J5» Hoek wil ook in wedstrijd tegen Spakenburg op de aanvall spelen Zware opdracht Zeeuwse driebanders 401 Onderwijsbijlage 2010 I J(Jrj\iL ZL (ÈjêL de Negatieve balans Bondscoach springruiters geeft clinic Wedstrijd Bruse Boys gaat niet door Lesley Kerkhove maakt rentree zaterdag 5 december 2009 KLOETINGE Tegenstander: Roda Boys (thuis). Afwezig: Mark Schuit en Erwin van der Woerdt (beiden geblesseerd). Bijzonderheden: Het hoofdveld op het Wesselopark ligt er beter bij dan vorige week. Toen werd het duel met Heerjans- dam afgelast. „We willen graag voetbal len", zegt trainer Cees Houtepen. „Het is de eerste wedstrijd van de terugron de. We zullen moeten winnen om aan sluiting te behouden." CPC VLISSINGEN Tegenstander: VVGZ (uit). Afwezig: Rafael Vulin, Wouter Vermeu- le (beiden geblesseerd) Bijzonderheden: bij WGZ werden giste ren al enkele wedstrijden afgelast. „Er wordt vanmorgen een besluit over de wedstrijd van het eerste genomen", weet GPC-trainer André Maas. „We zijn redelijk compleet en ik wil wel graag voetballen." TERNEUZENSE BOYS Tegenstander: Dinteloord (uit). Afwezig: Jules Bazelier, Evert-Jan van Op- dorp en Stefan van den Broeke (beiden geblesseerd). Bijzonderheden: Het meespelen van Jeroen van den Broeke, die afgelopen week griep had, is nog onzeker. Sjoerd Rijnhoudt is na een blessure weer be schikbaar. „Dit zijn de wedstrijden die we moeten winnen", zegt Karl Vergou wen over het duel met Dinteloord, dat eveneens in het rechterrijtje bivakkeert. „Thuis kwamen we niet verder dan 1-1, maar waren we wel de bovenliggende partij." RCS Tegenstander: WSC (thuis). Afwezig: niemand. Bijzonderheden: RCS trainde afgelopen donderdag onder moeilijke omstandig heden. „Het kunstgras stond blank", al dus trainer Michel Leonhart. De oefenmeester vindt dat RCS ver plicht is om WSC te verslaan. „Als je om de prijzen mee wilt blijven doen, moet je winnen. De opdracht is dus dui delijk." VC VLISSINGEN Tegenstander: Longa (thuis). Afwezig: Sander Goedegebure, Peter de Jong en Ronnie Cremer (allen gebles seerd). Bijzonderheden: Rüstem Sen vormt een vraagteken bij VC Vlissingen. De middenvelder kampt met een buikspier blessure. Hij kon maandag en woensdag niet trainen. Opponent Longa verloor twee weken geleden met 5-1 van koploper De Valk. Het herstel kwam vorige week in de wedstrijd tegen Unitas'30: 3-0. „Het is zeker geen makkelijke tegenstander", vindt trainer Ruud Pennings van Vlissin gen. „Longa kan aardig voetballen." door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Na twee weken zon der competitievoetbal, pikt Hoek de draad vanmiddag weer op. De Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser moet er in de topper in en tegen Spakenburg (aftrap 15.00 uur) voor zorgen dat het de opponent op afstand houdt. „Dit zijn de wed strijden waar je echt naar uit kijkt", bekent Paul Telussa. De trainer is met zijn ploeg bijna halverwege de competitie en kan tot nu toe tevreden achterom kij ken. „Tijdens de voorbereiding was het voetbal niet zoals het had moeten zijn", blikt Telussa terug. „We moesten behoorlijk wat nieu we spelers inpassen, verloren twee keer in de beker en ook de eerste competitiewedstrijd van GVW. Toen hield ik mijn hart even vast en dacht ik: wat gaat het worden?" Vanaf de tweede speeldag heeft Hoek echter geen wedstrijd meer verloren. Negen duels resulteerden in zes overwinningen en drie gelij ke spelen. Over het vertoonde spel kan Telussa in grote lijnen ook te vreden zijn. „En van verschillende kanten hebben wij te horen gekre gen dat we een soort voetbal spe len waar tegenstanders respect voor hebben. Maar het gaat nog al tijd om de punten, ook tegen Spa kenburg." Telussa wil ook vandaag zo aanval lend mogelijk spelen, zegt hij. „Als we niet verliezen, kunnen we mis schien tevreden zijn. Maar wij kun nen niet van tevoren zeggen: we gaan op een gelijkspel spelen." Een overwinning in het voetbal- bolwerk aan het IJsselmeer kan het thuisduel van volgende week met Sparta Nijkerk nóg interessan ter maken. Telussa: „Het zou zo maar kunnen dat de eerste plaats dan de inzet is. Daar moet dan haast wel veel publiek op af ko men." De oefenmeester kan vandaag op slechts één speler geen beroep doen. Joan van Belzen kampt met een rugblessure, die nader onder zocht moet