Een paard kan toch niet 21 zeeland Eerste tussensprint van Tour 2010 wordt in Kruiningen beslecht Paranoia PZC zaterdag De krant 5 weken voor 15 euro SINTERKLAAS De Kerstman kan doen wat hij wil, Sinterklaas verdringt hij niet. Jong én oud ziet in spanning uit naar pakjesavond. Gedre ven door rotsvaste overtuiging of ouderwetse gezelligheid. zaterdag 5 december 2009 door Maikel Harte Waarom kopen men sen massaal cd's van een artiest die net is overleden? Dat gebeurde deze zomer bij Mi chael Jackson en nu weer bij de af gelopen dinsdag overleden Ram ses Shaffy. Tot die dag verkocht hij enkele tientallen cd's per dag, nu zijn het er duizenden. Zijn mensen misschien bang dat er straks niets meer te krijgen is? Wees gerust, de platenindustrie is gespecialiseerd in heruitgaves. Van Elvis Presley is tegenwoordig meer te krijgen dan toen hij nog leefde en van de Beatles zijn dit jaar nog alle twaalf albums gere- mastered uitgebracht. Dat kan dus niet de oorzaak van deze koop woede zijn. Is het een hernieuwde interesse? In de trant van: Oh Ramses Shaffy is overleden, maar daar heb ik niets van in mijn platenkast Zijn overlijden wordt breed uitgeme ten in de pers, dus zal het wel goed zijn, dus moet ik het heb ben? Is dat het? Ik weet het niet. Niets ten nadele van de artiesten hoor, integendeel. Maar als u ze COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118-43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc,nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: waicheren@pzc.n! Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088-0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/Iezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 24,30 (acceptgiro n.v.t) Kwartaal 68,35 (acceptgiro €71,35) jaar €261,75 (acceptgiro €264,75) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 68,35 per kwartaal (NA14) een vast abonnement met betaling per accept van 71,35 per kwartaal (NA14) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050, 5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 99 10 Straat Postcode Woonplaats Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig cm mes peisoonsgegevens i werkelijk zo goed vindt, had dan een paar jaar eerder die plaat ge kocht, dan hadden ze er zelf nog wat aan gehad, nu zijn het de erf genamen die er garen bij spinnen. En dat maakt het voor ons arties ten (ik reken mezelf er ook maar toe) nu juist zo beangstigend. Wij worden op deze manier dood aan trekkelijker dan levend voor onze geliefden. Mijn vrouw is naast mijn kinderen mijn erfgenaam en die zou misschien nog een aardig centje mee kunnen pikken als ik het loodje leg. De cd's van de La- maketta's vliegen dan uiteraard de deur uit, evenals de dvd's van solo-activiteiten. Ik word er vreselijk achterdochtig van. Sterker nog, ik doe geen oog meer dicht. Voortdurend hou ik mijn vrouw in de gaten. Bij thuis komst loop ik al haar zakken na en er gaat geen hap door mijn keel voordat ik mijn kinderen het zelfde heb zien eten als ik krijg voorgeschoteld. De auto laat ik staan, je weet immers maar nooit en ik kijk voortdurend achterom. Doet u mij een plezier, koop het nu al. door Comeüïeke Blok Hard gebons op de deur. Groep drie van basis school de Wilgenhof in Middelburg houdt vrij dagmorgen z'n adem in, en barst twee seconden later in gegil uit. 'Goedemorgen kinderen!', klinkt een zware stem. Sinterklaas en z'n pieten komen de klas binnen. De Zeurpiet ploft op de versierde stoel, die eigenlijk voor de Sint be stemd was. De kinderen zitten op 't puntje van hun stoel. „Sinter klaas! Sinterklaas! Zwarte Piet zit op je stoel! En hij heeft z'n voeten op tafel!" „Kijk! Ik heb een prinsessenboek gekregen!", zegt Michaela Hoog- doorn (6) glunderend. „En vanoch tend zaten er heel veel peperno ten, twee chocolaatjes, vier wine- gums en vier marsepeinpoppetjes in mijn schoen. Nu heb ik nog vijf snoepjes over." Ze propt nog wat pepernoten in haar mond, die één van haar klasgenootjes uitdeelt. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns door René Schrier ROTTERDAM - De eerste tussen sprint van de Tour de France van volgend jaar is in Kruiningen. Daarna volgen nog tussensprints in Hoogerheide en Antwerpen, maakte tourdirecteur Christian Prudhomme gisteren in Rotter dam bekend. Overigens is Hoogerheide nog niet zeker volgens oud-tourwinnaar en inwoner van dat Noord-Brabantse dorp, Jan Jansen, omdat de lokatie wel eens voor problemen zou kun nen zorgen. De etappe op zondag 4 juli van Rotterdam naar Brussel is een van de langste van de tour van volgend jaar. Prudhomme verwacht dat het een lastige wordt in verband met de wind. Langzaam maar zeker begint in Rotterdam iets van een tourkoorts te ontstaan. Prudhomme plaatste gisterochtend samen met een aan tal Nederlandse wielercoryfeeën een plaquette op een fietspad bij de Erasmusbrug. Hij vertelde elke keer weer onder de indruk te zijn van het grote aantal fietsen dat bij het Rotterdamse Centraal Station staat. Namens de gemeente Rotterdam antwoorde project-directeur Wim Hoogendoorn hem dat volgend jaar een fietsenstalling met de naam Christian Prudhomme wordt geopend. Rotterdam is van plan in de aanloop naar de tour al lerlei (fiets)activiteiten te houden. Hoogendoorn vertelde desge vraagd dat Zeeuwse gemeenten waar de Ronde van Frankrijk door heen komt ook van alles mogen or ganiseren, als ze dat maar in over leg doen met de organisatie van de Tour de France: „Commercieel ge bruik maken van het logo van de tour mag niet, maar overheden mogen wat meer." De provincies Noord-Brabant, Zeeland en Zuid-Holland hebben overleg over het wielerevenement. „Sinterklaas komt morgen bij ons thuis. We gaan eerst wokken in een restaurant. Als wij weg zijn, dan komt hij de cadeau tjes brengen. Dat was de vorige keer ook zo. Toen had den de pieten alle keukenkastjes open laten staan." Hoe de Sint weet wanneer zij dan in het restaurant zit? Michaela haalt haar schouders op. „Mis schien kijkt hij wel door het raampje bij het restaurant." Ze fronst. „Weet je wat ik nou zo gek vind? Ze zeggen dat het paard van Sinterklaas over het dak loopt. Maar dat kunnen paar den toch helemaal niet? Sinter klaas komt door de voordeur ons huis naar binnen. Hij heeft name lijk van alle hui zen sleutels. An ders kan hij na tuurlijk niet bin nen komen! Ik heb een make-up pop gevraagd, en een cd. Sinter klaas is liefj om dat hij allemaal cadeautjes geeft. Eén keer heb ik zelfs een roze step gekregen. Mijn vader en moeder geven niet zo veel ca deautjes." Ze komt iets dichter bij en fluistert: „Dat is een beet je te duur voor ze." Chris Carpentier (6) is in zijn blauw-zwarte zwar- tepietepak en zwarte pruik naar school gekomen. „Die heb ik vorig jaar van Sinterklaas gekregen", ver telt hij trots. „Dit jaar had ik K'nex Michaela Hoogdoorn (6): „Weet je wat ik nou zo gek vind? Ze zeggen dat het paard van Sinterklaas over het dak loopt. Maar dat kunnen paar den toch helemaal niet?" Sinterklaas in de klas bij groep drie van basisschool De Wilgenhof in Middelburg. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 2