io zaterdag 5 december 2009 reageren? nieuwsredactie@wegener.nl ordt het WK een succes? Nadat de Fifa het toernooi aan Zuid-Afrika toewees, was de bevolking vol ver- Dit zou het land bijeen toeristen lokken en voor van wegen, spoorba- infrastruc- tuur zorgen! Het enthousiasme van de Zuid-Afrikanen wordt inmiddels flink op de proef gesteld. Want ze vinden het niet leuk dat scholen straks een maand lang dicht moe ten omdat alle schoolbussen bij de stadions nodig zijn voor suppor- tersvervoer. Tekorten aan fruit, groenten, kip en rundvlees wor den gevreesd: Zuid-Afrika is niet berekend op de toeloop van een half miljoen westerlingen die graag lekker en vers willen eten. Maar waar hebben we eerder van deze problemen gehoord? luist, al le landen die een WK organiseer den knepen 'm in de voorberei dingsfase. En kwamen uiteindelijk altijd goed voor de dag. Het zal ook Zuid-Afrika wel luk ken. Ja, het is er dan winter, maar op koude nachten en een buitje na, zal het weer er prettig zijn. Ze ker in het subtropische Durban, ook op de Kaap, én wie weet in Bloemfontein. De bevolking is har telijk, vriendelijk en geduldig. AUe enge verhalen over criminali teit zullen blijken mee te vallen: vergeet niet dat ruim 80 procent van de misdaad in de townships plaatsvindt. Daarbij zal de politie volop in touw zijn, en een enorm leger aan particuliere beveiligers. En dan de negen speelsteden: het multiraciale Durban, het exotische Nelspruit, natuurlijk Kaapstad en Johannesburg, platinastad Rusten burg, voetbalmaf Bloemfontein, hoofdstad Pretoria, zwart Polokwa- ne en kustplaats Port Elizabeth. Al le negen zijn ze op hun eigen ma nier de moeite van het bekijken waard.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 10