zeeland 127 Hoge reiskosten onder vuur Stedenstunt Istanbul X ad Watersportbedrijven samen onder één dak Watersportvisie voor Grevelingen 4-daagse vliegreis m s» Sfeervolle keukens Cadeaus, knutselspullen en ander kerstwerk Nog nooit eerder vertoond. Hotel Ersu*** REIZEN zaterdag 5 december 2009 WATERSCHAP Weemaes vreest voor toekomst kantoor in Terneuzen door Harmen van der Werf terneuzen - Het kantoor van fusie- waterschap Scheldestromen in Ter neuzen zal geen lang leven bescho ren zijn, vreest Zeeuws-Vlaams wa terschapsbestuurder Paul Wee maes (PvdA). De reiskosten voor personeel zijn volgens hem te hoog. Die zijn op 400.000 euro per jaar begroot. Bij een beetje financiële tegen wind zal het nieuwe waterschap op de reiskosten willen korten, denkt Weemaes. Het ligt dan al snel voor de hand kantooractivitei ten in Middelburg te concentreren ten koste van Terneuzen, voorziet de PvdA'er. Om dit te voorkomen, diende Weemaes in de algemene vergade ring van het waterschap Zeeuws- Vlaanderen een motie in, waarin hij pleitte voor een halvering van het reiskostenbudget. Hij deed dat niet uitsluitend omdat de afgespro ken regeling nadelig kan uitpak ken voor de waterschapsvestiging in Terneuzen. De regeling is naar zijn oordeel ook slecht voor het milieu. Alle waterschapsmedewer kers kunnen voor het woon-werk- verkeer negentien eurocent per ki lometer krijgen, wat het samen rei zen niet zal stimuleren. Conny Almekinders, dagelijks be stuurder van waterschap Zeeuws- Vlaanderen, deelde Weemaes' toe komstbeeld absoluut niet. Volgens hem is het onterecht een verband te leggen tussen het behoud van twee waterschapskantoren en het reiskostenbudget. Concentratie op één locatie had tot nog hogere reis kosten geleid, stelde Almekinders. De regeling kan niet zomaar wor den veranderd, gaf hij verder aan, want die is met de vakbonden af gesproken. Weemaes' motie sneuvelde, met slechts vijf stemmen voor en liefst vijftien stemmen tegen. Dat er ex tra bezuinigingen op het Zeeuwse waterschap afkomen, staat al wel vast. De rijksoverheid wil taken aan de waterschappen overdragen, maar niet al het bijbehorende geld leve ren. Dit gaat honderd miljoen eu ro op jaarbasis kosten, waarvan wa terschap Scheldestromen naar ver wachting 2,4 miljoen euro voor de kiezen krijgt. door Esme Soesman brouwershaven - Drie watersport- gerelateerde bedrijven onder één dak. In het rigoureus opgeknapte pand De Loods in Brouwershaven zijn Schroder Jachtservice (Roald Schroder), Faber Münker Benelux (Twan Hanse) en Bas Sails (Bas van Toor) neergestreken. Jonge ondernemers die zich bezig houden met respectievelijk het in stalleren en onderhouden van alle elektronica aan boord, de import van zeilen voor de sportieve zeiler en het vervaardigen en repareren van zeilen en aanverwante zaken zoals zeil- en tuinmeubelhoezen en tenten. De drie ondernemers werken ge scheiden, maar denken elkaar wel te kunnen versterken. „Je kunt een totaalpakketje aanbieden vanaf één plek", zegt Van Toor. Die plek is een gunstige want De Loods, ge vestigd in het pand waar ooit on der meer gemeentewerkplaats en vismijn zetelden, ligt precies tus sen passantenhaven en de Nieuwe Jachthaven in. Schroder: „Er ko men hier steeds nieuwe klanten voorbij." www.de-loods.com KINDEROPVANG OP langs van maandag t/m zondag Wordt het een prachtige moderne of een stijlvolle klassieke? Laat u inspireren in onze showroom en ontvang advies op maat Waldammeweg 2,4338 PJ Middelburg Tel: 0118-625055 www.raabkarcher.nl goes - De cadeaus die uit Spanje meekwamen zijn nog niet eens allemaal uitgepakt, of in de Zeelandhallen staan de presentjes voor onder de kerstboom alweer uitgestald. De traditionele Kerstmarkt, die gisteren be gon, biedt echter niet alleen cadeaus: er zijn talloze stands die spullen aan de man brengen om je huis en je tuin helemaal in kerstsfeer te brengen. Dat hoeft niet al tijd met kant en klare artikelen,'want ook in de Zeeland hallen zitten creatieve geesten die voordoen hoe je zelf originele versieringen maakt. foto Willem Mieras zonnemaire - Natuur- en recreatie schap Grevelingen heeft een con cept watersportvisie gemaakt, die tot februari 2010 openstaat voor inspraak. In de visie wordt onder meer inge zet op (onderzoek naar) aansluitin gen met andere wateren. Er wordt gedacht over een schutsluis in de Brouwersdam, een verbinding tus sen het Krammer-Volkerak en de Grevelingen en een vaarverbin- ding tussen Haringvliet en de Gre velingen door Goeree. Verder zijn er plannen voor nieu we en bestaande havens. De haven van Bommenede bij Zonnemaire zou bijvoorbeeld geschikter moe ten worden voor passanten en bij de Grevelingendam komt wellicht een centrum voor open zeilboten met les- en verhuurmogelijkhe- den. De visie staat vanaf maandag op www.zichtopdegrevelingen.nl. Laagste prijzen 0011. WÊÊÊkd Sfeervol hotel met een centrale ligging Aya Sofia, Blauwe Moskee, Topkapi paleis en de Bosporus op loopafstand Reisnummers: CVIS90-02 Amsterdam CVIS91-02 Brussel CVIS92-02 Düsseldorf Prijs is incl. 3 overnachtingen (2 pers. bezetting) o.b.v. logies en ontbijt, in de maanden jan. t/m mrt„ luchthavenbelasting, brandstof en veiligheidstoeslagen en transfer van luchthaven-hotel en v.v. U vliegt met Pegasus vanaf Amsterdam, Brussel of Düsseldorf rechtstreeks naar Istanbul. Exclusief calamitêitenfonds. www.oad.nl/steden 0900-8482 (0,15pm) of ga naar uw ANVR-reisbureau BESTE PRIJS 'lAAQ KWALITEIT IUU7

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 43