Onder die laatste valt ook Noord- Beveland. Teamchefs: D. Visser B. Sterenborg W. Dek door Luc Oggei KRUININGEN - Reimerswaal heeft moeite met de uitspraak van gede puteerde Harry van Waveren om de helft van de bouwplannen in Zeeland te schrappen. Dat zei wet houder Jaap Sinke deze week tij dens de raadsvergadering. Van Waveren liet een week gele- den weten dat Zeeland, gelet op f de krimp die eraan komt, drie keer zoveel huizen bouwt als nodig zijn. Daarom zou de helft moeten worden geschrapt. Volgens Sinke is dat echter te gemakkelijk gerede neerd. „Het is wel zo dat we te ma ken krijgen met krimp, maar de provincie heeft een paar jaar gele den nog gezegd: het is handig om bepaalde bouwplannen gelijk op te laten lopen, want als je het ene niet gerealiseerd krijgt, dan kun je altijd nog overstappen op het an dere. De helft van de plannen schrappen, daar hebben wij moei te mee." Voor Reimerswaal valt het nog mee, zegt Sinke, omdat de gemeen te nog geen grote stukken grond heeft aangekocht en bouwrijp ge maakt. „Maar Goes bijvoorbeeld wel. Het kan niet zo zijn dat er nu ineens een streep door plannen moet omdat het slecht gaat; we moeten niet in paniek raken." door Raymond de Frel HEINKENSZAND - Basisscholen De Wegwijzer en De Reiger in Hein kenszand hebben nog altijd geen duidelijkheid over de opknap beurt van de gevels en entrees van hun gebouwen. Een meerderheid in de Borselse ge meenteraad (PvdA, Lokale Partij Borsele en CDA) wil eerst inzicht krijgen in de onderhoudskosten die het keimwerk (het afwerken van de muren met een mineraal- verf) met zich meebrengt. Daarom gaf zij deze week nog geen ak koord voor de gevelrenovatie, die een kleine vijf ton kost. Het college van burgemeester en wethouders zag twee maanden ge leden vanuit bezuinigingsoverwe gingen nog af van de renovatie, maar kwam later op dat besluit te rug. De slechte staat van beide ge bouwen vraagt namelijk om een snelle oplossing. Het besluit wordt uitgesteld tot de volgende raadsvergadering (4 fe bruari). „Eerst hebben we een ton beschikbaar gesteld voor de op knapbeurt, toen ging het niet door en nu wordt ons nog vier ton extra gevraagd. Dat gegoochel ge tuigt niet van consistent beleid. Toch is het cruciaal om te weten hoeveel extra onderhoudskosten het keimwerk met zich mee brengt. Dat moet helder zijn, voor dat wij instemmen", aldus CDA'er Ad Schenk. De christendemocra ten vonden de PvdA en Lokale Par tij Borsele aan hun zijde. TERNEUZEN - Het kantoor van fiisie- waterschap Scheldestromen in Ter- neuzen zal geen lang leven bescho ren zijn, vreest Zeeuws-Vlaams wa terschapsbestuurder Paul Wee- maes (PvdA). De reiskosten voor personeel zijn volgens hem te hoog. Die zijn op 400.000 euro per jaar begroot. Bij een beetje financiële tegen wind zal het nieuwe waterschap op de reiskosten willen korten, denkt Weemaes. Het ligt dan al snel voor de hand kantooractivitei ten in Middelburg te concentreren ten koste van Terneuzen, voorziet de PvdA'er. Om dit te voorkomen, diende Weemaes in de algemene vergade ring van het waterschap Zeeuws- Vlaanderen een motie in, waarin hij pleitte voor een halvering van het reiskostenbudget. Weemaes' motie sneuvelde, met slechts vijf stemmen voor en liefst vijftien stemmen tegen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 53