Eerst puinruimen, dan bloemenstad 2 gordijnen kunnen ook zaken zichtbaar maken Felle brand in loods ellen Gescheurd, verkleurd, versleten? trouwcollecties 2010 VAN WESTEN Lokale bands raggen er op los in zaal Brogum (uw goede smaak bijvoorbeeld) Eindejaarsshow Maikel Harte VVV komt zeker naar Fonteyne Minimaregelingen ook schuldsanering Nieuwe kustlijn vrijdag 4 december 2009 BRUIDSMODESHOWS trouwbeurs open vanafi9.oo uur Maandag7 december, 20.00 uur Golfclub De Brugse Vaart Oostburg laatje informeren Sr adviseren... bestel nu al kaarten a €io,- 0117-454 861 vanwesten.com/modeshow de trouwspecialisten in jouw regio MANNENMODE bruidshuis ZIERIKZEE - Vier beginnende bands van Schouwen-Duiveland maken zaterdag poppodium Brogum on veilig tijdens het jaarlijkse winter festival Local Underground. Achtereenvolgens verschijnen op het podium: Semiazas uit Zierik- zee, Skybicycle uit Zonnemaire, Le- gija uit Zierikzee en Black Canvas uit Rotterdam, maar met drum mer Lex Folmer uit Nieuwerkerk. Afsluiter Black Canvas heeft in de Randstad inmiddels een reputatie. De band stond als voorprogram ma van Nikki in het Rotterdamse poppodium Watt. Local Underground begint om 21.30 uur, zaal open om 21.00 uur en de entree bedraagt 7,50 euro. bas+mar de jager kerkplein 57 kapelle 0113 343810 www.basmar.nl BIEZELINGE - In een voormalige loods van glashandel Moerstee aan de Nieuwe Kerkstraat in Biezelin- ge heeft gisterochtend een felle brand gewoed. Brandweerkorpsen uit onder meer Kapelle, Goes en Middelburg bestreden het vuur, dat rond kwart voor acht werd ont dekt. De loods raakte flink bescha digd en ook een nabijgelegen woonhuis liep rookschade op. Er deden zich geen persoonlijke onge lukken voor. Hoe de brand is ont staan, is nog niet duidelijk. ROTTERDAM - De kustlijn van Nederland ziet er sinds kort weer een beetje anders uit door het werk aan de Tweede Maasvlakte. Met sleephop perzuigers worden twee eilanden aangelegd met zand van de Noordzeebodem, zo'n 12 kilometer uit de kust. Nu liggen er een schiereiland van ruim 4 km (foto) en een eiland van ongeveer 3 km. Het eerste vormt de nieuwe kustlijn, op het tweede start in het voorjaar de bouw van de ka demuur voor de containerterminal van Rotter dam World Gateway. Deze moet in 2013 opera tioneel zijn. foto Aerocamera/Michel Hofmeester door Wendy van den Hurk Ho ho, verbetert stadsmana- ger Joop van Bel. „Vieren twintig dagen. Ik ben wel honderd dagen geleden in Vlissin- gen aan de slag gegaan, maar ik werk hier maar twee dagen per week." Vandaar dat zijn topografische ken nis van de stad nog enigszins te wensen overlaat. Van de Aagje De kenstraat had hij nog niet eerder gehoord, met 'Akkerstraat' blijkt hij de Marktstraat te bedoelen en aan de Fonteyne voegt hij conse quent een chic Frans lidwoordje toe. Hoewel Van Bel een brug zou moe ten slaan tussen ondernemers en de gemeente, zegt hij heel stellig dat hij tot dusver het meest met ondernemers heeft gesproken. Hij is er nog niet in geslaagd hun arg waan jegens de gemeente weg te nemen. „Nee, maar als ik zie hoe wethouder Rob van Dooren zich opstelt en hoe iedereen naar hem luistert... Poeh, ik heb ze ook wel eens weggehoond zien worden. Met de boosheid valt het volgens mij wel mee. Het is meer. teleurstel ling en wantrouwen." En treurnis om het vertrek van de boten, zegt Van Bel. „De veerboot, de ferry naar Engeland, het verlies daarvan zit nog heel diep. Ook het vertrek van De Schelde uit de stad heeft diepe wonden achtergelaten. We moeten ervoor waken dat Vlis- singen uitgekleed raakt." Maar dat is niet aan Van Bel. Net zomin als het nemen van beslui ten. Winkels binnenhalen ook al niet. „Toch is dat het eerste dat mensen vragen. Natuurlijk, ik heb zo mijn contacten, maar als groot winkelbedrijven hadden willen komen, waren ze er al lang ge weest." Wat Van Bel wel doet? „Mijn dag begin met een krantje en dan gaat de laptop open, voor de mail. Vervolgens ga ik mijn af spraken af en win ik informatie in voor ideeën die ik heb. Een voor beeld? Het verzinnen van een an dere looproute. Het lijkt me goed als je kunt doorsteken van de Lan ge Zelke naar de Oude Markt. Oh ja, heeft Rob van Dooren dat al toegezegd? Nou, als-ie dat voor el kaar krijgt, dan geef ik hem een he- ELLEWOUTSDIJK PZC-columnist en zanger Maikel Harte verzorgt zondag 20 decem ber om 14.00 uur zijn eindejaars show in 't Kerkje van Ellesdiek. De Terneuzenaar laat in 'Stoverij, de Musical' horen wat hem dit jaar zoal bezighield. Hij kiest met verhalen en liedjes voor een beproefd recept. Reserve ren via kerkje@ellesdiek.nl is nood zakelijk. VLISSINGEN Het is rond: de VW trekt volgend jaar in het winkelpand naast de Pri- mera, in de Vlissingse Fonteyne. Ook de invulling van andere ruim ten in het winkelcentrum laat niet lang meer op zich wachten zegt Marco van der Knaap van M2 Make laars. Hoewel de namen al een tijd je door de stad gonzen, wil hij daar niet op ingaan. „Eerst moeten de handtekeningen worden gezet." GOES De gemeente Goes wil mensen die in een schuldsaneringstraject zit ten, ook toegang geven tot regelin gen voor minima. Op dit moment komt dat soort gevallen zelden voor omdat het inkomen te hoog is. De gemeente heeft echter gecon stateerd dat mensen in schuldhulp verleningssituaties vaak minder te besteden hebben dan mensen met een bijstandsuitkering. Ie goede fles wijn. Wat zeg ik? Wel twee!" Concreet heeft de Bredanaar nog niet zoveel voor elkaar gekregen in Vlissingen, daar is hij zich wel van bewust. „Zie mij als een bouwpas toor: laat mij maar puinruimen, dan zie ik daarna hoe ik het op bouw. Dat beeld begin ik van Vlis singen te krijgen. Ik wil het wel- komsgevoel van bezoekers vergro ten. Een villejleurie, een stad vol bloemen. Ik wil een passantentel ling, twee stadsconciërges en kij ken of we de winkels in achteraf- straatjes niet bij de rest, in de bin nenstad, kunnen krijgen. En meer samenwerking op Walcheren: eerst toeristen naar het eiland trek ken en dan vechten we daarna wel uit wie ze krijgt." Stoffeerderij Brouwer Tel.: 0113 - 21 36 42 www.stoffeerderijbrouwer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 37