worden door een spe- cialist. „Joan heeft veel pijn", weet Telussa. „Het kan zijn dat er een zenuw bekneld zit." Robin Fran- cke, doelman van het tweede elf tal, neemt de plaats van Van Bel zen in op de bank. Koen Versyp en Tim Mechelinck, die beiden hersteld zijn van blessures, spelen vandaag samen met verdediger Muhamed N'Diaye bij de reserves. Bij Spakenburg ontbreekt spits Thijs Houwing. De oud-prof kreeg afgelopen week weer last van een oogblessure die hij overhield aan een elleboogstoot, vorig jaar tegen GVW. Houwing moet nu enige tijd rust houden om het volledige zicht in zijn oog terug te krijgen. Hoek staat vandaag voor de negen tiende keer tegenover Spaken burg. De balans valt voor de Zeeuws-Vlamingen negatief uit. Van de achttien eerdere ontmoetin gen wist Hoek er namelijk slechts vier te winnen. Drie keer eindigde het duel in een gelijkspel, elf keer stapte Spaken burg als winnaar van het veld. Bij de laatste ontmoeting was dat niet het geval. Vorig seizoen kwam Hoek weliswaar op een 2-0-achterstand, maar wist het die knap ongedaan te maken. Gideon Imagbudu maakte op het kunstgras in Spakenburg vlak voor rust de aansluitingstreffer, Stijn Ma- hieu en invaller Arnold Nguekam bezorgden Spakenburg een pijnlij ke nederlaag: 2-3. Dit seizoen is Spakenburg op eigen veld nog niet bijster succesvol. Van de vijf thuisduels won het er slechts één. LRC (0-1en SDC Put ten (1-2) wonnen van 'De Blau wen'. Hoek hoopt dat vanmiddag ook te kunnen zeggen. Topscorers bij Spakenburg zijn Danny van den Meiracker en Thijs Houwing. Ze hebben vijf doelpun ten achter hun naam staan. MIDDELBURG De wedstrijd tussen Zeelandia Mid delburg en Divo gaat morgen niet door. Het duel in de vierde klasse B van het zondagvoetbal is afgelast wegens de slechte gesteldheid van het veld. Zeelandia Middelburg kwam ook vorige week niet in ac tie. Ook de ontmoetingen tussen Oostkapelle en Wieldrecht en FC Dauwendaele-Bruse Boys (zaterdag tweede klasse) gaan vandaag niet door. De velden zijn door de vele regen onbespeelbaar. NIEUW- EN SINT JOOSLAND - In Stal de Kroo in Nieuw en Sint Joosland heeft de bondscoach van de Nederland se springruiters Rob Ehrens gisteravond een clinic gege ven. De clinic stond in het teken van goed presterende, Zeeuws gefokte springpaarden. Ehrens was aanwezig op uitnodiging van de KWPN (Koninklijk Warmbloed Paardenstamboek Nederland) afdeling Zeeland. Onge veer vijftien Zeeuwse ruiters werkten aan de clinic mee. foto Izaak Verkeste mmmms?. s ge ggggggggssaa GOES Lesley Kerkhove zal bij het Zuid- West Lease-nationaal ranglijsttoer- nooi, dat eind deze maand in Goes wordt gespeeld, haar rentree ma ken in het tenniscircuit. De huidige nummer 31 van Neder land en tevens Nederlands kam pioene tot en met 18 jaar, kampte lange tijd met de ziekte van Pfeif fer. Inmiddels is ze hersteld en heeft ze de draad opgepakt. Kerkho ve is op dit moment weer volledig in training. door Joop van den Oudenhoven MIDDELBURG - Na drie weken te hebben stilgelegen, begint de eredi visie driebanden weer. De Zeeuw se teams wachten zware opdrach ten. Koploper Delta speelt thuis te gen Dekker Keukens en Verbrugge Terminals moet op bezoek bij MCR Metaalconservering in Vlaar- dingen. Delta/Fast moet het tegen Dekker Keukens doen zonder kopman Ed dy Leppens. Hij heeft verplichtin gen in Frankrijk bij het Agipi-toer- nooi. De Utrechters komen wel op volle oorlogssterkte met Eddy Mer- ckx, Jozef Philipoom, John Tijs- sens en Huub Wilkowski. Tijssens is na zijn hartproblemen weer top- fit en in topvorm. Voor Delta komt Jean Paul de Bruijn als kopman in actie. Hij treft Eddy Merckx als opponent. Peter de Backer neemt het op te gen landgenoot Philipoom, Henk Habraken stuit op Tijssens en in valler Mathieu Vlerick heeft de taak Eddy Leppens voor een keer te doen vergeten. De Belgisch kam pioen bij de jeugd staat voor een vuurdoop. Verbrugge Terminals krijgt even eens geen eenvoudige opdracht in Vlaardingen. De thuisploeg kan be schikken over Dion Nelin en Ri chard Bitalis. Dat betekent dus dat Verbrugge Terminals de borst kan natmaken. De stap van basis- naar voortgezet onderwijs belicht in de Onderwijsbijlage Woensdag 13 januari Adverteren? (076) 53122 77 WGGGNGR NieuwsMedia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 46