Gifbelt Kanaalpolder is bron van zorgen gordijnen kunnen ook zaken zichtbaar maken Man: Ik verkrachtte niet, maar experimenteerde' Gemeente Veere stopt 45 mille in etappe Giro ellen SANERING Verspreiding chemisch verontreinigd grondwater mislukt Plaquette Wibaut onthuld 21 (uw goede smaak bijvoorbeeld) Winkelstraten Arnemuiden straks verlicht VAN WESTEN vrijdag 4 december 2009 door Wout Bareman PHILIPPINE - De voormalige stort plaats in de Kanaalpolder bij Phi lippine baart de provincie, de ge meente Terneuzen en het water schap Zeeuws-Vlaanderen grote zorgen. Pogingen om verspreiding van het chemisch verontreinigd grondwater te voorkomen zijn tot nu toe mislukt. De stortplaats, vijf hectare groot, is ernstig vervuild en moet zo snel mogelijk worden gesaneerd. De particuliere stortplaats tussen Phi lippine en Mauritsfort werd in 1977 gesloten en afgedekt met een laag grond. Er werden, net als op tal van andere locaties in de Ka naalzone, vaten met chemisch af val van onder meer Dow Chemi cal gedumpt. Nu ligt het terrein braak in afwachting van sanering. Volgens de provincie is er geen ge vaar voor de gezondheid, zolang mens en dier niet direct in aanra king komenmet de stoffen. Milieuwethouder Co van Schaik van Terneuzen: „In afwachting van de sanering is een aantal maat regelen getroffen om verspreiding van de verontreiniging zoveel mo gelijk te voorkomen. Er werd bij voorbeeld een sloot gegraven, waarvan de bodem werd voorzien van een turflaag, die de verontrei niging op een biologische manier moest neutraliseren. Bovendien werd bij wijze van proef op het VLISSINGEN - Minister Eberhard van der Laan (Wonen) kijkt naar boven, ongerust of een regenbui zijn onthul ling van de plaquette ter nagedachtenis aan Floor Wibaut zal verstoren. Van der Laan onthulde gistermiddag op het Vierwinden- plein in Vlissingen de plaquette, gemaakt door de Vlis- singse kunstenaar Jan Haas (midden op de foto). Wibaut werd 150 jaar geleden in Vlissingen geboren. Van 1877 tot 1904 woonde hij in Middelburg. Daarna vertrok hij naar Amsterdam, waar hij als wethouder veel heeft betekend voor de sociale woningbouw. Van der Laan hield gistermiddag in de Sint Jacobskerk een lezing over Wibaut en nam het boek De Wibauts op Wal cheren in ontvangst. foto Ruben Oreel tsssm&mm achterste gedeelte een deklaag van een meter dik aangebracht." Volgens hem bleek dat experiment geen succes. De 'uitspoeling' was, mede door die deklaag zó groot dat de turflaag in de sloot het aan bod niet aan kon. De provincie on derzoekt nu alternatieven. De mi lieuwethouder vindt wel dat haast geboden is. „Want er is al sprake van een hele uitwaaier in de pol der richting spaarbekkens in de Braakman. Die worden overigens absoluut niet bedreigd." Het raads lid Peter Clijsen (Groenlinks) maakt zich, volgens Van Schaik, ten onrechte zorgen over de gewas sen op een belendend perceel. On derzoek wees uit dat de aardappels 'schoon' zijn. bas+mar de jager kerkplein 57 kapelle 0113 343810 www.basmar.nl DEN HAAG - Het speelde drie jaar geleden. Een Goesenaar (nu 34) wilde geen lieve seks meer. Het moest allemaal 'hard'. Zijn vrouw in het gezicht slaan en haar hoofd in het kussen duwen tijdens de daad, terwijl hij haar uitschold voor 'hoer'. Maar zij wilde niet, of niet meer. Toen hij toch doorging, deed de vrouw aangifte van ver krachting. De Middelburgse rechtbank ver oordeelde de man tot 240 uur werkstraf en een half jaar voor waardelijke gevangenisstraf. Woensdag vocht hij dat vonnis aan bij het Haagse gerechtshof. Hij wil vrijspraak van verkrachting. De Goesenaar gaf toe dat hij de vrouw - inmiddels zijn ex - een keertje in het gezicht had geslagen toen ze op weg naar de kerk wa ren, maar zij zou zich nooit heb ben verzet tegen zijn seksexperi- menten, en dus was er volgens hem geen sprake van verkrachting. Hij had woede-aanvallen gehad, gaf hij toe, daarvoor slikte hij medi cijnen. Dan kon hij zich achteraf dingen niet herinneren. Maar als zijn vrouw iets niet wilde, dan had hij nooit zijn zin doorgezet, dat wist hij nog wel. „Ik heb mijn ex-vrouw niet verkracht!" Hofaanklager Groen wees het hof erop dat de man losse handjes heeft. De verdachte heeft zijn nieu we vrouw ook al geslagen en hij is veroordeeld voor het slaan van een kind dat zich in de optiek van de verdachte misdroeg. Groen wil de man onder verplicht reclasseringstoezicht laten behan delen, maar de verdediging wil hooguit een korte straf voor mis handeling. Uitspraak op 16 december. door Henk Postma DOMBURG - De doortocht van de wielerkoers Giro d'Italia, op maan dag 10 mei, kost de gemeente Veere minstens 45.000 euro. De renners komen vanaf de Veerse Dam en rijden door Vrouwenpol der, Oostkapelle, Domburg, West- kapelle, Zoutelande en Valkenisse richting Dishoek. Veere moet daar 30.000 euro voor afdragen aan fmishplaats Middel burg. Er is 15.000 euro nodig voor het opruimen van knelpunten in de route. In Vrouwenpolder, Domburg en op de Schelpweg moeten wegver smallingen, borden en een lan taarnpaal worden verwijderd. In Zoutelande moet het werk aan de Langendam tijdig klaar zijn. Als dit niet lukt, worden werkzaamhe den verschoven naar later, en krijgt de aannemer een boete. Er moeten mogelijk ook nog mede werkers en extra dranghekken wor den gehuurd. Met de onderne mersverenigingen wordt bekeken hoe de doorkomst in de dorpen kan worden opgetuigd met volks vermaak. ARNEMUIDEN - De jaarlijkse Winter- markt, die vrijdag 11 december in Arnemuiden gehouden wordt, kent dit jaar een nieuw hoogte punt. Dan wordt voor het eerst de nieuwe sfeerverlichting in het win kelgebied van de kern ontstoken. Op dit moment wordt de laatste hand gelegd aan de installatie van de verlichting. De commissie verbetering winkel gebied, een onderdeel van de On dernemers Vereniging Arnemui den heeft zich geruime tijd ingezet om het benodigde geld voor de aanleg van de sfeerverlichting bij elkaar te krijgen. De commissie hoopt dan ook dat de lampen de komende jaren in gebruik blijven. trouwbeurs open vanaf 19.00 uur Maandag7 december, 20.00 uu Golfclub De Brugse Vaart Oostburg laatje informeren adviseren.., bestel nu al kaarten a €10,- 0117-454 86i vanwesten.com/modeshow de trouwspecialisten in jouw regio MANNENMODE bruidshuis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65