Zeeland Oppasservice dicht tijdens sanering BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 17 25 GEZONDHEIDSRISICO Irma's Kids Club moet twee maanden sluiten als gevolg van schoonmaak Bleekveld Goes Onder leeftijdgenoten Felle brand in loods voormalige glashandel almanak Jong talent Stressless® Consul nu met gratis* voetenbank Tijdelijk van 1355,- euro voor 999,- euro Vrijdag 4 december 2009 Campinghouders gaan samen voor het Tholen-gevoel Strenge regels voor registreren van kentekens bepleit Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank Balkenende GOES - Begin vorige maand open de ze aan de Goese Bleekerstraat haar oppasservice voor kinderen van winkelende ouders. Nu moet Irma den Haan door de sanering van het Bleekveld vanaf februari vrijwel zeker twee maanden de deuren sluiten vanwege te grote ge zondheidsrisico's. Dat betekent twee maanden geen inkomsten. Tijdens de sanering die in februari begint, wordt een deel van het par keerterrein voor Irma's Kids Club tot een diepte van vier meter afge graven. De gemeente Goes denkt zo zeventig procent van de vervui ling weg te halen. De bodem is ooit verontreinigd door de daar in dertijd gevestigde chemische was serij Zon en later Zeetex. Overi gens is bij de eerste sanering, die in 1990 begon, al een deel van de kosten verhaald op de vervuiler. Dat kon dus niet meer bij de nieu we saneringsmethode, die echt een eind moet maken aan de lang zame verplaatsing van de stoffen tri en per. Het oude filtersysteem werkte niet goed. Het afgraven van de grond is niet zonder risico's voor de volksge zondheid. Er komen dampen vi- nylchloride vrij, een reststof van tri en per die kankerverwekkend is. Daarom heeft de gemeente de GGD Zeeland advies gevraagd. Voor het totale gebied komt die rapportage nog deze maand. Een advies voor Irma's Kids Club is al wel binnen: de oppascentrale slui ten gedurende de sanering, tenzij Den Haan een dampdichte vloer aanbrengt. Dat geld heeft ze niet. „Het is op zich geen probleem als de gemeente de inkomsten die ik misloop, vergoedt. Wel vind ik het raar dat ik pas kort voor opening van mijn zaak op de hoogte ben gesteld van de volledige sanering en de gevolgen daarvan." De gemeente bestrijdt dat. De eige naar van het pand, die aan Den Haan verhuurt, is ingelicht, zegt een gemeentewoordvoerster. „Bo vendien is het haar ontraden be gin november haar zaak te ope nen." Den Haan kan wel een scha- deverzoek indienen. KRUININGEN - Sinterklaas is er natuurlijk in de eerste plaats voor de kinderen, maar soms wil de goedheiligman ook wel eens gewoon een goed gesprek voeren met enkele van zijn leef tijdgenoten. Dat deed hij gisteren in het dorpshuis in Krui- ningen, waar een sinterklaasfeest voor Rei- merswaalse senioren werd gehouden. Het jaarlijkse evenement is populair, negentig mensen hadden zich er voor aangemeld. Een paar dames moesten zelfs op schoot ko men bij de sint, alias dorpshuisbeheerder Jan Louwerse. Omdat Sinterklaas nog meer had te doen, bleef hij niet te lang, maar hij vertrok uiter aard niet zonder een rondje bingo te spelen. foto Willem Mieras video op www.pzc.nl BIEZELINGE In een voormalige loods van glas- handel Moerstee aan de Nieuwe Kerkstraat in Biezelinge heeft gisterochtend een felle brand ge woed. Brandweerkorpsen uit on der meer Kapelle, Goes en Middel burg bestreden het vuur, dat rond kwart voor acht werd ontdekt. De loods raakte flink beschadigd en ook een nabijgelegen woonhuis liep rookschade op. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Hoe de brand is ontstaan, is nog niet duidelijk. Tip? redactie@pzc.nl De moeder van dat driejarige jochie is dichteres. Een succesvolle dichteres die steeds vaker wordt gevraagd om aan allerlei poëtische evenementen mee te werken en dat immer met jeugdig elan doet. Elan dat bij haar oudere - vaak gepokte en gemazelde collega-dichters respect afdwingt. Pas was ze na tien dagen in Afrika weer even terug op haar oude school in haar voormalige woonplaats Zie- rikzee. Yaron, want zo heet haar zoontje, volgt de omzwervingen van zijn moeder op de voet en neemt al les in zich op. Toen ze hem die avond - na voor zijn doen héél lang te zijn weggeweest - instopte na het voorle zen wilde ook hij wel graag even zijn verhaal kwijt. Hij blijkt het dich terlijk talent van zijn moeder te heb ben geërfd, getuige zijn niet te verbe teren liefdesverklaring: „Mama, jij bent echt de heelste moeder van de knapste wereld". fit vraag naar de voorwaarden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 47