Meer invloed werk politie GEZONDH Kluchtig blijspel voor groot publiek Inghelosenberghe houdt grote kerstmarkt echt kerstsfeer proeven" LUISTEREN Pleidooi deel raad Terneuzen zaterdag 5 december 2009 door Frank van Cooten TERNEUZEN - Om de wensen en verlangens van de bevolking in het politiewerk beter tot uiting te la ten komen, wil de gemeenteraad van Terneuzen meer invloed krij gen op het lokale politiebeleid. Henk Siersema (CDA) kaartte dit donderdagavond aan in de verga dering van de raadscommissie be stuur en middelen. Hij voelt zich in zijn betoog gesterkt door de in troductie deze week van acht wijk agenten in Zeeland. „Het betekent dat hiermee deels in vulling wordt gegeven aan een gro te wens van een meerderheid van de Terneuzense bevolking met be trekking tot hun gevoel van veilig heid. Het betekent ook dat het po litiebeleid dus wel aan verandering onderhevig kan zijn op de wens van de bevolking." Siersema vraagt het college voor afgaand aan het overleg met de po litie op 16 december, hiervan ge wag te maken bij de verantwoorde lijke beleidsmakers. „Het wordt tijd dat een zwaardere stem wordt toebedeeld aan het ge meentebestuur." Volgens wethouder Co van Schaik zal meer gemeentelijke invloed op het politiebeleid zeker gebeuren. „Plat gezegd heeft de politie door de aanstelling van de wijkagenten eindelijk naar ons geluisterd." Piet Hamelink (SGP) vindt het be langrijk er zeer goed op te letten hoe de wijkagenten nieuwe stijl in vulling geven aan hun functie. Een deel van de raadscommissie plaatste gisteren vraagtekens bij de deelname van Terneuzen aan het Regionaal Informatie- en Experti se Centrum (RIEC). Doel van deze instelling is gemeen ten te ondersteunen en te facilite- ren voor een betere bestuurlijke aanpak van georganiseerde crimi naliteit. De bijdrage van Terneu zen bedraagt tot 2011 jaarlijks ruim veertien mille. Een deel van de commissie vroeg zich af wat de meerwaarde is van deze instelling, door Siersema al getypeerd als 'de geboorte van een bestuurlijke CIA'. Volgens Van Schaik leefde deze gevoelens ook binnen het college. „Toch willen we meedoen om niet het imago te krijgen dat Terneuzen geen hoge prioriteit stelt aan het oplossen van zware criminaliteit." Kok Freek Vet klopt de slagroom in nieuwe productie Culinaire Catastrofe van 't Spektakel in Axel. foto Peter Nicolai door Marjon Sarneel Toneelgroep 't Spektakel uit Axel wil dit seizoen vooral een leuk stuk op de plan ken zetten. Een blijspel, want ie dereen weet, daarmee krijg je de zaal vol. Culinaire Catastrofe is vol gens regisseur Theda Traas een 'mix van elkaar razensnel opvol gende scènes, die over elkaar heen buitelen'. In het begin lijkt het een simpel blijspel: Erna de Kroon wil van een voormalige snackbar een klas serestaurant maken. Zij heeft niet alleen lastig personeel, maar er ver schijnen steeds meer mensen van wie je aanvoelt: dit gaat helemaal mis. Het tempo wordt gaandeweg steeds verder opgeschroefd, je valt van het ene hilarische moment in het andere. Theda Traas heeft in afgelopen veertig repetitieweken slapeloze nachten gehad. „Ik heb wat work shops op regiegebied gedaan, maar dat is iets anders dan voor elf spe lers staan die op aanwijzingen wachten. Ik ben geen regisseur die de spelers voordoet hoe het moet. Zij waren dat blijkbaar gewend. Ik nodig spelers uit om te laten zien wat zij in huis hebben. Daarbij geef ik ze vertrouwen dat ze het kunnen." Dat heeft volgens Theda goed uitgepakt. En inmiddels weet ze Corrie de Feyter naast zich als regie-assisstente. Regisseur Traas is onder de indruk van het talent van de vaste kern en vol lof over de inzet en groei van de vier jonge debutanten. Culinaire Catastrofe, een klucht van Mart Moors, toneelgroep 't Spektakel, 12, 18 en 19 december, 20.00 uur, De Hal- Ie, Axel. Kaartverkoop via.www.toneelt- spektakel.nl SINT-JANSTEEN - Basisschool Inghe losenberghe houdt woensdag 16 december in samenwerking met de peuterspeelzaal en de buiten schoolse opvang een kerstmarkt. Vanaf 16.30 tot 20.00 uur kunnen bezoekers in kraampjes op de speelplaats en in de klassen kerst werkstukjes van kinderen kopen. Met kerstbomenlampjes, kaarsjes en een sneeuwkanon wordt sfeer gecreëerd. De oudste leerlingen zorgen voor kerstklanken. De be zoekers kunnen deelnemen aan spelletjes, een loterij en zich te goed doen aan een oliebol, brood je worst door ouders gebakken lekkernijen en een drankje. Donderdag 10 en vrijdag 11 december van 17.00 tot 22.00 uur. Met een drankje en een hapje en een demonstratie van feest-make up van "Natuurlijk mooi". Nassaustraat 18, 4515 AM IJzendijke Telefoon 0117 30 19 29

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27