i8l zeeland Campinghouders gaan Raad wil overlast drugs en drank beteugeld lien Misverstand bemoeilijkt zoektocht naar dorpsraadleden Ellewoutsdijk Goes geeft maaltijdvoorziening administratief steuntje in de rug PROMOTIE Gezamenlijke recreatie-ondernemers strikken weervrouw 4 Eiland Tholen ©g® Uitnodiging ABC Vastgoed en Goes leggen kwestie Aria bij vrijdag 4 december 2009 door Raymond de Frel ellewoutsdijk - De zoektocht naar nieuwe leden voor de dorps raad in Ellewoutsdijk verloopt stroef. Het enige overgebleven dorpsraadlid Koenraad Kik stelt dat het sowieso lastig is om onder vierhonderd inwoners vrijwilligers te vinden, maar denkt ook dat een misverstand een nieuwe formatie parten speelt. Secretaris Ria Vis en penningmees ter Robert-Jan Traas legden in ok tober na interne commotie over de sluiting van de basisschool in het dorp hun functies neer. Voor zitter Annie-Jobse Griep en lid Joop Roozen hadden al eerder aan gegeven aan het einde van dit jaar af te treden. Kik hoopte dat tijdens de jaarvergadering zich nieuwe le den zouden aanmelden. „Maar er is een verkeerd beeld ontstaan over alle interne commotie. Som mige mensen denken dat alles wat in de dorpsraad wordt gezegd, met een in de krant komt. Maar dat is echt onzin. Het is alleen heel lastig om dat te bestrijden, het bleek tij dens de laatste vergadering een heel gevoelig punt", zegt Kik. Hij hoopt dat eind februari tijdens de volgende vergadering alsnog kandidaten opstaan. „Dan zijn de gemoederen hopelijk bedaard." goes - De politie moet in Goes extra aandacht besteden aan be strijding van overlast door drugs handel, drugsgebruik en overmati ge alcoholconsumptie. Dat leeft sterk in de Goese gemeen teraad. De fracties vergaderden gis teren als commissie over de ge meentelijke kadernota Veilig, Vei ligheid en Leefbaarheid en tevens over het werkplan van de politie. Het droomscenario is dat de speer punten uit die kadernota worden vertaald in het werkplan van de politie, zodat een echt lokaal alom vattend veiligheidsplan ontstaat. Door allerlei (automatiseringspro blemen en het ontbreken van ana lyses en anderen gegevens is dat nog niet echt gelukt. Daarover klonk wat gemor in de commissie. Politiefunctionarissen vroegen gis teren de commissieleden wel prio riteiten aan te reiken, zodat ze in Goes accenten kan leggen. Aanpak van drugs- en alcoholoverlast staat op één. Ook wil de commissie meer blauw op straat zien. Blij heid is er dan ook over de komst van een wijkagent in Goes-Noord. Daarnaast vinden veel fracties dat asociaal rijgedrag en verkeersover tredingen binnen de bebouwde kom beter moeten worden bestre den. De gemeenteraad praat er 17 december verder over. goes - Het Goese particuliere be drijf Maaltijd@home zorgde er be gin dit jaar voor dat Tafel- tje-Dek-Je in Goes, Kloetinge, Kat- tendijke en Wilhelminadorp op de oude voet kon doorgaan, nadat Ter Weel was gestopt met de maal tijdbereiding. Nu moet de gemeen te het bedrijf een handje helpen om het hoofd boven water te hou den. Als bijstandsgerechtigde begon ei genaresse Ria Warrens drie jaar te rug via een reïntegratietraject Maaltijd@home. Samen met Vers- Tholen moet op de kaart. Om dat te bereiken zetten de gezamenlijke camping houders op het eiland alle middelen in. Brochures, een slogan, een fraaie website en... Marjon de Hond. door Rob Paardekam Acht Thoolse camping houders zijn betrokken bij het initiatief Samen hebben ze de Samen werkende Recreatie Tholen (SRT) opgericht. De ondernemers den ken dat er voor Tholen nog heel wat te winnen valt als het om het toerisme gaat. Begin dit jaar maak ten ze hun toen nog prille plan nen om samen actie te onderne men openbaar. Gisteren presen teerden ze vol trots het eerste tast bare resultaat. Dat bestaat uit on der meer een brochure waarin de acht vakantieparken worden aange prezen en ook de kwaliteiten van de gemeente voor het licht wor den gebracht. Er is ook een geza menlijke website: www.eilandtho- len.info. Bij dat alles mag een slo gan natuurlijk niet ontbreken. Met de kreet 'Eiland Tholen, da's mooi Zeeland' moet de toerist overtuigd worden om ook eens naar Tholen te komen. Als klap op de vuurpijl is de Thool se weervrouw Marjon de Hond be reid gevonden om ambassadrice te worden van 'Toeristisch Tholen'. „Zij is een echte no nonsense vrouw. Dat past bij Tholen", vindt Rob Duijm van camping De Strie- ne, die tevens voorzitter is van de SRT. „Bovendien