meningen 17 dvzC* DVZ wi 'Vergul Stethosc 2009' brieven zaterdag 5 december 2009 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Kluun Wat bezielt mensen om als 'gezel lig avondje uit' naar Kluuns komt een vrouw bij de dokter te gaan? De ellende of de seks? Iedereen die de ziekte en het hele proces van na- i bij heeft meegemaakt (of mee maakt) weet dat dit bepaald niet 1 vermakelijk is. Of past dit weer in de eigentijdse hang naar reality shows die blijkbaar niet confronte- Irend genoeg kunnen zijn Het zwelgen in andermans misère. Voor mij is Kluun een hufter pur sang die nota bene over het graf van zijn vrouw nog even wil bin nenlopen. Een klap in het gezicht van alle mannen die met zorg en toewijding proberen om er nog iets van te maken. Joop Offerman Leeuwenlaan 15, Terneuzen Bromfietsrijbewijs In-de afgelopen jaren heeft elke zichzelf respecterende minister ven Verkeer en Waterstaat beslui ten genomen die of volledig mis lukt zijn of met jaren vertraging (min of meer) in gebruik zijn geno men. Wat voorbeelden: De spits- strook op de Ai, mislukt, de Betu welijn, vele malen duurder en nu min of meer in gebruik. De HSL, een (heel duur) lachertje, die heel misschien als het weer en als alle andere factoren mee willen wer- icen, wellicht ooit nog eens gaat rij- den. De verlenging van de A4, wordt al 40 jaar over gesproken. Verdieping van de Westerschelde met als gevolg polders onder water metten, ook een blunder. Nu is de luidige minister helemaal weg van le kilometerheffing, deze dromer ziet niet eens kans om het brom- iets rijbewijs van de grond te krij gen. Laat staan zo een ingewikkeld lysteem als de kilometerheffing. W. Fakkeldij Marktplein 1a, Biezelinge Ritueel slachten Met afschuw las ik het bericht over et offerfeest (krant, 28 nov.). Ik be- rijp niet dat ritueel slachten in Ne erland toegestaan wordt. Ik moest bij dit bericht ook denken San een eerdere foto over een slachtpartij in Nepal. Ik dacht dat dat land meer ontwikkeld zou zijn, maar kennelijk leeft men daar nog in de middeleeuwen. Ik vind dat ri tueel slachten in strijd is met de Nederlandse openbare orde; het is middeleeuws, onbeschaafd en to taal niet van deze tijd in Neder land. Als het al bij de wet is toege staan, moet die wet zo gauw moge lijk worden afgeschaft. We staan in Nederland bijvoorbeeld toch ook 1 iet toe dat men met meer dan en man of vrouw getrouwd is." S.P. Smits Deken Tomaslaan 32, 's-Heerenhoek 'mlevard 2 f et idee van de gemeente Vlissin- gen om de boulevard in de zomer geheel te sluiten vinden wij een prima idee! Dat er in de krant staat dat de horeca dit niet ziet zitten is, staat haaks op onze mening! Het is (zeker in de zomer) één groot ra ce-circuit en onder andere onze medewerkers zijn hun leven niet zeker bij het oversteken. Wil je een succes van een badplaats maken dan kun je met de auto de stad in komen, maar niet op de boulevard. Achterhaald en echt niet meer van deze tijd. Neem Knokke, is het er minder druk? Nee, het trekt juist (meer) mensen. Het is heerlijk om te genieten van zee, strand en meer. Als de mensen uit de auto zijn kun je als ondernemer juist wat verdienen, niet als ze rondrij den. Juist kansen voor de horeca! Plaats slagbomen (voor bewoners en bestemmingsverkeer)! Restaurant Waterfront (Pedro en Arlefte Ventevoge!) Boulevard Bankert 108a, Vlissingen Ontpoldering 'Verdieping toch nog onzeker', lees ik in de krant van 3 december. Ik vraag mij af wat die Belgische zand zuiger dan hele dagen aan het doen is op de Westerschelde. Ze ker aan het oefenen alvast! Mis schien kan minister Verburg ons uitleggen wat hij tussen die verdie pingen door toch wel aan het doen is, of weet ze dat zelf ook niet? J. Koeman Polderweg 5, Kruiningen Ontpoldering 2 Het is toch wel erg doorzichtig waarom Koppejan als woordvoer der voor het CDA bij echt Zeeuw se zaken als ontpoldering het woord laat voeren door een vervan ger. Hij staat immers te trappelen om Poppelaars op te volgen en wil zich nog niet verder onmogelijk maken in het Zeeuwse om dit doel te kunnen bereiken. Jaap den Hollander Deltaweg 17, Haamstede Bouwprojecten 3 Gedeputeerde Van Waveren vindt dat gemeenten voorzichtig moeten omspringen met bouwprojecten, daar heeft hij gelijk in. Wethou ders Albert de Vries en Piet Polder man pleiten voor één gemeente Vlissburg of Middelingen. Prak tisch gezien waarschijnlijk wel no dig, in theorie niet haalbaar. Toch wil ik graag beiden oproepen om over deze oplossing na te denken. In Vlissingen wacht een uitgestrekt gebied nabij het treinstation op ontwikkeling. In Middelburg wenst zowat de gehele bevolking dat van het Molenwatergebied een stadspark wordt gemaakt. En Wal cheren schreeuwt om een nieuwe schouwburg dat aan de eisen van deze tijd voldoet. Bouw in Vlissin gen een mooi groot modern thea ter dat voor treinreizigers op loopafstand bereikbaar is. Het Scheldekwartier leent zich daar uit stekend voor, een unieke plek voor een theater aan het water. En reali seer een magisch openluchttheater in het nieuwe stadspark van Mid delburg. De exploitatie kan dan af gestemd worden op de seizoenen maar is in handen van één organi satie. Samenwerken in de grootste zin van het woord. Bo van Scheyen Paauwenburgweg 19, Vlissingen Jodiumpillen Klopt het dat jodiumtabletten uit sluitend helpen tegen schildklier kanker na een calamiteit in een kerncentrale, maar niet tegen alle andere vormen van kanker? Deze vraag loopt via de Kerncentrale Borssele naar de gemeente Borsele naar de GGD. We krijgen geen di rect antwoord: men gaat het uitzoe ken. Typerend is dat dit pillenproject op duikt op het moment van een mo gelijke overplaatsing van de Petten- se hogefluxreactor naar Borssele en actuele plannen voor een tweede kerncentrale. Wil iemand de bevol king angst aanjagen om politiek te activeren tegen kernenergie? Laten gemeenten zich voor een politiek karretje spannen? Burgemeester Schouwenaar van Middelburg is blijkbaar de enige die dat doorziet en het project uitstelt. Hopelijk vult mijn krant snel de informatie- lacune op, die de overheden veron achtzamen. Hans Pollemans Singel 10, Biervliet DVZ is uitgeroepen tot meest gewaardeerde zorgverzekeraar. Dit blijkt uit onderzoek naar kwaliteit en service van de zorgverzekeraars. DVZ voert de ranglijst aan en is daarmee de winnaar van de Vergulde Stethoscoop 20097 Deze prijs wordt jaarlijks door de Consumentenbond toegekend aan de zorgverzekeraar die het best luistert naar de wens van de klant. Daar wilt u meer over weten? Bel ons gerust: 071 3652802 of kijk op dvz.nl in principe de beste zorgverzekeraar van Nederland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 17