Zuinig PSV overwintert in Europa Vuur is terug in spel van hockeyheren 27 Operatie Van Persie geslaagd Sfeerbeelden van trainingsstage Hoogerland op www.pzc.nl/blogs Vrijdag 4 december 2009 SSaBC&Sa£BSHHa8BSS8BMaBm EUROPA LEAGUE Eindhovenaren winnen opnieuw met 1-0 Tip? sport@pzc.nl door Frans van den Nieuwenhof EINDHOVEN - Geen moment viel de strakke plooi in het gezicht van PSV weg. Berekenend, sterk gefo cust en met haast militaire preci sie, voerde het team van coach Fred Rutten gisteravond zijn mis sie uit. Om genadeloos toe te slaan op het moment dat de vijand even de dekking verwaarloosde. De i-o-overwinning op Sparta Praag brengt PSV terug in de subtop van het Europese voetbal. Op 18 februari krijgt de Europa League een meer dan welkom ver volg voor de Eindhovense club. De begroting van dit seizoen staat flink onder druk. PSV stevent af op een tekort Van zo'n drie mil joen euro en heeft extra inkom sten uit het internationale voetbal dus hard nodig om uit de rode cij fers te blijven. Ook de zevende Europese over winning van het seizoen kwam gis teravond tot stand met de kleinst mogelijke uitslag. Zeven keer ï-o: zo op het oog heeft PSV zich de wetten van het internationale top voetbal goed eigen gemaakt. „Heel erg belangrijk", noemde Rutten de stabiliteit die hieruit sprak. „We hebben vanavond maar één kans weggegeven." Zijn ploeg had geen doelpunt no dig om zich te plaatsen. Een gelijk spel was gisteravond genoeg ge weest. Het spelverloop bij FC Ko penhagen-CFR Cluj was voor PSV dermate gunstig, dat het zich dus ook behoedzaam kon opstellen. Slechts een enkele keer ontstond er een opening, bijvoorbeeld in de laatste minuten van de eerste helft. In tien seconden tijd kreeg verdediger 'Maza' Rodriguez twee kansen op een doelpunt. Eerst mis te hij de rebound na een schot van Erik Pieters, vervolgens kopte hij een voorzet van Balazs Dzsudzsak op'de bovenkant van de lat. Pieters zorgde in die fase voor ver schillende aanvallende impulsen. Zo eindigde een scherpe voorzet van de linksback na een kwartier op het hoofd van Jonathan Reis, die de beste kans van de eerste helft niet kon benutten. PSV stuitte steeds weer op de voor treffelijke doelman Jaromir Blazek. Ook na de rust was Blazek een sta-in-de-weg, onder meer bij een gevaarlijke vrije trap van Dzsud zsak in de korte hoek. Sparta Praag, dat in eigen land be kendstaat om zijn sterke achter hoede, verliet zijn verdedigende stellingen nauwelijks nog. Ook bij trainer Jozef Chovanec was doorge drongen dat FC Kopenhagen een 2-o-voorsprong bezat. Al- les-of-niets spelen was voor hem geen optie. Sparta gokte erop dat het over twee weken in eigen huis tegen Kopenhagen nog maar één puntje nodig zou hebben om zich te kwalificeren. Chovanec benadrukte dat PSV 'geen grote indruk' op hem maak te. „Ik heb geen kansen gezien, maar goed: zij vieren feest en wij niet." Ondanks een voortdurend veldoverwicht van PSV memoreer de hij vooral de kans voor Bony Wilfried, die overkopte uit een vrije trap. De opportunistische keuze van Danko Lazovic om Orlando Engel aar in de lucht aan te spelen, lever de uiteindelijk de enige treffer van de avond op, omdat Tomas Repka de bal over de eigen doellijn duw de. Rutten: „Dat we nog wisten te sco ren, bewijst hoe hongerig de ploeg is." Balazs Dzsudzsak, Orlando Engelaar, Ibrahim Afellay en Ola Toivonen (vlnr) vieren de overwinning van PSV op Sparta Praag. foto Peter Dejong/AP LONDEN - Robin van Persie heeft gisteren in Amsterdam een succes volle operatie aan zijn enkel onder gaan. Dat liet manager Arsène Wenger van Arsenal op de website van zijn club weten. De Nederland- se spits liep drie weken geleden in de oefeninterland van het Neder lands elftal tegen Italië drie ge scheurde enkelbanden op. Na een eerste diagnose gingen de artsen nog uit van één ingescheur de enkelband. Van Persie liet een extra onderzoek doen door Niek van Dijk, specialist op het gebied van de enkel, en die constateerde veel grotere schade. Wenger lever de afgelopen weekeinde forse kri tiek op de medische staf van de KNVB. „De blessure van Robin heeft voor opschudding gezorgd, maar de operatie is goed verlo- Lpen", zei Wenger. Van Persie heeft naar verwachting vier tot vijf „taanden nodig om te revalideren. GRATIS voor alle abonnees... Kijk vanaf 8 december in de krant! lees vind leef www.pzc.nl MELBOURNE - Het vuur lijkt terug in het Nederlands hockeyteam. De jonge formatie van bondscoach Mi chel van den Heuvel speelde giste ren fris en gretig in de Champions Trophy en won in Melbourne met 3-2 van Engeland. Oranje herstelde zich van de nederlagen tegen Au stralië en Zuid-Korea. „We gaan per wedstrijd beter spe len", zei bondscoach Michel van de Heuvel na afloop. „Er komt rit me en duidelijkheid in het team. Ik vond het een spectaculaire wed strijd waarin we met agressief en snel spel Engeland overbluften." Nederland was zeker gevaarlijker en kwam veel vaker in de cirkel dan Engeland, dat afgelopen zo mer verrassend Europees kam pioen werd. In de score kwam die overmacht niet tot uitdrukking. Ook wist Oranje geen enkele strafcorner te forceren. „Maar we komen wel met loopacties in de cirkel en ma ken veldgoals. Dat is een belang rijk extra wapen naast de strafcor ner van Taeke Taekema", vindt Van den Heuvel. Robbert Kemperman opende al in de vierde minuut de score voor Ne derland. Hij glipte met wat geluk langs twee Engelse verdedigers en gaf de bal voor, die vervolgens door Dan Fox achter zijn eigen doelman werd getikt. Een klein kwartier later kwam Oranje op 2-0 door Rob Reekers, die feilloos uit haalde. De Europees kampioen kwam diep in de eerste helft terug in de wedstrijd. Kemperman leek de ze ge van Oranje in de 49e minuut veilig te stellen, maar wederom mocht Engeland een tegentreffer produceren en maakte Nederland het zich nog onnodig moeilijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55