buitenland 17 adem inhouden hebben eigen publiek Al vijfduizend extra militairen Isaf Doodvonnis Noren in Congo bevestigd Rottende dieren bedreigen water Belgische gevangenen komen naar Tilburg 'Brittan planden invasie Irak in 2002' Stasiverslagen in 37 delen gepubliceerd Kroes wil af van info-sms'jes bij grens Mededelingen van het waterschap vrijdag 4 december 2009 tische voorman en Berlusconi was al uiterst gespannen, maar is nu volledig kapot. „Ik wil hem niet meer zien", zei Berlusconi, en gis teren deed zijn eigen krant, II Gior- nale, daar nog een schep bovenop. Fini wordt een duivel genoemd, een ondankbare verrader, 'die de man besmeurt zonder wie hij nie mand was gebleven'. Berlusconi wil van Fini af, maar die geeft geen krimp. De Kamervoorzitter zegt nog wel te geloven dat Berlusconi geen za ken doet met de maffia, maar ook dat magistraten hun onderzoek moeten doen en onafhankelijk moeien blijven. Zoals het afgelopen jaar steeds weer gebeurde, presenteert Fini zich als de wijze staatsman, het al ternatief voor de schreeuwende po pulist. Hij werd zo het lievelingetje van links. Berlusconi speelt nu met het idee van vervroegde ver kiezingen. Hij ziet het als de enige manier om met iedereen af te reke nen en zich weer als onbetwiste koning te laten kronen. Maart 2010 wordt genoemd als ver- kiezingsmaand. De opdracht die ie dereen van Berlusconi heeft gekre gen'is Fini isoleren. Alle wapens zijn toegestaan. De krant 11 Giorna- le kan eindelijk het naar eigen zeg gen 'hete dossier' publiceren waar uit zou blijken dat ook Fini naar de hoeren gaat. derstrepen in het door oorlog ver scheurde land, waren veel hoogwaar digheidsbekleders van de partij. De aanslag werd gepleegd door een man vermomd in vrouwenkleding, dev in harde bewoordingen weten dat hij flinke maatregelen zal ne men om bijvoorbeeld drugsversla ving aan te pakken. Of de georgani seerde misdaad, de bureaucratie, de kwakkelende infrastructuur of geschiedsvervalsing. De grote plannen van Medvedev staan haaks op de uitvoerende be sluiten en harde taal van premier Poetin. Terwijl Medvedev vorige week 'Verenigd Rusland' de oren kwam wassen, loofde Poetin de al machtige partij als het vehikel voor vooruitgang. Die tegenspraak is slechts schijn, weet Maksim Troe- doljoebov, columnist bij de Russi sche zakenkrant Vedemosti. In een opiniestuk legde hij vorige week uit dat premier Poetin en president KINSHASA Een militaire rechtbank in de Con golese stad Kisangani heeft giste ren de doodvonnissen van twee Noren bevestigd. De twee ex-mili- tairen werden in mei ter dood ver oordeeld wegens moord op hun chauffeur, poging tot moord op een getuige en spionage omdat ze over vervalste militaire identiteits bewijzen beschikten. Het motief voor hun daad is niet bekend. SYDNEY Duizenden stoffelijke overschotten van dromedarissen bedreigen de drinkwatervoorziening van aborigi nals, de oorspronkelijke bewoners van Australië. Door de extreme droogte sterven veel dieren op plaatsen waar ze normaal gespro ken water kunnen vinden. Zodra het gaat regenen, vullen die plek ken zich weer met water, dat be smet raakt door het rottende vlees. BRUSSEL De Belgische Senaat heeft gisteren ingestemd met de tijdelijke onder brenging van gevangenen in Neder land. Een duidelijke meerderheid van de senatoren ging akkoord met het verdrag met Nederland voor de overbrenging van vijfhonderd gedetineerden naar de gevangenis van Tilburg van begin volgend jaar tot eind 2012. België kampt met een tekort aan cellen. LONDEN De Britse militaire leiding begon al in 2002, na een ontmoeting tussen de Amerikaanse oud-president Bush en de Britse ex-premier Blair, met de planning voor een eventue le inval in Irak. Dat zei admiraal Mi chael Boyce, destijds chef defensie staf, gisteren tijdens een onder zoek naar de aanloop van de oor log. Het parlement stemde pas een jaar later in met de operatie. BERLIJN De verslagen over mogelijke politie ke tegenstanders die het ministerie voor Staatsveiligheid (Stasi) naar de leiders in de communistische DDR stuurde, zullen in boekvorm verschijnen.Elk deel heeft betrek king op één jaar (1953-1989). Het eerste boek beslaat 1976: predikant Oskar Brüsewitz stak zichzelf in brand en de kritische zanger Wolf Biermann werd het land uitgezet. BRUSSEL Eurocommissaris Neelie Kroes wil dat gsm-bezitters niet langer onge vraagd info-sms'jes krijgen telkens als ze de grens overgaan. Heel wat gsm-bezitters ergeren zich aan die sms'jes over tarieven. „Als ik de steun van het Europees Parlement krijg zal dat een van mijn eersté voorstellen zijn: je zou ergens moe ten kunnen aanklikken dat je die informatie wel weet", aldus Kroes. BRUSSEL - Ongeveer twintig lan den hebben troepenversterkingen toegezegd