22 zeeland Duurzaamheid voorop bij nieuw politiebureau BHHHHHHRHHHHBHMHHHHHHHHHHHHBHSi Politiebureaus in de regio Oosterscheldebekken Maria-viering in rk-kerk Hansweert zaterdag 5 december 2009 BOUW Team Reimerswaal-Kapelle betrekt nieuw pand in zomer De politie heeft acht bureaus in de regio Oosterscheldebekken. In Kruiningen krijgen de agenten een nieuw onder komen. Renesse néhoienr: Nieuwdorp Bureau Heinkensza Teamchef: J. Post door Luc Oggel KRUININGEN - De spanten van het nieuwe politiebureau in Kruinin gen staan al, maar dat weerhield de kersverse Zeeuwse korpschef Letty D emmers er gisteren niet van om het officiële startsein voor de bouw te komen geven. Zij deed dat door een met zand be dekte herinneringssteen zichtbaar te bezemen. Die wordt op een la ter moment in de muur gemet seld. Het nieuwe optrekje voor het team Reimerswaal-Kapelle, dat op dezelfde plek komt als het oude, in juli gesloopte gebouw aan Eindje de Rondte, kost 1,1 miljoen euro. Een hele investering, zeker in deze tijd. „Dit bedrag was al opgeno men in de begroting. Het vorige ge- bouw (een oude school, red.) was echt versleten en voldeed niet meer aan de eisen", zegt Dem- mers. „Je hebt als werkgever de verantwoordelijkheid om je men sen fatsoenlijk onderdak te bie den. Bovendien was het oude pand veel duurder in de exploita tie door de stookkosten." Dat is straks wel anders. Het nieu we bureau zal namelijk groten deels draaien op warmte vanuit de aarde. „Er komen vier warmte pompen in", vertelt teamchef facili taire zaken André de Munck. „Ook zal het geheel arbotechnisch aan al le eisen voldoen." Het is de bedoeling dat het nieuwe bureau volgend jaar zomer in ge bruik wordt genomen. Het wordt dan de uitvalsbasis voor de politie in oostelijk Zuid-Beveland. Tot de oplevering zijn de Kruiningse poli tiemensen her en der onderge bracht; in het gemeentehuis ('let terlijk een bureau', grapte burge meester Jan Huisman gisteren), bij de Kapelse en Thoolse collega's en in Goes. Het bureau in Kruiningen biedt straks ook onderdak aan het team van Kapelle. Een goede keus, vindt Demmers. „Door één team te vor men, wordt invulling gegeven aan het gebiedsgebonden politiewerk." Het bureau aan de Oude Bosstraat in Kapelle wordt afgestoten zodra de nieuwbouw gereed is. Daarna blijft er voor Kapellenaren een 'vei ligheidsbalie' in hun gemeente, in het gebouw van Meys Optiek. In de Oosterschelderegio zit de po litie er straks goed geoutilleerd bij, over de bureaus in Middelburg, Vlissingen en dat van de verkeers politie is korpschef Demmers be zorgder. „Arbotechnisch moet daar eigenlijk wel wat gebeuren." O video van de bouw van het bu reau op www.pzc.nl Teamchef Cees van Wely (I) en korpschef Letty Demmers onthulden, rnet behulp van een bezem een herinneringssteen. Rechts de Reimerswaalse burgemeester Jan Huisman. Wissenkerke IBT Nieuwdorp Politietrainingscentrum, haven- en milieupolitie en verkeerspolitie. Bureau Wissenkerke Vallend onder wijkteam Schouwen- Duiveland west/Noord-Beveland. Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto VIDEO Kijk naar een video over de bouw van het politiebureau in Kruiningen op www.pzc.nl/bevelanden MEEST GELEZEN 1. Man: Ik verkrachtte niet 2. De Hond Thoolse ambassadrice 3. Mondig mens als lastpak gezien TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl HANSWEERT - In de parochiekerk in Hansweert wordt dinsdagmid dag een speciale Maria-viering ge houden in verband met het feest van de Onbevlekte Ontvange nis. De dienst begint om 14.30 uur, voorganger is deken Paul Ver beek. HAAR VAN BOVEN Oiittala TEEMA STARTSET 4 platte borden 0 26 cm, 4 platte borden 0 21 cm. 4 diepe borden 0 21 cm, 4 schaaltjes 015 cm van 251,20 voor 199,00

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 52