Glastuinders Sir lopen 221 'Weinig speelruimte in binnenstad Zierikzee' Adventsmarkt in de Nieuwe Kerk Speciaal dagje uit voor vrijwilligers Adventsproject van Nieuwerkerks koor Drie koren zingen in grote kerk Haamstede Rondje met arrenslee tijdens de kerstmarkt Black Jack Bluesband staat in Dorpstienden Muziek Mozart en Bizet in Rode Kamer Minister Klink stelt Schouws college gerust zaterdag 5 december 2009 door Melita Lanting ZIERIKZEE - In de binnenstad van Zierikzee is weinig speelruimte voor kinderen. Dat zegt Zierikzee- ënaar Tom Soeters. „Het probleem is acuut geworden nu schoolplei nen worden afgesloten met hek ken. Daar konden de kinderen nog veilig spelen." Vooral het sluiten van de pleinen in het weekend en in de vakanties zorgt er voor dat jonge binnenstadskinderen weinig plek overhouden. Soeters heeft hiervoor aandacht ge vraagd van de Schouwen-Duive- landse politiek. Hij oppert het idee dat ouders in het weekeinde en in de vakanties bij toerbeurt het hek van het plein kunnen openen en 's avonds weer sluiten. Soeters vindt gehoor bij de verschillende fracties. „Op het moment dat je een schoolplein een functie als speelplein geeft, maak je de func tie breder", constateert Wout van den Berg (WD). „Het is jammer dat schoolpleinen worden afgesloten, maar we begrij pen dat het nodig is", zegt Petri d'Anjou van de PvdA. De scholen hebben nogal wat last van vanda lisme en overlast door hangjeugd omdat er veel rotzooi achterblijft op het plein. De meeste openbare scholen gaan daarom hekken plaat sen rondom het plein. „Het is inderdaad een probleem wat meneer Soeters aankaart", zegt wethouder Gilles Houteka mer van speelbeleid. „Maar er zijn vijf prioriteitkernen aangewezen. Die kernen hebben al plannen en die zijn eerst aan de beurt om uit te voeren. Daarna kijken we naar Zierikzee." SSSSSSSBSS&^^SSSSSSS ZIERIKZEE In een in kerstsfeer gestoken Nieu we Kerk in Zierikzee wordt vrijdag n en zaterdag 12 december een ad ventsmarkt gehouden. In de kerk is een groot 'plein' ingericht waar aan alle kanten kramen staan. De markt is voor het goede doel. Onder meer Dorcas, Zonnebloem, Rode Kruis en Woord en Daad zijn present. Vrijdag van 10-21 uur, zater dag 10 tot 15 uur. OUWERKERK Het Welzijnshuis Schouwen-Duive- land trakteert haar vrijwilligers als blijk van waardering op een dagje uit. Het uitje is op donderdag 10 de cember, de Dag van de Vrijwilliger. In het watersnoodmuseum aan de weg van de Buitenlandse Pers in Ouwerkerk krijgen zij uitleg over het museum en worden vergast op een optreden van de Zeeuwse thea terschool. OUDDORP Gospelkoor Together uit Nieuwer- kerk presenteert zondag in de doopsgezinde kerk aan de Dorps tienden in Ouddorp het advents project Send the light Het betreft een afwisselend programma voor alle leeftijden. Jong en oud is wel kom. Aanvang 18.30 uur. Meest gelezen 1. Conflict bedreigt starterswoningen 2. ledereen vond hem zo'n lieve man 3. Zaak hennepkweker aangehouden TIPS: schouwen-duiveland@pzc.nl Meer regionieuw op www.pzc.nl/schouwen-duiveiand 'Landschapsarchitecten hebben van die foefjes waarmee je een gebied mooier kunt maken' Vernieuwing glastuinbouwgebied Sirjansland BURGH-HAAMSTEDE Het interkerkelijk koor Haamstede, het gemengd koor Zilt en mannen koor De Westhoekzangers zingen vrijdagavond 11 december in de her vormde kerk van Haamstede. Elk koor zingt 15 minuten. Het leerlingenorkest van de Witte van Haemstede verzorgt twee kor te optredens en Annet van der Lin den bespeelt het orgel. Het advents- concert begint om 20.00 uur. GOEDEREEDE De Stichting Promotie Kop van Goeree houdt zaterdag een kerst markt in het centrum van het stad je Goedereede. Er zijn meer dan dertig verlichte kramen. Ook wor den er kerstbomen verkocht. Ver der zijn er buitenbars en de hele middag live muziek. Liefhebbers mogen een ritje maken met de kerstman. De kerstmarkt begint om 13.00 en duurt tot 19.00 uur. OUDDORP In het café van multifunctioneel ge bouw Dorpstienden in Ouddorp speelt zaterdag 12 december de Black Jack Bluesband. De vijf efvaren muzikanten spelen vette bluesvariaties van Texas, via de Swamps naar Chicago. Het op treden van deze band, half decem ber in de Dorpstienden, is traditie geworden. Het concert begint om 21.30 uur. ZIERIKZEE Aria's van Mozart en Bizet, werken van Rossini en Brahms en gedeel tes uit My Fair Lady. Dat en meer staat zaterdag 12 december op het programma in De Rode Kamer aan het Havenpark in Zierikzee. Uitvoerenden zijn zangeressen Sas- kia Gerritsen en Nel van den Broe- ke en pianiste Natalia Pavlova. Het concert begint om 20.00 uur. En tree 15 euro, inclusief een hapje en een drankje. ZIERIKZEE - „Ik heb uw zorgen on der de aandacht gebracht van de ziekenhuizen met het verzoek hier over met u in gesprek te gaan. Ik heb inmiddels begrepen dat dit ge sprek heeft plaatsgevonden." Dat schrijft minister Ab Klink van Volksgezond in antwoord op de brandbrief afgelopen juli van B en W van Schouwen-Duiveland. Het college uit hierin zijn zorgen over de mogelijke verplaatsing van poli kliniek en dagverpleging van Zie rikzee naar Goes. Volgens Klink heeft ziekenhuisdirecteur Pieter Vierhout B en W eind mei al laten weten dat hiervan geen sprake is. Eind september lichtte Vierhout zijn plannen toe in Zierikzee. De uitbreiding van het kassengebied in Sirjansland gebeurt vooral binnen de bestaande locatie. Om het plan in het landschap te laten passen, wordt nieuw groen aangeplant langs de sloten en worden watertanks weggewerkt in verhogingen (grondsculpturen). Situatie 2008 Droppert Dropped J De Grevelingen] De Grevelingen De Grevelingen Van Noord Meercamp glastuinbouw bassin woningen sloot/waterpartij groen/aanplant wandelpad grondsculptuur met watertanks warmtebuffer Plansituatie Dropped jö De Grevelingen De Grevelingen VahDüijr Van Noord Meercamp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 38