voor de Navo-operatie Isaf in Afghanistan. De beloftes volgen op de aankondiging van de Amerikaanse president Barack Obama dertigduizend extra militai ren te sturen. De niet-Amerikaanse versterkin gen tellen inmiddels meer dan vijf duizend militairen. Dat heeft de woordvoerder van secretaris-gene raal Anders Fogh Rasmussen van de Navo gisteren gemeld voor aan vang van Navo-beraad in Brussel. Onder de landen die in 2010 meer troepen sturen dan gepland, bevin den zich onder meer Italië en Ge orgië (elk duizend manschappen). Ook Rusland reageerde positief op het initiatief Moskou liet weten troepentransporten over Russisch grondgebied toe te laten en te hel pen bij economische projecten en de opleiding van politie en leger. Nederland beslist voor 1 maart of en hoe het vanaf 2010 nog betrok ken blijft in Afghanistan. De Isaf-missie, de grootste Na vo-operatie ooit, bestaat momen teel uit ruim 83.000 militairen. Daarvan komt bijna de helft uit niet-Amerikaanse landen. De VS hebben daarnaast nog ruim 33.000 manschappen in het land voor Operation Enduring Freedom. In de strijd tegen de Taliban kon gisteren een succes worden ge meld. Het Australische leger ont mantelde in Uruzgan de laatste twee maanden 44 wapendepots van de extremisten. compleet met sluier en damesschoe nen, zo vertelde minister van Infor matie Dahir Mohamud Geile. De mi nister sprak van 'een nationale ramp', foto Farah Abdi Warsarne/AP Medvedev beiden een ander pu bliek hebben. „Het publiek van Poetin bestaat uit de lagere- en de middeninkomens die afhankelijk zijn van de regering. Het publiek van Medvedev bestaat vooral uit de jongere generatie, ze wonen in steden, reizen naar het buitenland en zijn niet afhankelijk van de staat voor hun inkomen." Medve dev is voor de elite en buitenland se consumptie. Poetin spreekt voor al de hardwerkende Rus aan. De ve le plannen van Medvedev zijn vol gens Troedoljoebov slechts proef ballonnetjes. „Het Kremlin geeft een signaal af en kijkt hoe het volk daarop reageert. Wanneer de plan nen goed vallen worden ze opge pakt door Poetin." Het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden deelt het volgende mee: Lozingsvergunning Essent Warmte Op 30 november 2009 is een lozingsvergunning op grond van de Wet verontreiniging oppervlaktewateren vastgesteld voor de lozing van afvalwater afkomstig van de Energieopslagsysteem Ouverture op de vijver langs het Jim Morrissonpad in Goes. Het besluit ligt vanaf 7 december 2009 tot en met 25 januari 2010 ter inzage: bij de receptie van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 in Middelburg, elke werkdag van 8.00 tot 17.00 uur. Voor inzage op een ander tijdstip kunt u een afspraak maken; bij de afdeling Publiekszaken van de gemeente Goes, M.A. de Ruijterlaan 2 te Goes, maandag tot en met donderdag van 09.00 tot 16.00 uur en op vrijdag van 09.00 tot 12.30 uur. Tot het einde van bovenvermelde termijn staat beroep open bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a. degenen die zienswijzen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegen heid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die zienswijzen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn ingebracht; d. belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen zienswijzen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. De vergunning wordt van kracht met ingang van de dag na de dag waarop de beroepstermijn afloopt tenzij gedurende deze termijn bij de voorzieningenrechter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om een voorlopige voorziening is gedaan. Ontwerplozingsvergunning Fa. Guiljam in Sint Annaland! Op 30 november 2009 is een ontwerplozingsvergunning op grond van de Wet verontreiniging oppervlaktewateren vastgesteld voor de lozing van afvalwater afkomstig van Fa. Guiljam op de sloot aan de achterzijde van het bedrijf aan de Eerste Bosdreef in Sint Annaland. Het ontwerp-besluit ligt vanaf 7 december 2009 tot en met 25 januari 2010 ter inzage: bij de receptie van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 in Middelburg, elke werkdag van 8.00 tot 17.00 uur. Voor inzage op een ander tijdstip kunt u een afspraak maken; In het gemeentehuis van de gemeente Tholen in Tholen, elke werkdag van 08.30 tot 17.00 uur. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden schriftelijke zienswijzen inbrengen tegen de ontwerp-lozingsvergunning. Deze zienswijzen moeten worden gestuurd naar het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden, Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg. Soms onzichtbaar, Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 0118 - 62.1000 Fax 0118 - 621990 info©wze.nl www.wze.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7