heeft zij haar Thoolse en Zeeuwse afkomst nooit verloochend. Ze is nog regel matig in de provincie voor allerlei activiteiten. Een mooier uithang bord is er niet." Natuurlijk zal de Hond niet weke lijks bezig zijn met de promotie van het eiland. Ze heeft wel meer te doen. „Toch zal ze af en toe ze ker van de partij zijn", stelt Duijm. „Zo verzorgt ze waarschijnlijk de inleiding van de persdag, die we in 2010 willen organiseren. Wellicht lean ze er ook een keer bij zijn als wij ons als Thoolse recreatiebedrij- ven presenteren op een vakantie beurs." Wethouder Goossen roemt het ini tiatief van de campinghouders om de handen ineen te slaan. „In een tijd van recessie is samenwerking één van de manieren om te overle ven", meent hij. Ook Rob Vrolijks van het gelijknamige projectbu reau - hij heeft het marketingplan voor de SRT gemaakt - vindt dat de campings een goede weg zijn in geslagen. „Toen ik de informatie over de campings voor het eerst las, lagen ze in Scherpenisse, Sint-Maartensdijk of Poortvliet. Nooit lagen ze op het eiland Tho len. Dat is helemaal verkeerd. We moeten juist een Tholen-gevoel creëren. 'U komt naar Tholen, dan komt u vanzelfbij mij'. Dat is de juiste gedachte." SRT-voorzitter Duijm deed giste ren een dringend bezoek op de Thoolse ondernemers om zich aan te sluiten bij het initiatief Op wel ke manier ze dat doen, mogen ze helemaal zelf bepalen. Als voor beeld noemde Duijm de agrariër bij Stavenisse die onlangs een maisdoolhof heeft geopend. „Daar mee versterken we elkaar. Het is geen miljoenenproject, maar ge woon een leuk, kleinschalig initia tief" Eén ding benadrukken alle betrok ken campinghouders: Tholen moet geen Renesse of Domburg worden. Rust en ruimte zijn de kwaliteiten van het eiland en dat moet vooral zo blijven. Q www.eilandtholen.info Samenwerking recreatiebedrijven Tholen Onder de naam Samenwerkende Recreatie Tholen (SRT) hebben acht campings en vakantieparken op Tholen de handen ineen geslagen. Samen willen ze het eiland beter op de kaart zetten. Met het maken van een logo, een brochure en een website is de eerste stap gezet. De slogan van de SRT luidt: 'Eiland Tholen, da's mooi Zeeland!' Anna Jacobapolder Sint Philipsland Sint-Annaland aantafel uit Amsterdam sprong ze in het gat dat Ter Weel achterliet. Het blijkt een grotere klus dan was voorzien. Vooral administratie en management vergen veel tijd. Ze komt er onvoldoende aan toe. De gemeente hecht eraan dat de maaltijdvoorziening goed functio neert en zal die een jaar ondersteu nen. Dat heeft het college van B W besloten. Een bijstandsgerech tigde wordt als reïntegratietraject - voor één jaar toegevoegd aan Maaltijd@home, om zich te be kommeren om het papierwerk. 1 Camping Stavenisse 2 Camping De Muie 3 Camping Gorishoek 4 Vakantiepark De Pluimpot 5 Camping De Zeester 6 Camping De Hoeve 7 Camping Kruytenburg 8 Camping De Striene Stavenisse Oud-Vossemeer X Sint-Maartensdijk Poortvliet Scherpenisse Dco's tnOOo Tholen OOSTERSCHELDEZI EKEN HUIZEN li Ziekenhuis Walcheren Informatiebijeenkomst De Oosterscheldeziekenhuizen en Ziekenhuis Walcheren gaan fuseren tot het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis. De komende jaren gaan zij de ziekenhuiszorg anders organiseren en verbeteren. De ziekenhuizen nodigen u uit voor een informatiebijeenkomst hier over. Deze bijeenkomst kent een open agenda waarbij er volop gelegenheid is om vragen te stellen. Namens de ziekenhuizen zijn aanwezig de voorzitter en vicevoorzitter van het stafbestuur van medisch specialisten: de heren R.F.F. van den Haak en J.C. Doelman, en der Raad van Bestuur: Prof. dr. P.A.M.Vierhout en Drs. L.M.Vos. Wanneer? Woensdag 9 december 2009 Hoe laat? Van 17:30 tot 19.00 uur Waar? Oosterscheldeziekenhuis, Koning Gustaafweg 2, Zierikzee goes - De gemeente Goes en pro jectontwikkelaar ABC Vastgoed hebben hun dispuut over de ont- sluitingsweg voor de nieuwe woonwijk Aria beëindigd. Ze hebben op hoofdlijnen een ak koord bereikt, meldt ABC Vast goed, de ontwikkelaar van Aria. Dat woningbouwproject kan daar door nu echt beginnen. Bedoeling was in september al met de bouw van 25 huizen te beginnen, maar volgens ABC was de procedure voor de ontsluitingsweg nog niet rond. Daarom vroeg ze toestem ming voor een tijdelijke bouwweg. De gemeente kaatste de bal terug: ABC zou nog niet alle benodigde grond in handen hebben.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 48