Toekomst van Hulst: Parkeren Terneuzen goedkoper dan elders 22 Mop Rolluiken JAGUAR ÖWlMIl Hekken op dijk mogen weg van provincie Licht- en Hoopfeest met een lichtstoet Optreden balletschool in Scheldetheater Dubbel portret van Graafian gemaakt almanak Tip? redactie@pzc.nl warmte binnen kou buiten zaterdag 5 december 2009 EÜ— Uw Regionaal Jaguar Centrum BOGAERS JAGUAR GOES ANTHONY FOKKERSTRAAT 77 4462 ES GOES T. 0113 - 271 817 wvm.bogaers-jaguar.nl www.hetslotenhuis.nl Nieuwstraat 3", Groede 0117 - 37 25 84 „We zijn namelijk nog lang niet uit de economische crisis. Integendeel, die begint pas. Het wordt nog veel erger." Luk Sponselee door Frank van Cooten terneuzen - Ondanks de verho ging met een dubbeltje is het be taald parkeren in Terneuzen nog steeds goedkoper dan in Goes, Middelburg en Vlissingen. Het uur tarief stijgt volgend jaar van een euro naar 1,10 euro. Het parkeren in Terneuzen is niet alleen goedkoper, maar ook nog eens comfortabeler dan in de drie andere grotere Zeeuwse steden, zei wethouder Co van Schaik don derdagavond in de vergadering van de raadscommissie bestuur en middelen. „Als ik mijn auto op het Damplein in Middelburg parkeer, breek ik mijn benen over de bestra ting. Daarnaast zijn de parkeer plaatsen in het Middelburgse cen trum ook nog een schots en scheef" Van Schaik reageerde op Cor Leunis (Christenunie), die voorzichtig wil zijn met het tel kens verhogen van parkeertarie ven. De commissie adviseert overi gens positief over de stijging. OSSENISSE De omstreden hekken waarmee de len van de dijk bij Ossenisse zijn af gesloten, mogen weg. Gedeputeer de Staten hebben dit deze week be sloten. Waterschap Zeeuws-Vlaan- deren wacht nog op de officiële be vestiging. De hekken worden vol gens planning dinsdagochtend in alle vroegte verwijderd. SINT-JANSTEEN - Sint-Jansteen luidt donderdag 10 december de kerstperiode in met het Licht - en Hoopfeest. Om 19.00 uur vertrekt vanaf het Martje van- Wardje een lichtstoet. De kinderen lopen mee met zelfgemaakte licht jes, zingen kerstliedjes en krijgen chocolademelk en snoep. TERNEUZEN De leerlingen van Balletschool Li- lianne Butler treden volgende week drie keer op in het Terneu- zense Scheldetheater. Op vrijdag 11 en zaterdag 12 december (vanaf 19.30 uur) en zondag 13 december (vanaf 14 uur) voeren de dansers het spannende verhaal Mystery Dream op. WESTDORPE In de collage deze week in de krant over de kunstwerken van Graaf Jan in Westdorpe is per abuis het werk van Tony Dielen uit Overslag niet meegenomen. Hij heeft een dubbel portret gemaakt. De presentatie van de zes werken is dinsdag vanaf 19.30 uur in de Baeckermat. De twee wethouders in Terneuzen zijn oude rotten in het vak. Eerst be stuurden ze jarenlang het mooie stad je Axel, nu doen ze dat al weer een tijd in Terneuzen. Stekelige discussies deren hen niet, hun ervaring waar borgt steevast een overwinning. Moeilijke vragen? Geen probleem. Laatst stond de ene bijvoorbeeld niet met de mond vol tanden na de vraag waarom al het vervuiTde Vlaamse water altijd weer via het kanaal in Terneuzen terechtkomt. Antwoord: „Dat komt door de bolling van de aarde." Over een grondaankoop: „Die grond hebben we veroverd op de Spanjaarden." De andere wethou der deze week, na een verloren discus sie: „Ik voel me een MOP, een mana ger onverkoopbare projecten." Kom eens langs in onze vernieuwde showroom en vraag een vrijblijvende prijsofferteI Noens BV 80 jaar ervaring in Zeeuws-Vlaanderen. Meekrafiwey 26 Axel T 0115 56 22 38 www.noens.nl èeitaafant Het voormalige Reynaertshof aan de belangrijkste entree tot de binnenstad van Hulst bepaalt het beeld van de be zoeker aan de vestingstad. foto Peter Nicolai Ook Terneuzen en Hulst moeten ophouden met bouwen. Zie www.pzc.nl/ zeeuws-vlaanderen UW reacties: 649 Bomenkap in Zeeuws- Vlaanderen is te massaal oneens 10%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 24