Wisseling van lijsttrekker bij CDA Gescheurd, verkleurd, versleten? almanak Jong talent Implantaat voor een kale kruin WALCHEREN 18 en 19 25 VERKIEZINGEN Niet oud-gedeputeerde Ventevogel maar zittend fractievoorzitter De Zwarte leidt campagne Stressless® Consul nu met gratis* voetenbank Tijdelijk van 1355,- euro voor 999,- euro VLISSINGEN - Na het breken komt het bou wen. Maandenlang waren dijk en duin even voorbij Vlissingen één grote bouwput. De zee wering werd deels ontmanteld, om hem ver volgens sterker te maken. En dan blijft er van de groene kam natuurlijk niet veel over. Toen er weer zand op de dijk lag, was het helemaal een kale kruin. Maar inmiddels is Waterschap Zeeuwse Eilan den begonnen met het beplanten van de zee wering. Zo wordt de kust bij Vlissingen niet al leen veiliger, maar ook mooier. In Westkapelle weten ze daar al over mee te praten. Het dijkwerk bij Vlissingen wordt im mers uitgevoerd in het kader van het project Zwakke Schakels. Voor datzelfde project is ook de dijk bij Westkapelle al aangepakt. En aanzienlijk mooier geworden, met een weg langs de zee en een beplante duintop. foto Lex de Meester Tip? redactie@pzc.nl De moeder van dat driejarige jochie is dichteres. Een succesvol dichteres die steeds vaker gevraagd om aan al lerlei poëtische evenementen mee te werken en dat immer met jeugdig elan doet. Elan dat bij haar oudere - vaak gepokte en gemazelde colle ga-dichters respect afdwingt. Pas was ze na tien dagen in Afrika weer even terug op haar oude school in Zierikzee. Yaron, want zo heet haar zoontje, volgt de omzwervingen van zijn moe der op de voet en neemt alles in zich op. Toen ze hem die avond - na voor zijn doen héél lang te zijn wegge weest - instopte na het voorlezen wil de ook hij wel graag even zijn ver haal kwijt. Hij blijkt het dichterlijk talent van zijn moeder te hebben geërfd, ge tuige zijn niet te verbeteren liefdes verklaring: „Mama, jij bent echt de heelste moeder van de knapste we reld". door Wendy van den Hurk en Maurits Sep VLISSINGEN - Het CDA in Vlissin gen geeft de voorkeur aan een an dere lijsttrekker. Niet de eerder voorgedragen Jaap Ventevogel, maar de zittende fractievoorzitter Marin de Zwarte mag van de le den de verkiezingscampagne gaan leiden. Ventevogel, tevens bestuursvoorzit- ter van de afdeling Vlissingen, had zich slechts verkiesbaar gesteld om te voorkomen dat er helemaal nie mand was die lijsttrekker wilde worden, verklaarden De Zwarte en Ventevogel gisteren. En toen bleek dat De Zwarte zelf best lijst trekker wilde worden, trok Vente vogel zich terug. Het bestuur wijt de ontstane verwarring aan het uit lekken van een voorlopige kandida tenlijst, waarop Ventevogel boven aan stond. De promotie van De Zwarte is ech ter ook te danken aan een ingrij pen van prominente partijleden, onder wie vooral de weggestuurde wethouder Conny Seijbel. Zij ont kent de initiatiefnemer te zijn van de tegenkandidaatstelling. „Dit heb ben we met een aantal mensen ge daan. Omdat we vinden dat Marin het de afgelopen jaren ontzettend goed heeft gedaan. Na de val van het college bracht hij de rust terug in onze fractie en wij zagen niet in waarom hij niet weer fractievoorzit ter zou mogen zijn." Marin de Zwarte is 'blij en verrast'. „Ik had het in eerste instantie niet verwacht. Anders had ik ook niet tegen Jaap gezegd dat hij mij dan maar op de tweede plek moest zet ten. Jaap is een goede afdelingsvoor zitter, dus ik zag hem ook best zit ten als fractievoorzitter, als hij daar voor dezelfde energie en ambitie zou hebben. Dat Conny mij, als lid van de fractie die haar anderhalf jaar geleden wegstuurde, mede heeft voorgedragen, mag misschien verrassend overkomen, maar onze verhouding is altijd goed geweest. Al was die motie van wantrouwen de minst leuke periode uit mijn po litieke carrière. Onze fractie is niet helemaal nieuw, nee. Maar dat wil len we ook niet. Daar hebben we acht jaar geleden wel van geleerd, toen wij het allemaal wel dachten te weten. Toen hebben we ons wel eens overschreeuwd." i Vrijdag 4 december 2009 Eerst puinruimen, dan wordt Vlissingen een bloemenstad Strenge regels voor registreren van kentekens bepleit Tip? walcheren@pzc.nl vraag naar de voorwaarden. Pres. Rooseveltlaan 772 - Vlissingen - T: 0118-416188 - E: info@vanbellewonen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61