Bloemen van 2010 Behang wordt kunst binnen buiten Voorgaande jaren wisten bloemisten en consu menten al aan het einde van het jaar precies wat de trends van volgend jaar zouden zijn. Dat is tegenwoor dig anders. Bloemenbureau Holland voorspel de aan het begin van elk jaar de bloemenmode. Dat deed het sa men met een trendwatcher, die op basis van de tijdgeest en maat schappelijke ontwikkelingen een voorspelling maakte. „Hiervan zijn we sinds dit jaar afgestapt", zegt Francine van Wijk van Bloemen bureau Holland. „We zijn op een nieuwe manier naar bloemen gaan kijken. Niet langer als mooie dingen die in een trend passen, maar als overbrenger van emotie." Vandaar dat het Bloemenbureau na zeven jaar 'Gek op bloemen' be gin november de campagne 'Mooi wat bloemen doen' lanceerde. „Bloemen geven geluk en zorgen voor een goed gevoel", vat Van Wijk de boodschap van de cam pagne samen. „Ze maken blij of ontroeren, zijn verrassend of ver leidelijk. Bloemen zorgen in ieder geval voor mooie momenten die je met iedereen wilt delen." Om te ontdekken wat consumen ten van bloemen vinden, inter viewde het Bloemenbureau on langs consumenten in bloemen winkels in Parijs, Düsseldorf Lon den en Leiden. Komend jaar kan de consument bloemencampagnes verwachten die gekoppeld zijn aan emoties. „Maar je kunt natuurlijk nog wel trends ontdekken. Kijk in woonbladen om te zien wat er in de interieurwereld in is, op deze trends kun je bloemen en planten aanpassen", raadt Van Wijk aan. Het Internationaal Bloembollen Centrum (IBC) blijft wél vasthou den aan jaartrends. Zo is nu al be kend wat de interieurtrends voor 2010 zijn in combinatie met lente- bloeiers. „Wij kijken naar voorspel lingen van trendwatchers. Aan de hand daarvan maken we een selec tie van de nieuwe trends. Die ver talen we naar de consument", zegt Simone Visser van het IBC. Men sen hoeven volgens haar niet bang te zijn trends te missen. „Oubolli ge bloemen bestaan sowieso niet. Je past ze aan je interieur aan." Hoewel de trends altijd aan het be gin van het jaar worden vastge- zaterdag 5 december 2009 Wat bloeit er in 2010 in de Nederlandse huiskamer? De bloementrend voor komend jaar is anders dan normaal: bloemen zijn dan 'emotie'. Maar natuurlijk passen we onze bloemen ook nog gewoon aan het interieur aan. door Suzanne Dijkstra steld, vindt Visser niet dat deze scheidslijn altijd zo duidelijk is waar te nemen. „Een trend stopt niet met de jaarwisseling. De nieu we stijltrend voor 2010, 'Odd Ro mance', is een voortzetting van de mode van vorig jaar waarbij ook al oude materialen werden herge bruikt. Maar we leven wel in een andere tijd dan tien jaar geleden, dus over de lange termijn zie je wel duidelijke ontwikkelingen." Het Internationaal Bloembollen Centrum selecteerde onlangs voor 2010 vier stylingtrends: 'Bohe mian Thoughts', voor warme en bontgekleurde interieurs, waarin bloemen worden gecombineerd met ambachtelijk ogende materia len zoals breisels, geborduurde stof fen en bont behang. 'Bright Mood' is voor strakke, moderne interi eurs, waarin een natuurlijk effect centraal staat. Hierin worden lente- bloeiers in glazen vazen gezet, zo dat de bolletjes goed zichtbaar blij ven. Daarnaast koos het Bloembol len Centrum het al genoemde 'Odd Romance', dat past in een stijlvol klassiek interieur. Kenmer ken hiervan zijn zachte pasteltin ten, luxe materialen en rijk uitge werkte producten met ruches, kant en houtsnijwerk. Tot slot 'Warm Desire', dat past in een na tuurlijk interieur met donkere ma terialen. Kies voor robuuste vazen met een natuurlijke uitstraling met daarin tulpen in één kleur en verschillende bloemvormen voor een spannend effect. Hoewel het paradoxaal klinkt, du ren trends in bloembollenland be hoorlijk lang. Reden daarvoor is dat de ontwikkeling van nieuwe bloemen veel tijd kost. „Het duurt jaren voordat een nieuwe bloem volop verkrijgbaar is. Een nieuwe bol is pas na een jaar of twintig overal te koop", legt Visser uit. „Van de onlangs gelanceerde don kere tulp van Ayaan Hirshi Ali zijn volgend jaar bijvoorbeeld maar vijf honderd bollen beschikbaar. Maar mensen hebben al wel gezien dat donkere bloemen in zijn." www.bloembollencentrum.nl www.flowercouncil.nl www.mooiwatbloemendoen.nl Reageren? redactie.wonen@wegener.nl De vier styiingt'ends die het intematit onderscheidt, sluiten aan bij verschillende

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 119