Musea krijgen jaar respijt PZC L 6 December 1 koopzondag tooetonM, Mop REGELING Borsele kijkt verbeteringen Historisch Museum De Bevelanden nog even aan 35 Hond Roxy overleeft aanrijding Trenteweg Roompot sluit manege in wintermaanden Half miljoen euro voor nieuwe werkplaats almanak Cadeaus, knutselspullen en ander kerstwerk in de Zeelandhallen Intratuin Koudekerke grootste prijzenpot door Raymond de Frel HEINKENSZAND - Historisch Mu seum De Bevelanden in Goes en het Fruitteeltmuseum in Kapelle krijgen van de gemeente Borsele nog een jaar respijt om orde op za ken te stellen. Voldoet het bestuur en de directie volgend jaar december nog niet aan 'een aantal eisen, dan stapt Bor sele per januari 2011 alsnog uit de gemeenschappelijke regeling Mu seum Zuid- en Noord-Beveland. Zo moet de bestuursopzet dan zijn omgezet in een stichtings vorm, zodat het eenvoudiger is om subsidiegeld binnen te halen. Dat traject is inmiddels ingezet. Ook moet er samenwerking worden ge zocht met het Bevrijdingsmuseum in Nieuwdorp en de Stoomtrein Goes-Borsele. Het Borselse college wilde uit de gemeenschappelijke regeling (met Goes, Kapelle en Noord-Beveland) stappen, omdat de kosten voor het Historisch Museum en Fruitteelt museum in Kapelle jaarlijks stij gen en de musea te weinig vooruit gang boeken. Het CDA, PvdA en raadslid Berry Kooiker van de Lo kale Partij Borsele (LPB) gaven twee weken geleden al aan dat uit treding nog geen optie is. SGP/Christenunie, WD en LPB-raadslid Nico Werri dachten daar aanvankelijk anders over, maar zij sloten zich alsnog aan bij een amendement om de musea nog een jaar de kans te geven. Museumvoorzitter Joost Adriaanse verwacht dat aan de meeste voor waarden kan worden voldaan. „Wij hebben al sinds 2006 de in tentie om een stichting te vormen, maar dat traject werd opgeschort in verband met het inwerken van een nieuwe directeur. Met het Be vrijdingsmuseum zijn ook al ge sprekken gevoerd, maar dat wilde nog even wachten tot het volledig was ingericht. De Stoomtrein richt zich op een ander soort toeristen. Samenwerking, bijvoorbeeld in de vorm van arrangementen, is moge lijk. Maar of de Stoomtrein ook in de nieuwe stichting thuishoort, vraag ik mij af.". Bl0f laveert lenig tussen Jacques Brei en Billie Jean Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl ELLEWOUTSDIJK De Schotse collie Roxy is weer he lemaal de oude. De hond werd half oktober aangereden op de Trente weg in Ellewoutsdijk, maar de da der keek niet naar het dier om; de hond bleef achter in een plas bloed. Een passant belde later de dierenambulance. „Haar achterpo ten waren verpletterd, ze had een hersenschudding en was in shock. Maar na zeven weken intensieve behandeling is ze weer helemaal de oude", laat Roxy's baasje Louise Alsemgeest weten. Roxy was uit haar tuin ontsnapt. KAMPERLAND Manege De Strandhoeve aan de An- na-Frisoweg in Kamperland sluit tijdelijk de deuren. Eigenaar Room pot Recreatie hield de manege sinds de opening in 2001 ook open in de maanden dat er weinig toeris ten zijn, maar acht dat niet langer rendabel. „Het was trekken aan een dood paard", zegt directeur Da vid Elannewijk. „Er waren ook niet zoveel regionale gebruikers van de manege. We openen de deuren daarom pas weer als het toeristen seizoen begint." 'S-GRAVENPOLDER Borsele trekt een half miljoen euro uit voor een nieuwe gemeente werkplaats aan de Schoorkenszand- weg in 's-Gravenpolder. Daar kun nen straks tien werknemers van de huidige groenvoorzieningen in Kwadendamme en 's-Gravenpol- der aan de slag. De bouw begint halverwege 2010. De werkplaats aan de Burgemeester Jansenstraat in 's-Gravenpolder wijkt voor wo ningbouw. Het gebouw aan de Ker- keboomgaardstraat in Kwadendam me wordt verkocht of verhuurd. Tip? redactie@pzc.nl De twee wethouders in Terneuzen zijn rotten in het vak. Eerst bestuur den ze jarenlang het mooie stadje Axel, nu doen ze dat al weer een tijd in Terneuzen. Stekelige discussies de ren hen niet, hun ervaring waar borgt steevast een zekere overwin ning. Moeilijke vragen? Geen probleem. Laatst antwoordde de ene bijvoor beeld op een vraag waarom al dat vervuilde water vanuit Vlaanderen toch altijd weer via het kanaal in Terneuzen terechtkomt. Antwoord: „Dat komt door de bolling van de aarde." Over een grondaankoop: „Die heb ben we veroverd op de Spanjaarden." De andere wethouder deze week na een verloren discussie: „Ik voel me een MOP, een manager onverkoop bare projecten." GOES - De cadeaus die uit Spanje meekwamen zijn nog niet eens allemaal uitgepakt, of in de Zeelandhallen staan de presentjes voor onder de kerstboom alweer uitgestald. De traditionele Kerstmarkt, die gisteren begon, biedt echter niet alleen cadeaus: er zijn talloze stands die spullen aan de man brengen om je huis en je tuin hele maal in kerstsfeer te brengen. Dat hoeft niet al tijd met kant en klare artikelen, want ook in de Zeelandhallen zitten creatieve geesten die voor doen hoe je zelf originele versieringen maakt. Wie helemaal niets wil aanschaffen maar toch in een kerststemming wil komen, is tussen 70.000 lampjes, kerstbomen, sneeuw, en veel kerstmu- ziek, ook aan het goede adres, foto Willem Mieras 'jm \>y 1 BBBH v— 'j Geopend van 12.00 tot 17.00 uur j spectaculaire Bestel uw vuurwerk op www.intratuinvuurwerk.nl V kerstshow L ai Y I Intratuin Koudekerke P Galgeweg 5 (Provinciale weg tussen Vlissingen en Koudekerke) Tel. 0118 551 623 - donderdag en vrijdag koopavond intratuin www.intratuin.nl i Staatsloterij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51